BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Huobi Global, Filecoin’i Listeledi!

Filecoin, birçok borsa tarafından listelenmiş durumda.

Yayın:

-

Huobi Global

Filecoin Mainnet’i resmi olarak 15 Ekim 2020 tarihinde 148.888’inci blokta başladı. Bununla birlikte Huobi Global, Filecoin’i, Mainnet başladığı günden bu yana listeliyor.

Bildirilenlere göre Filecoin, Huobi üzerinde FIL / USDT, FIL / BTC, FIL / ETH, FIL / HUSD paritesinde listelenecek. Ayrıca Huobi, platformu üzerinde Filecoin için “margin trade” sağlayacaklarını da belirtmiş durumda.

Ayrıca belirtilenlere göre, Huobi Global üzerinde FIL depozito ve trade kampanyasına katılan kullanıcılara 50.000 USDT’ye kadar ödül verilecek.

Huobi üzerinde çıkışını 140 $ bandında yapan Filecoin, çıktışını yaptığı andan bu yana düşüş gösteriyor. Saatler içinde 44 $’a kadar gerileyen Filecoin, akıllara bazı soru işaretleri bırakmıyor değil.

Filecoin’in Huobi üzerindeki fiyat hareketi. Kaynak: TradingView

Filecoin Scam mi?

Geçtiğimiz günlerde bir çok ünlü kripto borsasında kendine yer edinen Filecoin, ciddi bir “dump” görmüştü.

Tron’un kurucusu Justin Sun olayı yakından takip etmiş ve aklına yatmayan kısımları Twitter üzerinden paylaşmıştı.

Justin Sun’ın dediğine göre FIL ekibi 300 milyon $’lık bir satış yaparak, FIL’in fiyatını %70 düşürmüştü.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yıllarca test aşamasından çıkamayan Filecoin bir scam olabilir mi?

Bildiğiniz gibi Filecoin SEC onaylı olan ilk kripto para olma ünvanını taşıyor. Fakat gördüğümüz bu hareket SEC’in dikkatini çekecektir.

Birçok kripto para borsası tarafından listelenen Filecoin, şimdilik çok ciddi bir “dump” ile fiyatının aşağı çekildiğini gösteriyor. Sizce ilerleyen günlerde Filecoin’in akıbeti ne olur?

Daha çok Filecoin haberi için: Filecoin Haberleri

Daha çok Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Rusya’nın CBDC Konusunda İlk Olma Gibi Bir Derdi Yok!

Rusya, CBDC konusunda aceleci davranmayacak!

Yayın:

-

CBDC

Rus bir yetkili, CBDC alanına liderlik iddiasında bulunabilmek için, Rusya’nın dört yıl önce CBDC üzerinde araştırma yapmaya başlamış olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın dijital ve teknolojik gelişim temsilcisi Dmitry Peskov’a göre bu konuda öncülük, finansal istikrar açısından bir takım riskleri beraberinde getiriyor.

Rus haber ajansı RBC’nin 23 Ekim tarihinde yaptığı bir habere göre Peskov, ikincilik stratejisine uygun olarak CBDC geliştirmenin, stratejik anlamda dijital ruble satmaktan çok daha verimli olabileceğini söyledi.

Bu konudaki finansal risk o kadar büyük ki, hızlı bir ikincilik stratejisi, lider olmaktan çok daha etkili olabilir. Bizim amacımız, liderin neler yapabileceğini ve hangi engellerle karşılaştığını görmek.

Peskov, Rusya’nın dijital rublesinin geliştirilmeye şimdi başlarlarsa 3 ila 7 sene içinde piyasaya çıkabileceğini belirtti.

Rusya’nın merkez bankası 13 Ekim’de resmi olarak bir dijital ruble müşavere belgesi yayınladı. Ardından, Rusya Devlet Duması üyesi ve Rusya’nın kripto ile ilgili mevzuat işlemlerinin önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, dijital para biriminin 2021’in ilk yarısında pilot testlerine başlayacağını söyledi. Aksakov, Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto birimlerinin geleceği olmadığını ve CBDC’lerin geleceğin bir parçası olduğundan emin.

Diğer ülkedeki finans uzmanları da CBDC’ler için “bekle ve gör” yaklaşımını uyguluyor. 19 Ekim tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’ndan Jerome Powell, ilk olmaktansa doğru yapmanın daha yararlı olacağını söyledi. Ayrıca Yeni Zelanda Merkez Bankası, ulusal bir dijital para birimi çıkarmadan önce CBDC alanında “yapılacak çok iş olduğunu” iddia etti.

Daha fazla CBDC haberi için: CBDC Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.