Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69694.88
-0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3802.73
1.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.82
-3.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $613.7
-1.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

John McAfee’nin ICO Ortağı Watson Aleyhinde Nihai Karar Verildi!

Mahkeme, McAfee ile ilgili bir ölüm bildirimi sundu ve SEC’in McAfee hakkındaki iddialarını reddetti.

Clock
Paylaş
John McAfee’nin ICO Ortağı Watson Aleyhinde Nihai Karar Verildi!

Bugün (16.07.2022) merhum John McAfee’nin ortaklarından olan Jimmy Gale Watson’a karşı SEC tarafından iddia edilen bir ICO dolandırıcılığındaki rolü nedeniyle açılan davada ABD New York Güney Bölgesi Mahkemesi nihai kararını açıkladı.

SEC, Ekim 2020’de İspanyol yetkililerin McAfee’yi tutuklamasının ardından kendilerine ödeme yapıldığını açıklamadan Watson’ın da yardımıyla ICO’lara yapılan yatırımları desteklediğini iddia eden bir şikayette bulundu. Yine bir diğer iddiaya göre Watson, ICO sahipleriyle promosyon anlaşmalarını müzakere ederek McAfee’ye yardım etti ve McAfee’nin alınan kripto para ödemelerini nakde çevirmesine yardımcı oldu.

728×90 muhabbit - John McAfee'nin ICO Ortağı Watson Aleyhinde Nihai Karar Verildi!300x250 muhabbit - John McAfee'nin ICO Ortağı Watson Aleyhinde Nihai Karar Verildi!

SEC’in diğer suçlamaları ise şöyle; McAfee ve Watson’nın pump-dump planlarına dahil olmaları, bir kripto para biriminde gizlice büyük bir pozisyon yakalamak amacıyla birikim yapmaları ve ardından fiyat yükseldikçe satmak niyetiyle Twitter’da kripto para birimini tanıtmaları…

ABD New York Güney Bölgesi Mahkemesi, Watson’ı yasayı ihlal etmekten suçlu buldu ve toplam 375.934,86 dolar para cezası verdi. Ayrıca verilen nihai karara göre, Watson’ın artık dijital varlıkları profesyonel bir kapasitede satın alması, satması ya da teklif etmesi kalıcı olarak yasaklandı. Ancak Watson, “kişisel hesapları için” dijital varlık alıp satmaya devam edebilir.

McAfee sec 2 1200x600 - John McAfee'nin ICO Ortağı Watson Aleyhinde Nihai Karar Verildi!

Mahkeme, SEC’in McAfee Hakkındaki İddialarını Reddetti!

Mahkeme ayrıca McAfee ile ilgili bir ölüm bildirimi sundu ve SEC’in McAfee hakkındaki iddialarını reddetti. Mahkemeye göre, görevden alma emri Watson’a değil, sadece McAfee’ye uygulandı.

İlginizi çekebilir: ABD’ye İadesi Onaylanan John McAfee, İspanya’da Tutuklu Bulunduğu Hapishanede İntihar Etti!

McAfee, Mart 2021’de SEC’in iddialarının abartılı olduğunu açıkladı. Üç ay sonra da bir İspanyol hapishanesinde bir intihar sonucu ölü bulundu. McAfee, vergi kaçırmakla suçlandığı için ve ABD makamlarının McAfee’yi 23 milyon doların üzerinde kazandığı iddia edilen “pump-dump” planları olarak tanımladığı toplamda 7 ICO projesini Twitter üzerinden önerdiği için aylardır kaçıyordu.

John McAfee Kimdir?

John Mcafee, 1945 yılında İngiltere’de doğdu. 1960’ların sonunda delikli kart sistemlerini kodlayan bir şirkette çalışmaya başlayan McAfee, bu işin kendisine erken programlama dilinin temellerini öğrettiğini söylemişti. McAfee, 70’li yıllarda ise Silikon Vadisi’nde çalışmaya başladı.

Nasa’nın Uzay Araştırmaları Enstitüsü de dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketinde çalıştı. 1980’li yıllarda Lockheed’de çalıştı. O zamanlar bilgisayarlar hala yeni sayılırdı. 1986 tarihinde ise ilk bilgisayar virüsü geliştirildi.

Kripto paralar ile ilgilenmeye başlayan McAfee, kendi gizlilik odaklı kripto para birimini geliştireceğini açıklamıştı. Ghost projesi, proof-of-stake algoritması ile çalışıyordu ve McAfeeDex ile desteklenecekti. Fakat projenin hayata geçmesinden kısa bir süre sonra, McAfee projeden ayrıldığını açıkladı. McAfee, bir dönem Bitcoin’in yaratıcısını tanıdığını iddia etmişti. Satoshi’nin kimliğini açıklamayan McAfee, sadece ”projenin white paper’ını okursanız Satoshi’nin İngiliz olduğunu anlarsınız” açıklamasını yapmıştı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar