BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

İsviçre, Blockchain Alanında Genel Bir Yönetmelik Üzerine Çalışma Yapıyor

İsviçre Blockchain ve Kripto İçin Sağlam Bir Zemin Hazırlıyor!

Yayın:

-

İsviçre Sağlık Sigortası Şirketi Atupri, Artık Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor

İsviçre Federal Maliye Bakanlığı, blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisi alanında kapsamlı bir yönetmelik için bir danışma süreci başlatıyor. Yaklaşık üç ay sürmesi planlanan süreç bu alandaki kantonlar, partiler ve diğer ilgili gruplar arasında yapılacaktır.

Bu adımın, İsviçre hükümetinin blockchain ve kripto para birimini teşvik etme konusundaki aktif ilgisinin bir parçası olduğu bildirildi. Blockchain ve kripto para birimi alanındaki düzenlemeleri iyileştirme söylemi, İsviçre hükümetinin blockchain teknolojisini mali yasalara dahil etmesinden yaklaşık bir ay sonra açıklandı.

Yapılan duyuruya göre, mevcut yasalarda yapılan bazı değişiklikler İsviçre için düzenleyici çerçeveyi iyileştirdi . Ülke artık blok zinciri ve DLT yeniliğini teşvik etmek için daha uyumlu hale geldi.

Kapsamlı kararname, hükümetin bu değişiklikleri federal karar düzeyinde yasalara dâhil etmesine yardımcı olacak. Ayrıca Federal Konsey, bu yasaları Ağustos 2021’den itibaren yürürlüğe koymayı planlıyor.

İsviçre’nin finansal güvenlik ve sıkı gizlilik yasaları konusundaki güçlü itibarı, onu blockchain ve DLT alanındaki yeni iş fikirlerinin merkezi haline getirmiştir.

Blockchain, dünya çapında ve İsviçre ekonomisi içinde popülerlik kazanıyor. İsviçre’nin blockchain ve kripto para birimine verdiği destek, dünya çapında birçok şirketin ülkelerinde genel merkezler kurmasını sağladı. İsviçre, 4.700’den fazla çalışanı olan 900’den fazla blockchain işletmesine sahiptir.

İsviçre hükümeti tarafından blok zinciri ve kripto para birimlerinin benimsenmesi yeni bir durum değil. Hatırlanacağı üzere Kripto Vadisi olarak da bilinen İsviçre kantonu Zug’un sakinlerinin Bitcoin ( BTC ) ve Ether ( ETH ) cinsinden vergi ödemesine izin veren bir sisteme geçiş yapılmıştı.

Bu uygulamayı gerçekleştiren ve kripto para birimlerine karşı olumlu duruşu nedeniyle “Crypto Valley” lakabını kazanan Zug yönetiminin kantonu benzer uygulamayı, şu an Zürih, Cenevre, Ticino, Basel, Vaud, Lucerne ve Bern gibi şehirlerde de uygulamak için çalışmalara başladı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Nijerya Kripto Faaliyetlerini Genişletiyor!

Afrika’nın en büyük ekonomisine sahip olan ülke, kriptoların benimsenmesi için çalışmaları hızlandırıyor.

Yayın:

-

Nijerya Maliye Bakanlığı, Afrika’nın en büyük ekonomisinde benimsenmesini hızlandırabilecek bir hareket olan blockchain ve kripto para birimleri için yeni bir çerçeve geliştirmek üzere ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi ile görüştüğü bildirdi. 

Bakanlığa göre, ortaklıktan inşa edilecek yeni çerçeve, ülkedeki kripto tüccarlarının faaliyetlerini kontrol etmeye yardımcı olacak.

Nijerya tarafından çıkarılacak olan bu yeni çerçeve, Güney Afrika’nın ülkedeki kripto tüccarlarının kripto sektöründe yürütülen yasa dışı durumları kontrol etme faaliyetlerini düzenlemek için yaptığı son hamlelerin arkasından geliyor.

