Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63165.37
-4.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3081.81
-4.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.09
-7.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.5
-4.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Galaxy Digital Yeni Kurumsal DeFi Fonunu Başlattı!

Galaxy Digital, Bloomberg ile ortaklaşa dokuz tane “token”ı izlemek için bir DeFi endeksi oluşturdu.

Clock
Paylaş
Galaxy Digital Yeni Kurumsal DeFi Fonunu Başlattı!

Yatırım şirketi Galaxy Digital, bu sefer merkeziyetsiz finans (DeFi) alanına odaklanan dördüncü bir ortak endeks başlatmak için Bloomberg ile ortaklık kurdu. Galaxy’nin CEO’su Mike Novogratz, “Galaxy DeFi Index Fund”ı oluşturdu.

728×90 muhabbit - Galaxy Digital Yeni Kurumsal DeFi Fonunu Başlattı!300x250 muhabbit - Galaxy Digital Yeni Kurumsal DeFi Fonunu Başlattı!

Galaxy Digital Neden DeFi’ye Odaklandı?

Galaxy Digital’in ortağı Steve Kruz, müşterilerinin çok fazla merkeziyetsiz finansla (DeFi) ilgili olduğundan bahsetti ve sözlerine şunu ekledi:

DeFi, birçok yönden finans alanında devrim yaptı. Kurumların DeFi platformlarını anlaması için kolay bir model var; borç verme, ödünç alma, takas ve türevleri. Daha çok zamanı var ama DeFi kurumsalların çok dikkatini çekiyordu. Bizim de aldığımız aksiyon şu anlık bu.

Oluşturulan yeni DeFi endeksi, Uniswap (UNI), Aave (AAVE), Maker (MKR), Compound (COMP) ve Sushi (SUSHI) dahil olmak üzere dokuz token barındıracak. Bununla birlikte Kurz, bu “token”ların fiyat, likidite ve piyasa değerine göre seçildiğini söyledi.

Galaxy’nin yeni DeFi fonu, dijital varlık regülasyonlarının belirsiz olduğu bir zamanın ortasında geldi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, DeFi projelerinin düzenleyici baskılara karşı bağışık olmadığını açıkça belirtmişti. Ancak Kurz, regülasyon konularında varlık sınıfına geçerlilik getirmeye yardımcı olacağını söylüyor.

Kurz daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

Senato Tasarısının kripto parayla ilgili bölümü son derece olumluydu. Sanırım Washington ilk kez bu kadar dijital varlık sınıfını dikkate aldı. DeFi konusunda endişelenenler kesinlikle var, bankalar da onlardan biri. Bankaların Washington’da çok fazla gücü var. Bu yüzden bu bir ayda, hatta bir yılda çözülecek bir konu değil. Artık ciddiye alındığını düşündüğüm bir konu.

Kurz, token almanın, bir kripto para endeks fonuna yatırım yapmaktan daha risksiz olduğunu, ayrıca yeni fonla insanların portföylerini çeşitlendirmiş olacağından bahsetti.

Galaxy DeFi Index Fund, Galaxy’nin Bloomberg ile beraber çalıştığı dördüncü endeksidir. Galaxy, Bitcoin ve Ethereum’u izlemek veya takip etmek için 2018’de Bloomberg’le yine birlikte çalışmıştı.

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar