BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Grayscale GBTC’yi ETF’ye Dönüştürmek İstiyor!

Grayscale, SEC’in ETF onayından sonra kendi BTC fonunu yeniden yapılandırmayı düşünüyor!

Yayın:

-

Grayscale

Kripto para birimlerine yatırım yapan Grayscale, Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmeyi düşündüğü bildirdi.

Digital Currency Group’un CEO’su Barry Silbert, Bitcoin Trust’ı bir Bitcoin ETF fonuna dönüştürmek istediğini Twitter üzerinden ima etti.

bybit 300x250 - Grayscale GBTC'yi ETF'ye Dönüştürmek İstiyor!
Barry silbert tıwwter

Bitcoin yorumcusu olan Preston Pysh, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), tarafından onaylanan Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinden sonra Twitter üzerinden Silbert’e Grayscale’in Bitcoin Trust’ının BTC’ye dayalı bir ETF’ye ne zaman dönüştürüleceğini sordu. Barry Silbert cevap olarak şunu söyledi:

Takipte kalın!

15 Ekim’de SEC, ProShares Trust’ın vadeli işlem bazlı Bitcoin ETF’sini kabul ettiğini duyurdu. ProShares’in ETF’si, yatırımcılara nakit olarak ödenen BTC’nin gelecekteki BTC fiyatı için spekülasyonlara açık kaldığından bahsedebiliriz.

ETF’nin onayından sonra, Bitcoin iyi bir şekilde yükselmeye devam etti ve SEC haberi piyasanın bel kemiği olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte birçok analist, SEC’in Bitcoin ETF’sini onaylamasını savunmak yerine, fonu nakit bazlı yapısı nedeniyle eleştirdi.

Grayscale web sitesindeki verilere göre Grayscale, yaklaşık 620,000 adet BTC tutuyor. Grayscale toplam BTC arzının %3,3’ünü elinde tutuyor.

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

ETF NEDİR?

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit

Trend Haberler