Maliye Bakanlığı ile SEC arasındaki ortaklık, 24 Kasım tarihinde FinTech sektörünün çeşitli kilit paydaşlarının katıldığı bir etkinlikte duyuruldu.  Bakanlığın danışmanı Armstrong Takang, etkinlikte yaptığı açıklamada, Nijerya hükümetinin ülkeyi kripto ve blockchain benimsemesini kullanarak ilerletmek için yeni bir fırsat gördüğünü söyledi. Ayrıca Takang, ülkenin kripto sektörünü ve üyelerini destekleyecek bir düzenleme oluşturmayı umduğunu da dile getirdi. 

Hatırlanacağı üzere Eylül ayında çeşitli yerel basında çıkan haberlere göre, Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dijital varlıkları menkul kıymet olarak sınıflandıracağını bildirmişti. Açıklamaya göre ülke, kripto sektöründe ticareti kendi kuralları uyarınca düzenlenmiş bir faaliyet olarak sınıflandıracak. Nijerya Merkez Bankası‘nın konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen, ülkedeki kripto meraklıları ve kullanıcıları, dijital varlıkların ticaretinin yakında hükümet tarafından yasal olarak tanınacağını düşünüyor.  

Bu kapsamda Nijeryalıların büyük bir yüzdesi, ülkenin halihazırda azalan ekonomisinin sert koşullarının neden olduğu son zorluklardan sonra şu anda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine artan bir şekilde ilgi göstermeye başladı.

Nijerya Merkez Bankası’nın kripto ticareti konusundaki duruşunun hala bilinmemesine rağmen, Binance gibi kripto borsaları, vatandaşlara yerel fiat para birimlerini kullanarak kripto satın alma erişimi sağlamak için ülkedeki büyük CBN kontrollü bankalarla ortaklıklar kurmaya başladı. Bununla birlikte, ülke dışındaki ödemeleri kolaylaştırmak isteyen birçok Nijeryalı, ödemelerini gerçekleştirmek için artık kripto varlıkları kullanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Binance ABD Merkezli Kullanıcılarını Uyardı: Fonlarınızı 14 Gün İçinde Çekin!

Fonlarını çekmeyen kullanıcıların hesaplarının kilitleneceği bildirildi.

Yayın:

-

Binance

Ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarına borsadan mümkün olan en kısa sürede ayrılmalarını isteyen bir süre verdi. Binance, ABD’deki müşterilerine kripto para borsasından paralarını çekmek için yalnızca 14 (on dört) günleri olduğunu belirten e-posta gönderdi.

Popüler kripto borsası, borsanın ticaret platformuna erişimlerini engellemek için Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcılarını baskı altına alma çabalarını artırıyor. Bu kapsamda Binance, kripto para borsasında Amerika Birleşik Devletleri kullanıcısı olarak tanımlanan müşterilerine kesin uyarıda bulunmaya başladı.  

Kullanıcılara gönderilen e-posta’da, işlem platformundaki aktif hesaplarını kapatmak için artık 14 günleri olduğunu söyleyen Binance, kullanıcıların bu süre içinde tüm fonlarını çekmeleri gerektiğini iletti. Aksi takdirde, borsa, hesaplarını kilitleyeceğini ve belirtilen süre içinde para çekemezlerse paralarına tekrar erişemeyeceklerini söyledi.

Kullanıcılara gönderilen E-posta’nın içeriğinde ise şu ifadelere yer verildi:

“Sayın kullanıcımız, sürekli olarak mevcut kontrollerimizi düzenli aralıklarla tarıyoruz, kendinizi ABD’li bir kişi olarak tanımlarken Binance’a erişmeye çalıştığınızı fark ettik. Lütfen kullanım şartlarımıza göre ABD’li kişilere hizmet veremeyeceğimizi unutmayın. Hesabınızdaki tüm aktif pozisyonları kapatmak ve tüm paranızı çekmek için 14 gününüz var, aksi takdirde hesabınız kilitlenecektir.”

Binance daha önce ABD müşterilerini borsadan çıkmaları konusunda uyarıda bulunmuştu. Temmuz 2019’da yayınlanan bir duyuru ile Binance, Binance ABD’yi başlatmak için BAM Trading Services Inc. ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. O zamanlar borsa, Amerikalı müşterilere platformun hizmet şartlarını ihlal etmediklerine veya ticarete erişimlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kaldıklarına dair kanıt sunmaları için 90 gün vermişti.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.