BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

McGlone: Bitcoin, Altın Yüzünden 10.000 $ Bandında Kalabilir!

Bitcoin’i zorlu bir dönem bekliyor olabilir.

Yayın:

-

mcglone

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 4 Eylül’de attığı bir tweet’te, piyasaların “doygunluk noktasına” ulaştığında, altının ilgi odağı olabileceğini söyledi.

McGlone, corona virüsün sebep olduğu ekonomik sorunlara rağmen, borsalardaki büyük kazanımların yakında var olmayacağı konusunda uyarı yaptı.

İtibari Para Piyasaları Yakında Sorunlar Yaşayabilir

Stratejist: “Bir boğa piyasası sürtüşmesinde, #Nasdaq yerine #altın lehinde daha fazla potansiyel dayanıklılık görmekteyiz.” diye yazdı.

Parasal ve mali teşviklerin muamma durumu, Parasal Genişleme’nin artan keskinliği ve bütçe açıklarının temelini koruduğu bir dönüm noktasına yaklaştırıyor olabilir.

McGlone, son altı aydaki başlıca piyasa fenomenlerine atıfta bulundu ve şunları söyledi, “Hisse senetleri yükselmeye devam ediyor, hatta yeni zirvelere ulaşırken, merkez bankasının ekonomiye müdehaleleri daha önce görülmemiş seviyelere ulaşıyor.”

Daha önce analistler, Mart ayından bu yana yapılan manipülasyon nedeni ile hisse senedi piyasalarının değerinin artık önemli olmadığını düşünüyordu.

Altın ve Bitcoin (BTC), Temmuz ayından bu yana itibari para belirsizliğinden bir kazanç sağladı.

Bitcoin ve Altın Dolar Baskısına Çelişkili Hareket Ediyor

Bir başka ilginç karşı görüş ise, son zamanlarda iki yılın en düşük seviyelerini gören ABD doları para endeksinden geliyor. Altın sever Peter Schiff için, ABD doları değerindeki bu zayıflığın bir sonucu olarak, jeopolitik değişimler ile birlikte altın madeninin durumu da olumlu seyretmekte.

Çin’in dolar’a karşı olan bağlılık durumunu alaltma planı hakkında tartışan Schiff, daha önce olduğu gibi bu durumun ABD vatandaşlarına zarar vereceğini söyledi.

Schiff, konu hakkında şunları söyledi:

Aslında bana göre, Çin’in dolara olan bağlılığı çok daha fazla azalacak. Diğer uluslarında aynı şekilde davranması çok muhtemel. Bu, Fed’in çok daha büyük bir matbaaya ihtiyaç duyacağı ve Amerikalıların bunu gerçekten ödemeye hazırlıklı olması gerektiği anlamına geliyor!

Bitcoin ve Altının 6 Aylık Korelasyon Grafiği. Kaynak: Skew

Schiff, bu haftaki geri çekilme sırasında altının, Bitcoin’e karşı kazandığını ve bunun keskin kayıplara sebep olduğunu sözlerine ekledi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANALİZ

Genel Market Analizi

Draco’dan bu sefer de bir Genel Market Analizi ile analizlerimize devam ediyoruz.

Yayın:

-

genel market analizi

Draco’dan bu sefer de bir Genel Market Analizi ile analizlerimize devam ediyoruz.

Bugün bir farklılık olsun ve daha fazla kişiye yardımı dokunsun diyerek genel bir market analizi yapma kararı aldım. Eğer güzel geri dönüşler alırsam bu içeriği daha sık yapmayı düşünüyorum.

Bitcoin (BTC)

genel market analizi bitcoin 1
4 saatlik Bitcoin fiyat grafiği

Öncelikle piyasaya yön veren Bitcoin ile başlayalım. Kısa zaman diliminde durumlar çok çabuk değiştiğinden dolayı büyük zaman diliminde bakmayı tercih ettim. Her zamanki gibi destek ve direnç bölgelerimizi grafik üzerinde belirttim. Bu grafiğe baktığımızda bizim için şu an en önemli nokta fiyatın 11200 dolar seviyesinin üzerine çıkıp tutunması. Görebileceğiniz üzere o bölge güçlü bir direnç bölgesi ve fiyat orayı kırarsa birçok kişinin içine su serpilecektir. Daha kısa zaman periyodunda bakacak olursak fiyat şuan bir direnç bölgesinde buradan bir geri çekilme söz konusu olabilir. Muhtemel bir geri çekilme için önlemleri almakta fayda var.

genel market analizi bitcoin 2
Günlük Bitcoin fiyat grafiği

Günlük grafiği koymayı da istedim. Bunun sebebi birçok kişi küçük zaman dilimlerinde baktığından dolayı büyük yapıları kaçırmış oluyor. Burada göreceğiniz üzere bearish bir durum şimdilik söz konusu değil. 12000$’dan yaşadığımız düşüş aslında bir re-test olarak duruyor şuan. Günlük grafikte fiyat henüz düşük dip (Lower Low) yapmamış durumda. Ayrıca 8000$ seviyelerinden başlayan bir trend olduğunu da görmekteyiz. Bu trendi takip etmekte de yarar var.

Ethereum (ETH)

genel market analizi ethereum
4 saatlik Ethereum fiyat grafiği

İkinci sırada bakacağımız coin ise Ethereum (ETH). Fiyatı 480 dolara çıkarak yatırımcısı sevindiren ETH daha sonrasında yaşadığı %35’lik düşüş ile büyük bir güven kaybı oluşturdu. 4 saatlik zaman diliminde grafiğini incelersek eğer fiyatın şu an bir direnç bölgesinde olduğunu görmekteyiz. Gözümüze çarpan güzel bir nokta ise bir ikili dip formasyonu ihtimali. Bildiğiniz üzere bu formasyon bullish bir yapı. Fiyat 320 dolar seviyesinden 2 defa tepki almış. Eğer ki 390-395 dolar direncini kırarsa bu formasyon aktif olacak. Neckline bölgesi (390-395 dolar) kırıldığında formasyonun hedef ve stop noktalarına daha detaylı bakacağız.

Litecoin (LTC)

genel market analizi litecoin
Litecoin fiyat grafiği

Sıra geldi Litecoin (LTC)’e, Bitcoin ve Ethereum’da olduğu gibi Litecoin de direnç bölgesinde şu an. Bunun yanı sıra bir düşen trend olduğunu ve fiyatın şuan orada olduğunu görmekteyiz. Bu trendin kırılımını takip etmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Güzel fırsatlar verebilir.

Ripple (XRP)

genel market analizi xrp

Gelelim kripto piyasasının en tartışmalı coinlerinden biri olan Ripple (XRP)’a. Baktığımız diğer coinlerde olduğu gibi Ripple da direnç bölgesinde. Bunun dışında görebildiğim bir formasyon şimdilik bulunmuyor.

Binance Coin (BNB)

genel market analizi binance coin
4 saatlik Binance coin fiyat grafiği

Binance Coin (BNB) de geleneği bozmuyor ve onun da dirençte olduğunu görüyoruz. Diğer bir nokta ise yükselen bir trendin olduğu. Fiyat dirençte olduğundan bu trende kırılım aranmasından yanayım. Kısa zaman diliminde short fırsatı vereceğini düşünüyorum.

FTX Token (FTT)

genel market analizi ftx token
4 saatlik FTX Token fiyat grafiği

Gelelim benim uzun zamandır yakın takibimde olan FTX Token (FTT)’a. Bilmeyenler için FTX Token, FTX borsasının token’ı. Geçtiğimiz günlerde düşen trendini kırdı ve ilk dirençten iki defa ret yedi. Dikkatimi çeken bir nokta ise düşüş trendinin 0,618 geri çekilmesi 3.90 dolar seviyesindeki direncin yakınlarına denk geliyor. O yüzden şu an önündeki direnci kırarsa o seviyelere gelmesi olası.

Swipe (SXP)

genel market analizi swipe
Swipe fiyat grafiği

Açıkçası SXP takibimde olan bir coin değildi, ancak çok fazla istek gelince onu da eklemek istedim. Fiyatın önündeki belki de en önemli direnç grafikte işaretlediğim kırmızı bölge olduğunu düşünmekteyim. Orayı kırarsa işler SXP için değişecektir. Ayrıca 2 dolar seviyelerinden başlayan düşüş trendini kırdığını ve re-test ettiğini görmekteyiz. Küçük zaman diliminde fiyatın önündeki ilk direnç de 1.34 dolar seviyesi (Grafikte yatay kırmızı çizgi).

Chainlink (LINK)

genel market analizi chainlink
LINK fiyat grafiği

LINK 20 dolar seviyelerine çıkarak oldukça popülerleşmişti. Ancak daha sonra 8 doların dahi altına inerek büyük bir düşüş yaşadı. Grafik üzerinde destek ve direnç bölgelerini gösterdim ve bunların ne kadar güzel çalıştığı da ortadayken bunları takip etmemek olmaz. 13 dolar seviyelerinden başlayan düşüş trendini ise kırmış ve ardından hızlı bir şekilde yaklaşık %20 yükselmiş. Şu an ise kırdığı bir direnç destek olmuş ve orayı re-test ediyor.

Neo (NEO)

genel market analizi neo
Neo fiyat grafiği

NEO da oldukça istek alan bir coindi o yüzden onu da eklemek istedim. Fiyat 23 dolar seviyelerindeki dirençten ret yemiş. Ayrıca o dirence kadar yükselirken oluşturduğu trendin altında da mum kapanışı yapmış. Bunları göz önüne aldığımızda fiyatta bir geri çekilmenin olması muhtemel. Ayrıca bearish bir libra formasyonu var. Ancak hem libra formasyonuna genel olarak pek güvenmiyorum hem de yapı olarak mükemmel değil. O yüzden onu eklemek istemedim.

(COMP)

genel market analizi compound
Compound Token fiyat grafiği

Son olarak ise Compound Token (COMP)’ı inceleyeceğiz. Güzel bir ikili dip formasyonu oluşturmuş ancak şu an neckline’ı (146.75 dolar kırmızı yatay çizgi) kırabilmiş değil. Neckline’ı kırarsa 160 dolar seviyesi ikili dip formasyonunun ilk hedefi olacaktır. Diğer yandan bir yükselen kama formasyonu da oluşmakta. Yani şu an hem bullish hem de bearish iki yapı var elimizde. Burada yapılacak en mantıklı hareket iki yapıyı da yakından takip edip hangisi aktifleşirse ona göre pozisyon almaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

2020 Yılının Kazananı Kripto Paralar Oldu!

Çin’in devlet televizyonu CCTV2, 2020 yılının en iyi performans gösteren varlıkları olarak kripto paraları seçti.

Yayın:

-

2020 yılının kazananı kripto paralar

Çin medyası özellikle de devlet televizyonu olan China Central Television yani CCTV2, 2020 yılının en iyi performans gösteren varlığı olarak kripto paraları gösterdi. CCTV2’de cuma günü (25.09.2020) yayınlanan üç dakikalık haberde kripto paraların bu yıl %70 oranında büyüme gösterdiğine değinildi.

Blockchain teknolojisinin benimsenmesi için yaptığı çalışmalarla tanınan Sino Global Capital’ın CEO’su Matthew Graham, yaklaşık 3 dakika süren haberin videosunu sosyal medya platformu Twitter’da yayınladı.

Haberde yer alan veriler Perşembe günü (24.09.2020) Bloomberg’te yayınlanan raporda da belirtilmişti. Verilere göre kripto paralar 2020 yılında diğer varlıkları geride bırakarak yaklaşık %70’lik bir büyüme yaşadı. Altın is sadece %26’lık bir büyüme yaşadı.

Güvenli liman yarışında en büyük rakibi olan altını geride bırakan kripto paraların yükselişi özellikle Çinli kripto para yatırımcılarını sevindirdi. Ancak bazı yatırımcılar çıkan haberi propaganda olarak yaftaladı. Dijital yuanın deneme sürecinin sona yaklaştığı ve tamamen yürürlüğe gireceği günler yaklaştığı için bir hazırlık haberi olarak görülüyor.

Çin’in haberinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde Glassnode da benzer bir veriyle karşımıza çıkmıştı. Özellikle Bitcoin üzerine yoğunlaşan çalışmada Bitcoin’in 2017 yılından beri piyasa değerinin %50 oranında arttığından bahsediliyor. Bununla birlikte Cambridge Alternatif Finans Merkezi’ndeki araştırmacılar dünya çapında 100 milyon insanın Bitcoin ve diğer kripto varlıklara sahip olduğunu gözler önüne serdi.

Bütün bu veriler ışığında 2017 yılından bu yana Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinin gittikçe benimsendikleri sonucu çıkartılabilir. Bu benimsenme daha çok insana ulaşıp kullanılmasını sağlıyor. Daha çok insanın kullanmasıyla birlikte popülerliği artan kripto paralar giderek güven sağlıyor. Bu da güvenli liman olma yarışında ezeli rakibi altını bile geride bırakacak şekilde büyümesine yol açıyor.


OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.