BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum Opsiyonlarının Süresi Doluyor!!

Opsiyonda 460.000 civarında Ethereum bulunuyor.

Yayın:

-

ethereum

Vadeli işlem borsalarında tutulan Ethereum’ların opsiyon süresi 25 Eylül Cuma günü sona erecek. Opsiyonda bulunan toplam Ethereum sayısının 460.000 civarında olduğu biliniyor. Kripto para analitik firması Skew Analytics tarafından yayımlanan aşağıda yer alan grafikte vadesi yaklaşan Ethereum’ların miktarları ve vade tarihleri gösterilmiştir.

Vadeli işlem borsası Deribit tarafından 21 Eylül tarihinde sosyal medya platformu twitter üzerinden, vadesi yaklaşan Ethereum ve Bitcoin’ler ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre süresi dolacak olan Ethereum opsiyonlarının % 90’ı Deribit’te tutulmaktadır. Buna ek olarak yine 25 Eylül Cuma günü sona erecek olan 87.000 Bitcoin opsiyonunun da % 77’si Deribit borsasında tutulmaktadır. 

Son haftalarda kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalar hem Bitcoin hem de Ethereum fiyatlarını olumsuz yönde etkiledi. Ethereum’un 390 $ civarında seyreden fiyat aralığı dalgalanma ile birlikte 330 $’lara kadar sert bir düşüş yaşadı. Bu haberin yayımlandığı tarihte ise Ethereum fiyatı 340 dolar civarlarında işlem görmektedir.

Bu hafta son erecek olan opsiyonlar nedeniyle Ethereum’un fiyatının hali hazırdaki genel piyasa koşulları da göz önüne alındığında olumsu yönde etkilenmesi şaşırtıcı olmayacaktır.  

Altın ve Kripto Para Korelasyonu

Kripto para piyasasındaki son dönemde yaşanan dalgalanmalar bazı yatırımcılar tarafından altın ile kripto para piyasasının korelasyonuyla ilişkilendirilmektedir. Yatırımcılara göre altın piyasasındaki düşüler aynı zamanda kripto paraları da aynı yönde etkilemektedir.

Kripto para piyasalarının yakın zamanda bir dengeye oturamamasının diğer bir nedeni olarak da dünya çapında yaşanmakta olan koronavirüs pandemisinin de etkisi olduğu gösterilmektedir. Çünkü artan vaka sayıları ve yatırımcıların olası yasaklamalar karşısında yatırımlarının tehlikeye atmamama isteği piyasaların dengesini etkilemektedir.

Kripto paralar ve altın arasındaki korelasyona dikkat çeken  kripto para analiz firması Santiment tarafından twitter aracılığı ile bir açıklama yayımlandı.

Açıklamada  Kripto paraların 21 Eylül tarihinde büyük bir darbe daha aldığını ve bunun nedeni olarak, hem geleneksel piyasaların hem de altın fiyatının piyasalar açıldığında büyük bir düşüş yaşaması ile alakalı olduğu açıklandı. Ayrıca bu durumun ABD borsaları, altın  ve kripto paralar arasındaki korelasyonu gösterdiği de belirtildi.

Diğer Altcoin Haberleri İçin: Altcoin Haberleri

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

FTX’ten Yeni Listeleme! AUDIO FTX’te! Müzik Platformlarına Rakip Olabilir!

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

Yayın:

-

ftx

Kripto türev borsası FTX yaptığı yeni duyuru ile birlikte Audius Project tokeni AUDIO’yu listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada projenin spot market üzerinde alım satıma açıldığı belirtilmekte.

İlginizi Çekebilir: Borsa Haberleri

Spot market üzerinde hem ABD Doları hem de Tether (USDT) paritesinde işlemlere başlamış durumda. 0.30 $ seviyelerinden işleme açılan AUDIO paritesi, hızlı bir düşüş ile 0.15 $ seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Ardından gelen hızlı yükseliş ile birlikte tekrardan 0.31 $’a kadar yükseliş gösteren AUDIO, an itibarıyla yüzde 32’lik artış ile 0.25 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Audius Music

Audius Music uygulaması ile birlikte müzik yayın platformları arasına giren uygulama, herhangi bir kısıtlama ve kural olmaksızın ücretsiz yüklemeler ile öne çıkıyor.

320 kbps kalite ile birlikte limitsiz hizmet sunmayı amaçlayan platform, günümüz müzik platformlarına rakip olmayı amaçlamakta.

Mainnet aktivasyonu ile birlikte 10,000 kullanıcı arasında bulunan kişiler, AUDIO tokenlerini talep edebiliyor.

Bu noktada platform kullanıcılarını ücretsiz hizmetin yanı sıra, AUDIO tokenleri ile de ödüllendirmiş görünüyor. İlk 10,000 sanatçıya toplam AUDIO arzının yüzde 5’ini dağıtan Audius Music, toplamda 50 Milyon adet AUDIO dağıtacak.

AUDIO tokenin kontrat adresine burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mainnet Etkinliği

Ünlü yapımcılardan deadmau5 de platformun mainnet kutlaması kapsamında Twitch üzerinde canlı konser verdi.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Analiz Haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Bitcoin Fiyat Analizi 23.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Bitcoin’i inceliyoruz (23.10.2020). Bitcoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Son günlerde yaşanan güzel yükselişlerden dolayı Bitcoin’i tekrar ele almaya karar verdim. Bakalım teknik göstergeler bize neler gösteriyor. Yaşadığımız yükselişler devam mı edecek yoksa biraz soluklanacak mıyız.

Bitcoin BTC fiyat grafiği 23.10.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bitcoin’de yaşanan yükselişle adeta kripto para piyasasında yatırım yapanlardaki umutsuzlukları yıktı ve ayrı bir hava kattı. Bir çok kişi acaba bu yükselişler 2017’de boğa piyasasındaki gibi bir yükselişin başlangıcı mı diye sormaya başladı. Aslında buradaki yazımda genel görünümün kötü olmadığını yükseliş trendinin bittiğine dair işaretler olmadığını da belirtmiştim. O yazıdan bu yana BTC %20’nin üzerinde değer kazandı.

Genel görünüm hakkındaki fikirlerim hala değişmiş değil. Bu yüzden bugün daha kısa zaman dilimi için görünüme bakacağız. Yukarıdaki grafiği bugün twitter hesabımdan da paylaşmıştım. Bir üçgen yapısı görmekteyiz Bitcoin’in 30 dakikalık grafiğinde. Buradaki tek sorun fiyat üst banda 2 kere dokunurken, alt bandı ise çok sayıda test etmiş. Şu an da zaten alt banda oldukça yakınız.

Yukarıda belirttiğim sebepten dolayı direkt olarak short işlem açmak riskli olacaktır. Şuan yapabileceğimiz en mantıklı hareket muhtemel bir aşağı kırılmada stratejimizi belirlemek olacaktır. Grafikte gösterdiğim mavi alanlar destek bölgelerimiz ve aynı zamanda bu üçgen aşağı kırılırsa takip edeceğimiz hedeflerimiz olacaktır.

Eğer üçgen yukarı doğru kırılırsa da bu defa bu yapıyı bir bullish pennant olarak incelemek daha doğru olacaktır sanırım. Bu yapı yukarı doğru kırılırsa bunun hakkında daha detaylı bir yazı hazırlayıp formasyonu da size anlatmaya çalışacağım.


Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.