Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66458.62
0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3251.01
2.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.06
1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.6
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ledger, 380 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Ledger, yeni almış olduğu destek ile birlikte piyasa değerini 1,5 milyar dolara çıkarmış oldu.

Clock
Paylaş
Ledger, 380 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

Paris merkezli kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, yaptığı açıklama ile, 380 milyon dolarlık bir C Serisi fonlama turunun tamamlandığını duyurdu. Ledger yeni almış olduğu destek ile birlikte piyasa değerini 1,5 milyar dolara çıkarmış oldu.

Ünlü makro yatırımcı Dan Tapiero tarafından kurulan bir dijital varlık fonu olan 10T Fund, fonlama turuna en büyük yatırımı gerçekleştirmiş durumda. Bunun yanında diğer yatırımcılar arasında Tekne Capital, Uphold Ventures, Felix Capital, Inherent, Financière Agache (Groupe Arnault) ve iAngels Technologies dahil olmak üzere birçok şirket bulunuyor.

728×90 muhabbit - Ledger, 380 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!300x250 muhabbit - Ledger, 380 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı!

200 milyon dolarlık bir fon ile kurulan 10T Holdings kurucusu Dan Tapiero yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ledger’ın bu evrende en güvenli şirket ve en büyük marka olduğuna inanıyoruz. Kısa süre içinde Ledger’ın yönetim kurulunda da yer alacağım.”

C Serisi artışının gelirleri, kullanıcılara, firmanın kripto para yönetimi uygulaması olan Ledger Live aracılığıyla Merkezi Olmayan Finans (DeFi) çözümleri gibi yeni işlem hizmetlerine erişim sağlama planlarına ve ürün inovasyonuna harcanacak. Ayrıca Ledger bu gelirler ile kurumsal yeteneklerini genişletmeyi ve işletim sistemini yükseltmeye yatırım yapmayı planlıyor.

Ledger’in başkanı ve CEO’su Pascal Gauthier, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Gelecek sistem, dünyadaki tüm değerin bir noktada blok zincirine geçmesi olacak, dünyadaki tüm değer tokenleştirilecek.”

Ledger Dev Şirketlerden Yatırım Alıyor

Hatırlanacağı üzere Ledger, Londra merkezli risk sermayesi şirketi Draper Esprit liderliğindeki B Serisi turunda 75 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. Ardından, ertesi yıl Nisan ayında Güney Koreli teknoloji devi Samsung’dan da 2,9 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin diğer destekçileri arasında FirstMark Capital, Cathay Innovation, Korelya Capital, CapHorn Investment ve Digital Currency Group yer alıyor.

Tüm bu yatırımlar ile birlikte Ledger, kripto para sahiplerinin fonlara erişimi kontrol eden özel anahtarlarını cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar gibi internete bağlı cihazlardan izole edilmiş cihazlarda saklamasına izin veren, dünyanın en popüler donanım cüzdanı üreticilerinden biri haline gelmiş oldu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar