Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63453.58
2.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3472.3
1.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.09
-4.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.3
0.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum’da 5 Yılda 1 Trilyon Dolarlık İşlem Gerçekleştirildi!

CoinMetrics tarafından yayınlanan verilere göre 5 yılda gerçekleştirilen işlemlerin toplam değeri 986 Milyar $ değerinde. Özellikle 2018’in sonu itibariyle aktivasyonun arttığı aşağıdaki grafikte net bir şekilde görülebiliyor.

Clock
Paylaş
Ethereum’da 5 Yılda 1 Trilyon Dolarlık İşlem Gerçekleştirildi!

Geçtiğimiz günlerde Ethereum beşinci doğum gününü kutladı.

Ortaya çıkan rakamlar ise Ethereum’un kullanım miktarını gözler önüne sermekte. 30 Temmuz 2015 tarihinden bugüne Ethereum üzerinde neredeyse 1 Trilyon $’lık işlem gerçekleştirildi.

Binance BannerBinance Banner

CoinMetrics tarafından yayınlanan verilere göre 5 yılda gerçekleştirilen işlemlerin toplam değeri 986 Milyar $ değerinde. Özellikle 2018’in sonu itibariyle aktivasonun arttığı aşağıdaki grafikte net bir şekilde görülebiliyor.

Ethereum İşlem Hacmi Grafiği
Ethereum İşlem Hacmi Grafiği

2018 yılı itibariyle büyük bir ivmelenme yaşayan Ethereum, 2018’e kadar geçen yaklaşık 3 yılda 200 milyar $’lık transfere ev sahipliği yapmış durumda.

2018 yılı ile birlikte ağın çok daha aktif kullanılması ile birlikte rakamlar devasa boyuta ulaşmış görünüyor.

Stablecoinler ve DeFi

Stablecoinlerin piyasadaki arzını artırması ile birlikte itibari para birimlerinin yerini hacim noktasında stablecoinler almıştı.

Tether (USDT) ve benzeri diğer coinlerin Ethereum ağını tercih etmesi ile birlikte ağ üzerinde gerçekleşen transferlerin miktarı ve değeri önemli bir artış gösterdi. Bildğiniz üzere USD Coin, Dai, Paxos, Gemini USD ve benzeri birçok stablecoin Ethereum ağı üzerinde bulunuyor.

Diğer bir yandan ağ üzerinde oluşturulan merkezsiz finans ağı da hacimlere büyük etki etmiş durumda. DeFi ürünlerinin kullanımında yaşanan artış ve son dönemde artışa geçen DeFi protokollerinin popülerliği Ethereum üzerinde gerçekleştirilen değer transferlerini büyük katkı vermekte.

Son 1 haftada oldukça agresif bir fiyat hareketi ile yükselen Ethereum 240 $ seviyelerinden 420 $ seviyelerine kadar çıkmayı başarmıştı. Ardından gelen “sell off” ile 320 $ seviyelerine kadar inen iğne sonrasında Ethereum tekrardan 400 $ seviyelerini zorlayacak gibi görünüyor. Ethereum an itibariyle 386 $ seviyesinden alıcı bulmakta.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar