Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57081.1
7.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3236.77
2.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.86
-0.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.9
-0.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Kripto Para Piyasası Altın Piyasasından Üstün!

DeFi sektörü kripto para birimlerini altına karşı yükseltti.

Clock
Paylaş
Kripto Para Piyasası Altın Piyasasından Üstün!

DeFi sektörü, kripto para birimlerini bu yılın şimdiye kadarki en iyi performans gösteren varlığı olmalarına yardımcı oldu.

Bloomberg Galaxy Crypto Index’e göre, dijital para birimleri 2020’de %66 artarak altının performansını %20 aştı.

Binance BannerBinance Banner

Kripto para birimleri, bu yıl dijital para birimlerinin üçte birinden fazlasını oluşturan Ethereum’daki artış nedeniyle bu yıl küresel hisse senetlerini, bonoları ve emtiaları da geride bıraktı.

Mike McGlone, Ethereum’un tırmanışının, sektördeki “platform liderliği statüsünü koruyor gibi görünen” merkezi olmayan finansmanın artan benimsenmesi ile güçlendirildiğini açıkladı.

Merkezi olmayan finans sektörü, yeni “Yield Farming” konsepti ile kripto para birimi sektörünü ele geçirerek ivme kazanıyor. Yield Farming, tüccarların farklı dijital token türlerini almak için kripto para birimini ödünç vermesine veya ödünç almasına olanak tanır. Kullanıcıların likidite sağlaması için, kullanıcıların projeye token koyması gerekir. Bunlar daha sonra DeFi platformu üzerinde kilitlenir ve kripto para arzını azaltır. DeFi Pulse’a göre, DeFi üzerinde şu anda kilitli kripto para birimi oranı 9 milyar $’dan daha fazla.

Fakat, sadece büyük miktarda sermayeye sahip yatırımcılar, Yield Farming ile yüksek getiri oranları elde edebilirler. DeFi sektörü popülaritesini artırsa da, son zamanlarda çoğu DeFi tokenleri, çoğunlukla satış baskıları nedeni ile düşüş yaşamakta.

Çoğu yatırımcı, SushiSwap projesindeki olaylarda görüldüğü gibi, DeFi endüstrisinden kar elde etmenin kolay yolunu seçti. DeFi’ın bir balon olup olmadığını ve endüstrinin uzun vadede sürdürülebilir olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Bitcoin, Altın Gibi Güvenli Bir Liman

Dijital varlık yönetimi firması Two Prime’ın CEO’su Marc Fleury’ye göre, dijital para piyasası COVID-19 salgınına rağmen iyi performans gösteriyor. Bunun en büyük nedeni, Bitcoin’in altın gibi bir “sığınak” haline gelmesi. Fleury, Bitcoin’in tamamıyla gerçek olmayan bir araç, fakat geleneksel ekonomi durakladığında iyi performans gösteriyor dedi.

Bloomberg, daha önce Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonun altını çizerek, iki varlığın 2010’dan bu yana her zamankinden daha fazla ilişkili olduğunu söyledi. Yatırımcılar son zamanlarda ekonomik çalkantı sırasında, piyasadaki itibari para birimlerinin takviyesi de dahil olmak üzere güvenli liman varlıklarına geçtiler.

Bloomberg’in raporlarından birine göre, corona virüs salgını Bitcoin’i gelişmeye zorladı. Volatilite raporlarına göre Bitcoin, borsaya karşı üstünlük kazanıyor. COVID-19 krizi, Bitcoin’in altın gibi bir güvenli liman varlığına dönüşmesi için bir kuvvet olmuştur ve borsa zayıf kalırsa bu durum devam edecektir.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar