Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64323.99
-0.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3391.31
-1.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.61
-4.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.7
-1.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Kraken, Bitcoin’in Ekim Ayında Ralli Yapacağını Düşünüyor!

Ekim ayı yüzleri güldürecek mi?

Clock
Paylaş
Kraken, Bitcoin’in Ekim Ayında Ralli Yapacağını Düşünüyor!

Kraken, Eylül 2020 volatilite raporunda, tüm göstergelerin Bitcoin’in geleneksel piyasalar ve ABD doları ile ilişkisinin zayıflamaya devam ettiğini gösterdiğin söylüyor.

728×90 muhabbit - Kraken, Bitcoin'in Ekim Ayında Ralli Yapacağını Düşünüyor!300x250 muhabbit - Kraken, Bitcoin'in Ekim Ayında Ralli Yapacağını Düşünüyor!

Kraken’in raporuna göre:

Bitcoin’in S&P 500 ile korelasyonu, toparlanıp ayı 0.60’ta bitirmeden önceki ilk haftada 8 ayın en düşük seviyesi olan -0.27’ye geriledi. Bunun aksine, Bitcoin’in ABD doları endeksi ile olan korelasyonu, 5 aylık bir negatif korelasyon eğilimi gösterirken anlık olarak pozitif hale geldi.

Kraken raporu, Bitcoin’in tarihsel olarak yılın en az değişken ayı olan Eylül ayının gelmesi ile birlikte 2020’nin 4. çeyreğinden itibaren artan piyasa oynaklığının beklenmesi gerektiğini belirtiyor.

Rapora göre:

1.000 BTC ile 10.000 BTTC arasında sürekli artan adres sayısı ve bu adreslerde tutulan kripto paraların sayısı, Bitcoin’in güçlü temellerinin ve “akıllı para”ya olan yoğun talebin Bitcoin’in fiyatına yansımadığını göstermekte.

Ekim Ayında Bitcoin’den Ne Beklemeliyiz?

Kraken raporu, Bitcoin’in en performanssız ayı olan Eylül ayının sona ermesinin ardından tarihsel olarak ortalama %11 civarında bir getiri görülebileceğini belirtiyor.

Raporda:

Bitcoin’in en kötü ayı geride kaldı. Bununla birlikte Ekim ayı, tıpkı son 9 senenin 8’inde olduğu gibi ortalama %11 gibi bir getiri sağlayabilir. Bitcoin’in son 9 ayın 6’sında aylık ortalamasının altında performans gösterdiğinin altını çiziyoruz.

Rapor ayrıca, “1.000 BTC ve 10.000 BTC içeren çok sayıda BTC balinalarının güçlü bir şekilde büyümeye devam ettiğini” söylüyor. Yapılan araştırmalara göre, Bitcoin üzerinde 7 aydır ciddi bir şekilde büyüyen birikim modeli görünmekte.

Çoğalan balina cüzdanlarının yanı sıra, artan kurumsal talep Bitcoin fiyatı için olumlu göstergeler çizmeye başladı. An itibarıyla, halka açık 13 şirket yaklaşık 7 milyar $’lık BTC alımı yapmış durumda.

Bitcoin 2020 senesinde toplu benimsenme adına birçok iyi haber gördü. Önce MicroStrategy’nin BTC alımı, sonrasında Square’in bu atağı Bitcoin’i güçlendiriyor. Gelen son haberlerin arasında ise dev ödeme sağlayıcısı PayPal, kullanıcılarına Bitcoin alım satım işlemi sağlayabilir.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar