Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64214.48
-1.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3504.01
-0.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.28
-1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.1
-0.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Exmo Saldırganları Çalınan Fonları Poloniex’ten Çekmiş!

Exmo’nun hesaplarına göre Poloniex, bilgisayar korsanlarının XRP halinde 1 milyon $ ve ZEC halinde 2.8 milyon $ çekmesine sebep oldu

Clock
Paylaş
Exmo Saldırganları Çalınan Fonları Poloniex’ten Çekmiş!

Saldırıya uğrayan kripto para borsası Exmo, bilgisayar korsanlarının Poloniex aracılığıyla fonları çektiklerinden dolayı parasını kurtaramıyor!

21 Aralık tarihinde Exmo, platformun borsadan para çekme işlemlerini dondurmasına sebep olan büyük bir saldırıya uğradığını açıkladı. Birleşik Krallık merkezli şirket şu anda Bitcoin, Ether, Tether, XRP, Bitcoin Cash ve Zcash gibi çeşitli dijital varlıklarda toplam kayıbın 10.5 milyon $’dan fazla olduğunu tahmin ediliyor.

728×90 muhabbit - Exmo Saldırganları Çalınan Fonları Poloniex'ten Çekmiş!300x250 muhabbit - Exmo Saldırganları Çalınan Fonları Poloniex'ten Çekmiş!

Exmo yöneticileri, Poloniex aracılığıyla fonları çeken suçlular yüzünden 4 milyon $’lık fonu kurtaramayacaklarını iddia ediyor. Poloniex Uyumluluk Birimi’nden bir sözcü ise şunları söyledi:

Exmo ekibinden bilgileri aldıktan sonra, iki hesabı hızlıca belirledik ve dondurduk. Ne yazık ki, etkilenen tüm varlıklar, Exmo ile iletişime geçmemizden saatler önce çekilmişti.

Exmo: Poloniex’in Tedbirleri Yetersiz!

Exmo’nun hesaplarına göre Poloniex, bilgisayar korsanlarının XRP halinde 1 milyon $ ve ZEC halinde 2.8 milyon $ çekmesine sebep oldu. Exmo yöneticileri, kaybın arkasındaki nedenin Poloniex tarafından uygulanan Kara Para Aklamayı Önleme tedbirlerinin eksikliği olduğunu iddia etti. Poloniex’in merkezini ABD’den Seyşeller’e taşıdığı bildirilirken, Borsa, konu hakkında Seyşeller Merkez Bankası’na bir rapor sundu.

Poloniex sonrasında, Exmo’nun iddialarını reddetti ve borsanın güçlü AML ve KYC politikalarına sahip olduğunu iddia etti.

KYC ve AML politikalarımız ile ilgili olarak, olası kara para aklama ve mali suçları izlemek, tespit etmek, önlemek ve rapor etmek için katı prosedürlerimiz var. Tanımlama, doğrulama, OFAC, yaptırımlar ve işlem takibini gerçekleştirmek için, Jumio, EVS ve Elliptic’in endüstri lideri yazılımlarını kullanıyoruz. Etkilenen hesaplar 4 haftadan daha uzun bir süre önce oluşturuldu ve yukarıda belirtilen yazılım ve standartlar kullanılarak tamamen doğrulandı.

Daha önce bildirdiğimiz gibi Exmo’nun yaşadığı olay, platformun toplam varlıklarının yaklaşık %5’ini kaybetmesine sebep oldu. Borsa, saldırının yalnızca borsanın sıcak cüzdanlarını etkilediğini ve kullanıcı kayıplarını karşılayacaklarını açıkladı. Exmo, çalınan fonları kurtarmak için yapılan bir araştırmanın parçası olarak, bilgisayar korsanlarıyla ilişkin cüzdanların bilgisini verdi. Bu arada borsa, Chainalysis ve CipherTrace gibi analiz firmalarıyla da anlaşma yaptığını duyurdu.

23 Aralık’taki güvenlik yamasından sonra Exmo, borsanın 25-26 Aralık tarihlerinde para çekme işlemlerini açmayı beklediğini söyledi.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar