Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66437.7
0.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3251.3
2.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.03
1.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.6
0.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX, Circle ile Ortaklığını Duyurdu!

Fintech firması Circle ile FTX küresel işbirliği yaptı.

Clock
Paylaş
FTX, Circle ile Ortaklığını Duyurdu!

Sektörün en hızlı büyüyen kripto para borsalarından biri olan FTX, internet işletmeleri için ödemeler ve hazine altyapısı sağlamak üzere fintech firması Circle ile işbirliği yaptı. Küresel ortaklığın şartlarına göre FTX, Circle API’lerini entegre etti ve USD Coin (USDC) ödemelerini başlattı.

728×90 muhabbit - FTX, Circle ile Ortaklığını Duyurdu!300x250 muhabbit - FTX, Circle ile Ortaklığını Duyurdu!

Ortaklık kapsamında, FTX’in yanı sıra yan kuruluşu Blockfolio’nun müşterilerinin de uluslararası banka havaleleri, kredi ve banka kartlarını kullanarak ABD doları hesaplarını finanse etmelerine ve fonları anında USDC’ye yatırmalarına olanak tanınacak. Böylece müşteriler ‘fiat-USDC’ rotası aracılığıyla, stablecoin USDC’yi, Ethereum ve Solana’ya aktarabilecekler.

FTX’in Kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Circle yaklaşık sekiz yıldır blok zincirleri üzerinde fiat çalışması yapma konusunda öncü oldu ve kripto para sektöründeki ödemeleri kolaylaştırmak için derin yetenekler geliştirdi.”

Bilindiği üzere USDC, 1 ABD Doları değerinde olmak üzere tasarlanmış, yani dolara sabitlenmiş bir stablecoin’dir. Eylül 2018’de Circle ve kripto para borsası Coinbase tarafından ortaklaşa oluşturulan ve CENTER adlı bir konsorsiyum tarafından sürdürülen USDC’nin, 2020’nin başlarında 400 milyon olan sirkülasyonu bugün 15 milyar civarında yer alıyor.

USDC, ABD mali suç izleme örgütü FinCEN‘e kayıtlıdır ve onun tarafından düzenlenmektedir. Aynı zamanda önde gelen bir muhasebe firması olan Grant Thornton tarafından da denetlenmektedir.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar