Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39508.6
1.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2160.36
2.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.97
-0.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.1
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Epic Games, Lego İle Ortaklık Kurarak Çocuklar İçin Metaverse Oluşturmayı Planlıyor!

Çocuklar için tasarlanacak olan metaverse’ün ilk hedefi, çevrim içi güvenliği sağlamak olacak.

Clock
Paylaş
Epic Games, Lego İle Ortaklık Kurarak Çocuklar İçin Metaverse Oluşturmayı Planlıyor!

Oyun geliştirme stüdyosu Epic Games ve ünlü oyuncak markası Lego, çocuklar için tasarlanmış bir metaverse oluşturmak için yeni bir ortaklığa imza attı. Çocuklar için tasarlanacak olan metaverse’ün ilk hedefi, çevrim içi güvenliği sağlamak olacak. Metaverse sayesinde her yaştan çocuk, yapılarını istediği gibi inşa edebilecek ve birbirleriyle etkileşime girebilecek.

728×90 muhabbit - Epic Games, Lego İle Ortaklık Kurarak Çocuklar İçin Metaverse Oluşturmayı Planlıyor!300x250 muhabbit - Epic Games, Lego İle Ortaklık Kurarak Çocuklar İçin Metaverse Oluşturmayı Planlıyor!

Epic Games ve Lego Ortak Metaverse Başlatacak!

Fortnite oyunuyla popülerleşen Epic Games ve ünlü oyuncak şirketi Lego, ortak bir metaverse tasarlamak için kolları sıvadı. Epic Games’in web sitesinde yayımlanan basın açıklamasına göre, metaverse her yaştan çocuğa uygun olacak şekilde tasarlanacak.

Şirketlerin hiçbiri, metaverse’ün içeriğini, temasını veya karakterlerini açıklamadı. Bununla birlikte Epic Games’in Fortnite’tan, Lego’nun ise Lego Worlds’ten dolayı metaverse konusunda deneyimli olduklarını söyleyebiliriz.

Metaverse 901x600 - Epic Games, Lego İle Ortaklık Kurarak Çocuklar İçin Metaverse Oluşturmayı Planlıyor!

İlk Öncelik Güvenlik

Ortaklaşa oluşturulmuş metaverse, internet üzerindeki farklı kaynaklardan gelen uygun olmayan içeriklerden korumaya çalışarak, her yaşa uygun bir şekilde tasarlanacaktır. Bununla birlikte ebeveynler de katılımcı olabilecek ve bu etkileşimleri kontrol edebilecek.

Lego Group CEO’su Niels Christiansen, konu hakkında şunları söyledi:

“Oluşturacağımız metaverse’ü güvenli, ilham verici ve herkes için faydalı hale getirme gibi bir sorumluluğumuz var. Çocukların fiziksel oyun haklarını nesiller boyu koruduğumuz gibi, aynı özveriyi dijital platformlarda da yapmaya çalışacağız.”

Epic Games’in, bu sorumluluğu yerine getirmek için yeterli vizyona sahip bir şirket olduğunu söyleyebiliriz. Şirket, 2020 yılında iş modeli çocuklara güvenli dijital deneyimleri sağlamak ve bu etkileşimlerden para kazanmakla ilgili bir şirket olan Superawesome’ı satın almıştı.

Bu yeni metaverse’ü oluşturmak için şirketler, güvenliği bir öncelik haline getirerek çocukların oyun hakkını korumayı, refahını sağlamayı ve mahremiyetini korumayı hedefliyor. Bununla birlikte yetişkinlerin farklı araçlarla çocuklarının vakit geçirdiği metaverse üzerinde yetkilendirilmesini de ihmal etmiyorlar.

Metaverse İle İlgili Haberler İçin: Metaverse Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar