Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56972
11.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3268.01
6.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.52
7.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.3
2.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

USD Coin’in Yaratıcısı Centre Consordium, JPMorgan Yetkilisini CEO Olarak Atadı!

Centre, kurumsal olarak büyüme faaliyetlerini sürdürüyor.

Clock
Paylaş
USD Coin’in Yaratıcısı Centre Consordium, JPMorgan Yetkilisini CEO Olarak Atadı!

USD Coin (USDC)’nin arkasındaki şirket olan Centre Consortium, eski State Street ve JPMorgan Chase yöneticisi David Puth’ı şirketin yeni CEO’su olarak işe aldığını duyurdu

Binance BannerBinance Banner

Yeni CEO atamasının, Centre’nin fintech, kripto ve geleneksel finansal hizmetler endüstrilerindeki küresel ortaklıklarını genişletmesine yardımcı olacağı bildirildi.

Puth, sektörün bu kritik döneminde Centre’a katılması ile duyduğu heyecanı dile getirerek şu açıklamayı yaptı:

“USDC’nin 2020 boyunca büyümesi, beklediğim şeyin Centre iş faaliyetlerinin yolu olacağını ve gelecekteki Centre destekli stablecoinlerin büyüyeceğini gösteriyor.”

Puth, Centre’a katılmadan önce, R3, CLS Group, State Street ve son olarak JPMorgan‘da çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunuyordu.

Puth son zamanlarda blockchain teknolojisinin ve beraberinde kripto paraların benimsenmesin artış gösterdiğini dile getirdi. Ayrıca büyük kurumların Bitcoin ve diğer dijital varlıklara ilgi göstermesinin sektöre güç kattığını söyledi.

Bilindiği üzere Centre’in USD Coin’i, kripto paraların benimsenmesine yardımcı olmak için Circle ve Coinbase tarafından geliştirildi. 3 milyar dolara yakın piyasa değeri ile USDC, bu alanda lider kripto para birimi Tether’in arkasındaki en büyük ikinci stablecoin durumundadır.

Stablecoinler, blockchain teknolojisi ve geleneksel finansın birleşmeye devam ettiği bu dönemde, sürekli büyüyen bir sektöre hizmet etmeye devam edecek gibi görünüyor. Centre, yaptığı açıklamalar ile USDC stablecoini desteklemek için kullanılan “eşdeğer fiat para biriminin tam rezervlerini” koruduğunu sık sık dile getiriyor.

Centre son olarak yaptığı bir açıklama ile, stablecoinlerin, dijital varlıkların ve blok zincirlerinin 75 yıldan daha uzun bir süre önce Bretton Woods sisteminin oluşumundan bu yana uluslararası para sisteminin en önemli dönüşümünü müjdelediğini dile getirdi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Stablecoin Haberleri İçin: Stablecoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar