BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Huobi Token Düzenleyici Kurumdan İzin Aldı! Japonya’da Listeleniyor

Huobi Token (HT) Japonya’da boy gösterecek.

Yayın:

-

huobi kripto para borsası

Az önce yapılan duyuruya göre Japonya’daki Finansal Hizmetler Kurumu, (FSA) Huobi Token’in Japonya’da listelenmesine ve ticaretinin yapılmasına izin vermiş durumda.

tweet

Borsa tokenleri arasında Japonya’da listelenen ilk token olan HT, Mayıs ayından ülkede boy göstermeye başlayacak.

Bu adım ile birlikte Huobi Token (HT) Japonya’da işlem görmesine izin verilen 26’ıncı token olmuş oldu. Birkaç gün önce Japonya’da düzenlemeler ile ilgili sürecin tamamlandığını ve 1 Mayıs itibari ile yürürlükte olacağını duyurmuştuk.

Huobi Token

Son dönemde önemli ataklar yapan Huobi Token, borsa tokenleri arasında başı çekiyor. Geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan Huobi Chain ile birlikte büyük ivme kaydeden Huobi Token, düzenleme işini oldukça sıkı tutan Japonya’dan onayı alarak, kendini bir noktada kanıtlamış oldu.

An itibariyle Huobi Token (HT) 3.95 $’dan alıcı bulmakta.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON DAKİKA

Binance’de Yine Erişim Sorunu! Çöktü Mü?

Küresel kripto para borsası Binance, yine bir erişim sorunu ile karşı karşıyayken çöktü iddiaları havada uçuşuyor.

Yayın:

-

Son dakika

Kripto para dünyasında problemsiz bir gün geçmiyor! Birkaç saattir Türk kripto para yatırımcıları çoğunlukta olmak üzere küresel kripto para borsası Binance’e erişim sıkıntısı yaşanıyor.

Yaklaşık 1 saat önce CEO Changpeng Zhao namıdiğer CZ tarafından da dile getirilen erişim sorunu, hâlâ devam ediyor. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda nginx cluster’larından birinin çöktüğünü fonların güvende olduğunu, ekibin sorunu gidermek için çalıştığını açıkladı.

Kısa süre içerisinde sorunun çözüldüğünü ancak hâlâ tam olarak kontrol etmediklerini ileten CZ, çok erken konuştuğunu ve sorunun hâlâ devam ettiğini ekledi.

Spot API’nin gayet iyi çalıştığını ancak bazı kullanıcıların vadeli işlemler API’sında sorun yaşadığını duyduğunu paylaştı. Ardından da data center sağlayıcılarından birinde donanımsal bir sorun olduğunu doğruladıklarını ve bu konu üzerinde çalışmalarına devam ettiklerini yazdı.

Haber güncellenecektir.

OKUMAYA DEVAM ET

SON DAKİKA

KuCoin Hacklendi! CEO Johnny Lyu’nun Açıklaması Tatmin Etmedi!

KuCoin sabaha karşı siber saldırıya uğradı. CEO Lyu’nun saldırı hakkındaki konuşması kullanıcıları tatmin etmedi.

Yayın:

-

Son dakika

Kripto para borsası KuCoin dün gece büyük miktarda kripto parayı siber suçlulara kaptırdı. Hack haberi ilk başta borsanın sosyal mesajlaşma platformu Telegram üzerindeki kanalda dile getirildi.

Bitcoin, ERC-20 token’ları ve birçok altcoin saldırıdan etkilendi. Özellikle sıcak cüzdanlardaki kripto varlıkların etkilendiği belirtiliyor. KuCoin, siber saldırıya geçit veren sorunun nerede olduğunu henüz anlayamadıklarından ve saldırıdan etkilenen kullanıcıların zararlarını karşılayacaklarından bahseden bir blog yazısı yayınladı.

Ancak kullanıcıların çoğu fonlarına ulaşamadığı için endişeli ve hâlâ siber saldırı hakkında daha derin bir açıklama yapılmadı. Bazı KuCoin kullanıcıları saldırının bizzat KuCoin çalışanlarından birinin yaptığını düşünüyor. Birçok kullanıcı ise “Binance ya da KuCoin artık hiçbirine güvenim kalmadı!” düşüncesini savunuyor.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu’nun livestream konuşması da insanları tatmin etmedi. Bir veyahut birden fazla siber suçlunun kripto para borsasının sıcak cüzdanlarının özel anahtarlarını ele geçirdiğini söyleyen Lyu, kurtarılabilen varlıkların yeni sıcak cüzdanlara aktarıldığını ve para çekme işlemlerinin kapatıldığını ifade etti. Soğuk cüzdanların etkilenmediği sadece sıcak cüzdanların etkilendiğinin de altını çizdi.

Kaybedilen meblağ yaklaşık 150 milyon dolar diyen Lyu, saldırıdan etkilenen KuCoin kullanıcılarının zararlarının karşılanacağı garantisini verdi. Ancak bu da endişeli yatırımcıları yatıştırmaya yetmedi.

Lyu’nun konuşmasından sonra TSİ 10:56’da yeni bir blog yazısı daha yayınlandı. Bu yazıda anormal işlem hareketleri olan cüzdan adreslerine yer verildi.

Livestream konuşmasını kaçıran kullanıcılar için ise yayının ufak bir özeti geçildi.

Gelişmeler geldikçe güncellenecektir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.