Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43277.93
-1.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2343.78
3.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.57
-2.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.1
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Kraken ABD’li Kullanıcılar İçin XRP Ticaretini Askıya Alıyor!

ABD dışında ikamet eden müşterilerin bu durumdan etkilenmeyecekleri bildirildi.

Clock
Paylaş
Kraken ABD’li Kullanıcılar İçin XRP Ticaretini Askıya Alıyor!

Ripple Labs’e karşı son SEC davasına atıfta bulunan kripto para borsası ABD kullanıcıları için XRP ticaretini askıya alacağını açıkladı.

Borsa tarafından 15 Ocak tarihinde yapılan bir açıklamaya göre, ABD merkezli Kraken kullanıcıları, 30 Ocak 2021 tarihinden itibaren XRP ticareti yapamayacak.

728×90 muhabbit - Kraken ABD’li Kullanıcılar İçin XRP Ticaretini Askıya Alıyor!300x250 muhabbit - Kraken ABD’li Kullanıcılar İçin XRP Ticaretini Askıya Alıyor!

Kararın yalnızca ABD’deki müşterileri etkileyeceği ve ABD dışındaki kullanıcıların bu durumdan etkilenmeyeceği bildirildi.

Kraken ayrıca açıklamasında marjda spot pozisyonları olanların, ticaret durdurulmadan önce  herhangi bir ödenmemiş marj yükümlülüklerini yerine getirmelerini bildirdi. Bunun yanında kullanıcıların platform üzerinde XRP tutmaya devam edebileceği, XRP yatırabilecekleri veya çekebilecekleri belirtildi.

Bilindiği üzere birçok kripto para borsası Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası eyleminin ardından XRP ile hizmetlerini durdurma kararlarını açıklamıştı. Coinbase , Bittrex , Bitstamp ve eToro, XRP ticaretini askıya alan borsalardan sadece bir kaç tanesi. Yakın zaman önce de Binance.US dijital para birimini kaldıracağını açıkladı.

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri son günlerde fiyat artışları yaşayıp toparlanırken, XRP ise herhangi bir hareket göstermeyerek 0.28 $ civarında mücadele ediyor.

Daha fazla XRP haberi için: XRP Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar