Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65736
2.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3148.96
4.41%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.16
9.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.3
2.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Joe Biden Döneminde Kripto Dünyasını Neler Bekliyor?

Biden dönemi başlıyor!

Clock
Paylaş
Joe Biden Döneminde Kripto Dünyasını Neler Bekliyor?

Geçtiğimiz günlerde başkanlık yarışını kazanan Joe Biden’ın göreve başlamasıyla, kripto dünyasında neler olacak?

Eski bir Başkan Yardımcısı olan Biden, ABD’deki en üst makamı devir aldı. Muhtemelen Joe Biden’ın ekibi, önümüzdeki yıllarda kripto para politikasını da şekillendirecek. Bu arada, Biden’ın partisi hem kongreyi, hem de başkanlık mevkisini elinde bulundurduğu için birleşik bir ekonomik ve düzenleyici ortamı rahatlıkla oluşturacaktır.

728×90 muhabbit - Joe Biden Döneminde Kripto Dünyasını Neler Bekliyor?300x250 muhabbit - Joe Biden Döneminde Kripto Dünyasını Neler Bekliyor?

Joe Biden Döneminde Neler Olacak?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) değişimler görecek. Keza Federal Rezerv’de gelecek sene bir başkanlık değişimi yaşanacağının da sinyali verilmişti.

Bildiğiniz gibi Ripple ve iki yöneticisi, yedi yıldan uzun bir süredir kayıtsız menkul kıymet satışı yapma iddiasıyla dava edildi. Bu dava, ICO yapmayan ve token satmış olan bütün şirketlere bir emsal olacaktır.

Ayrıca FinCEN, kripto işlemlerini daha yakından inceleme altına alabilecekleri yeni bir dizi kuralları gözden geçirmekte. Bu kuralların beraberinde, kripto alanındaki ipler çok daha sıkı hale gelebilir.

OCC, Mali Hizmetler Komitesindeki sözü geçen demokratların halihazırda devrilmesini istediği vekil bir başkan vasıtasıyla, geçtiğimiz sene bir dizi karar yayınlamıştı.

Kongre, kripto topluluğunun uzun süredir tartıştığı iki hedefe odaklanarak yeni ve gerçek zamanlı ödeme hizmetlerinin nasıl uygulanabileceğini ve finansal katılımı nasıl artırabileceğini ele alacak.

Bakalım Joe Biden, kripto topluluğunu nasıl ve hangi yönde etkileyecek?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar