Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51751.1
1.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3066.42
3.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.21
2.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.1
1.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kolombiya Cumhurbaşkanı Danışmanı, Bitcoin Hakkında Konuştu!

Kolombiya Cumhurbaşkanı Danışmanı: Bitcoin, yazılımın en muhteşem parçalarından biridir.

Clock
Paylaş
Kolombiya Cumhurbaşkanı Danışmanı, Bitcoin Hakkında Konuştu!

Kolombiya Cumhurbaşkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra, Bitcoin hakkındaki görüşlerini ve ülkenin bu konudaki duruşunu açıkladı.

El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi yaparak tarih yazdığından beri, Orta ve Güney Amerika bölgesinde kripto para konuları daha fazla konuşulmaya başlandı.

Binance BannerBinance Banner

Paraguay ve Arjantin gibi ülkeler bu fikirle uğraştı. Ancak şu ana kadar gerçek bir ilerleme kaydedemediler.

Vatandaşları açıkça BTC ile ilgilenen bir başka ülke de Kolombiya. Ülkenin Cumhurbaşkanı Danışmanı Jehudi Castro Sierra katıldığı bir röportajda Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı.

Castro Sierra, Bitcoin’in bir balon olduğunu düşünen Peter Schiff’e karşı çıktıktan sonra kripto para topluluğunda biraz popülerleşti.

Castro Sierra, Bitcoin’i Övdü!

Röportaj sırasında Castro Sierra, bir politikacı olmadığını söyledi. Ayrıca kripto para birimlerine dersine iyi çalışan bir öğrenci olarak baktığını dile getirdi.

Castro Sierra yıllar önce Bitcoin ile yazılım endüstrisinde tanıştığından bahsetti ve Bitcoin için şunu söyledi:

Bitcoin tam bir yazılım harikası.

Castro Sierra, iddiasını kanıtlamak için son madencilik düzenleme süreçlerine değindi. Çin, BTC madencilerine karşı çıkıp onları kapatmalarını emrettikten sonra, hash oranı bir ayda %50’den fazla düştü. Ağ olması gerektiği gibi tepki verdi. Daha sonra aktif madencilerin işlerini yapmalarını kolaylaştırdı. Dışlananlar ise göç etmek zorunda kaldı. Böylece hash oranı büyük ölçüde kendini toparladı.

Castro Sierra daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

Bitcoin’e harika bir açık kaynaklı proje olarak yaklaştım. Bir süre sonra, temsil ettiği parasal yenilikle de ilgilenmeye başladım. Hala her gün inanılmaz yeni şeyler keşfediyorum.

Kolombiya’da Bitcoin

Castro Sierra, başlı başına bir politikacı olmadığını vurgularken, Kolombiya’daki siyaset sahnesiyle olan bağlantısını da özetledi. Bir başkanlık kampanyasının CTO’su, daha sonra Bakan Yardımcısı ve şu anda da Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olduğunu söyledi.

Ancak rolünün tamamen teknoloji ve dijital dönüşüm ile ilgili olduğunu da belirtti. Bu iki alanla ilgili çeşitli projelerle ilgilenen Castro Sierra, ülkenin BTC ve diğer dijital para birimlerine odaklandığını söyledi. Daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

Şu anda, ana odak noktalarından biri kripto para birimleridir. Borsaların vatandaşlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmasına izin verdiğimiz yenilikçi bir dijital alanımız var. Buradaki fikir, dijital alanda toplanan bilgilerle birlikte yeniliği teşvik eden ve yatırımı çeken iyi bir düzenlemeye sahip olmak.

Castro Sierra ayrıca El Salvador’un BTC’yi yasal para birimi olarak kabul etmesini cesur bir hareket olduğunu dile getirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar