Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43233.18
-1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2335.19
2.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.61
-2.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.8
0.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Kripto Para Market Analizi

Bu yazıda diğer analiz yazılarımızdan farklı olarak birden fazla coin’in grafiklerini inceleyeceğiz.

Clock
Paylaş
Kripto Para Market Analizi

Herkese merhabalar, bu akşamki yazımda biraz normalin dışına çıkacağım. Normalde her akşam bir coin seçip onun grafiği hakkında yazardım. Ama bugün birden fazla coin hakkında genel durumlarını kısa kısa konuşacağız.

Bitcoin BTC 8 Mayıs 2022

ZmulI0xN - Kripto Para Market Analizi
Bitcoin fiyat grafiği 08.05.2022. Günlük grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Bitcoin son aylarda oluşturduğu trend geçen günlerde kırılmıştı. Bu kırılmadan sonra fiyatın kısa/orta vadedeki bir desteğine geldiğini görmekteyiz. Genel olarak baktığımızda henüz bir dönüş formasyonu yaptığını görmedim. Uzun vadede önümüzde 30.000 dolar desteği bulunmakta. Fiyat burayı yaklaşık 10 ay önce test etmiş durumda. Geçmiş verilere baktığımızda buranın sağlam bir destek bölgesi olduğunu görmekteyiz. Umarım yine aynı şekilde çalışır.

728×90 muhabbit - Kripto Para Market Analizi300x250 muhabbit - Kripto Para Market Analizi

Ethereum ETH 8 Mayıs 2022

qVo4ycxK - Kripto Para Market Analizi
Ethereum fiyat grafiği 08.05.2022. Günlük grafik, veriler Binance borsasına aittir.

Ethereum’un genel durumunun Bitcoine’e göre biraz daha farklı olduğunu düşünmekteyim. İlk bakışta iki grafik birbirine oldukça benzemekte. Ancak Bitcoin Temmuz 2021 tarihinde yaptığı dip bölgesine yakınken Ethereum bu bölgeden oldukça uzakta.

Ethereum’un orta/uzun vadeli ilk desteği 2.330 dolar bölgesi olduğunu düşünüyorum. Daha uzun vadeli olarak düşünecek olursak 1.800-1.700 dolar bölgesi önem taşımakta. Ancak fiyat henüz buraya uzak olduğundan dolayı burayı detaylı incelememize henüz gerek yok.

Binance Coin BNB 8 Mayıs 2022

TvBH4TGm - Kripto Para Market Analizi
Binance Coin fiyat grafiği 08.05.2022. Günlük grafik, veriler FTX borsasına aittir.

BNB’de pek de güven vermeyen bir yükselen trend olduğunu görmekteyiz. Şu an için bu trende göre işlem açmayacağım. Şu an fiyat bu trendin üzerinde eğer buradan tepki alırsa bu trendi takip etmeye devam edeceğim. Buna ek olarak 330 dolar bölgesi orta/uzun vade için güvenli bir destek bölgesi olarak görünüyor.

Litecoin LTC 8 Mayıs 2022

EzhXcBmz - Kripto Para Market Analizi
Litecoin fiyat grafiği 08.05.2022. Günlük grafik, veriler FTX borsasına aittir.

Litecoin için uzun süredir aynı bölgeyi konuşuyoruz. Şu an için pek değişen bir durumu yok. Litecoin’de uzun zamandır 100 dolar bölgesi önemli bir destek seviyesi olarak çalışmakta. Ancak fiyat son zamanlarda burayı çok sayıda test etti ve şu an 100 dolar seviyesinin altına sarkmış durumda.

FTX Token FTT 8 Mayıs 2022

eWZuloVp - Kripto Para Market Analizi
FTX Token FTT fiyat grafiği 08.05.2022. Günlük grafik, veriler FTX borsasına aittir.

FTT’ye baktığımızda fiyatın orta vadedeki bir destek bölgesine yaklaştığını görmekteyiz. Bu bölge 32 dolar civarında. Uzun vadede ise 23 dolar desteği bulunmakta. Ama umarım burayı tartışmak zorunda kalmayız. Birçok coinde olduğu gibi FTT’de de henüz oluşmuş bir dönüş formasyonu yok. Destek bölgesine inerse tekrar yakından inceleyeceğim.

Avalanche AVAX 8 Mayıs 2022

lgufvMFW - Kripto Para Market Analizi
Avalanche AVAX fiyat grafiği 08.05.2022. Günlük grafik, veriler FTX borsasına aittir.

Diğer coinlerden farklı olarak AVAX’ın destek bölgesine geldiğini görmekteyiz. Yukarda da belirttiğim üzere birçok coin destek bölgelerine yakın konumdayken AVAX destek bölgesine gelmiş durumda. Bu destek 52 dolar bölgesinde bulunmakta.

Daha fazla Bitcoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

TradingView hesabımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar