Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63414
2.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3474.99
1.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.55
-3.25%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.3
0.85%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kaspersky: 2021 Yılında Kripto Para Saldırıları Artacak!

Hazırlanan rapora göre 2021 yılında kripto ile ilgili dolandırıcılık ve hırsızlık faaliyetleri artış gösterecek.

Clock
Paylaş
Kaspersky: 2021 Yılında Kripto Para Saldırıları Artacak!

Siber güvenlik ve antivirüs sağlayıcısı Kaspersky Lab tarafından 30 Kasım tarihinde yeni bir rapor yayımlandı. Rapora göre, kripto para birimleri ile ilgili dolandırıcılık ve hırsızlık faaliyetlerinin COVID-19 sonrasında dünyada artış göstermesinin muhtemel olacağı bildirildi.

Binance BannerBinance Banner

Kaspersky’nin siber tehdit araştırma kolu olan Securelist tarafından hazırlanan rapor, finansal kuruluşlara yönelik siber tehditler hakkında ve 2021 yılında artması muhtemel bazı belirli finansal saldırı türleri hakkında tahminlerde bulundu.

Securelist, COVID-19 salgınının neden olduğu bir yoksulluk dalgasının kaçınılmaz olarak siber suç da dahil olmak üzere daha fazla insanın suça başvurmasına yol açacağını öngörüsünde bulundu. Bu durumun aynı zamanda Bitcoin ( BTC ) ile ilgili suçlarda da artış anlamına da gelebileceği belirtildi.

Halihazırda en popüler olan lider kripto para birimi Bitcoin’in, siber suçlar için en çekici varlık olma ihtimali yüksek olduğunu belirten Securelist şu açıklamaları yaptı:

“Gelecekte bazı ekonomilerin çöktüğünü ve yerel para birimlerinin düştüğünü görebiliriz, bu da Bitcoin hırsızlığını çok daha çekici hale getirebilir. Kripto para birimleri içinde en popüler olanı olduğu için çoğunlukla BTC’yi hedefleyen daha fazla sahtekârlık faaliyeti gerçekleşebilir.”

Bunun yanında Securelist’in araştırmacıları, çevrimiçi saldırganların Monero ( XMR ) gibi daha gizlilik odaklı dijital varlıklara geçebileceklerini de öne sürdü. Ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Siber suçlular, Monero gibi gizliliği geliştirilmiş diğer para birimlerine geçerek bunları önce bir geçiş para birimi olarak kullanabilirler. Daha sonra da fonlarını BTC dahil olmak üzere başka herhangi bir kripto para birimine çevirebilirler.”

2020 yılında kripto ile ilgili suçlar incelendiğinde özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) gibi bazı kripto sektörlerinin suç faaliyetleri için yeni yuvalar haline geldiği görülmektedir. Securelist’e göre bu faaliyetler devam edecek ancak gelişen teknoloji ile bu tarz saldırıların önüne geçilip geçilemeyeceği zamanla belli olacaktır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar