Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FAST Sistemi Kullanıma Açıldı! 7/24 Ödeme Yapılabilecek!

7/24 para transferi artık mümkün! FAST sistemi bugünden itibaren kullanılabilecek!

Clock
Paylaş
FAST Sistemi Kullanıma Açıldı! 7/24 Ödeme Yapılabilecek!

2020 yılı Kasım ayının ortalarına doğru Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan yeni nesil 7/24 anlık perakende ödeme uygulaması FAST yani Fonların Anlık ve Sürekli Transferi sistemi pilot testlerinin tamamlanmasının ardından bugün (08.01.2021) itibarıyla kullanıma açıldı.

Kullanıma açılan FAST, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) hesabından sosyal medya platformu Twitter’dan da duyuruldu.

FAST Sistemi ile birlikte, birkaç gün önce işleme sokulan elektronik ödemelerin sisteme kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresiyle kolay ve pratik bir şekilde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de kullanıma sunuldu.

FAST Sistemi, yaygın kullanımının yakından izlenmesi amacıyla, ilk aşamada limitini 50 Türk Lirasında tutarak başlatılıyor. Bu limit, kullanımın yaygınlığına göre kademeli şekilde artırılarak 1.000 Türk Lirasına kadar yükseltilecek. Limit yükseltmenin Ocak ayı sonuna kadar gerçekleşebileceği belirtiliyor.

FAST Sisteminin, işlem limitlerinin daha yüksek seviyelere çıkarılması ve karekodu ile ödeme yapma gibi katma değerli yeni özelliklerin de yakın vadede eklenmesiyle, dijital ekonominin bir üst seviyeye taşınmasına önemli katkılar sağlayacağı düşünülüyor.

Daha fazla FAST haberi için: FAST Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar