BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

LINK Scam Mi? Deadcoin Öyle Söylüyor!

Deadcoins.com isimli websitesi scam olduğu iddia edilen projeleri listeleyen bir platform olarak öne çıkıyor.

Yayın:

-

Kripto para topluluğu tarafından sevilen bir kripto para projesi olan Chainlink (LINK), Deadcoins tarafından “scam” ilan edildi.

Deadcoins.com isimli websitesi scam olduğu iddia edilen projeleri listeleyen bir platform olarak öne çıkıyor.

Websitesine isteyen herkes sebebi ile birlikte projeleri scam olarak ekleyebiliyor. LINK de bu listeye eklenen projelerden birisi olarak öne çıkıyor.

Geçtiğimiz dönemde Zeus Capital tarafından da scam ilan edilen blockchain projesi kripto ekosistemine getirdiği oracle çözümleri ile öne çıkmakta. Zeus Capital geçtiğimiz dönemde detaylı bir makale yayımlayarak Chainlink ile ilgili raporunu yayınlamıştı. Raporda projeninin hedeflerinden hiçbirini gerçekleştiremediği ve bir hayal kırıklığı olduğundan bahsediyordu.

Tam bu dönemde LINK tarafında büyük bir düşüş beklenirken aksine, LINK hızlı bir yükselişe başlayarak ilk 6 kripto para birimi arasına yerleşmeyi başarmıştı.

Mevcut birçok DeFi projesinin Chainlink oracle hizmetlerinden yararlandığı da fazlasıyla bilinmekte. Yine de birçok farklı aktör Chainlink’i scam olduğu iddiasıyla suçlamaya devam ediyor.

Chainlink projesinin neden scam olduğu Deadcoin’de şu şekilde açıklanıyor.

Oracle sorununu çözmek amacıyla yola çıkan projenin bu sorunu çözemediği belirtilirken, birçok yatırımcıdan yatırım almasına rağmen başarıya ulaşılamadığı belirtiliyor.

Smartcontract.com’un kurucusu Sergey Nazarov projenin başarıya ulaşamamasının en önemli sebeplerinden birisini de yapılan yanlış ortaklıklar olarak görmekte. Nazarov’a göre bu yanlış ortaklıkların başında Google geliyor. En büyük darbenin ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’den alındığı belirtilen Deadcoin açıklamasında, Coinbase’in oracle çözümü için Chainlink yerine Open Oracle’ı tercih etmesi olduğu belirtilmekte.

Yapılan ağır eleştirilere rağmen Chainlink, altcoinler arasında en yüksek hacime sahip olan ve yatırımcılar tarafından en çok konuşulan projeler arasında bulunuyor.

An itibarıyla MarketCap verilerine göre LINK, sekizinci kripto para olarak ilk 10 kripto para birimi arasında yerini korumakta. LINK’in anlık fiyatı ise son 24 saatte yüzde 4’e yakın bir düşüş ile 8.80 $ seviyelerinde bulunmakta.

Deadcoin tarafından Chainlink’in scam ilan edilmesini siz nasıl yorumlarsınız? Sizce Chainlink scam bir proje mi yoksa doğru olmayan eleştirilere mi maruz kalıyor?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi MarketCap için: DeFi MarketCap

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 29.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (29.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum (ETH)’u inceleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde yine bir Ethereum fiyat analizi hazırlamıştım, o yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ethereum ETH fiyat grafiği 29.10.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bir önceki Ethereum fiyat analizi yazımı incelediyseniz destek ve direnç bölgelerinin aynı olduğunu fark etmişsinizdir. Yani bir grafik üzerinde destek/direnç bölgelerini çalışıp oluşturduğunuz zaman bunları sık sık değiştirmenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz. İsterseniz siz kendi yönteminizle bu bölgeleri belirlersiniz isterseniz benim fiyat analizleri yazılarımda gösterdiğim bölgeleri kullanabilirsiniz.

Önceki yazılarımda bahsettiğimden dolayı destek/dirençleri tekrar incelemeyeceğim. Oklarla gösterdiğim yerlerde bir ikili dip formasyonu bulunmakta. Şuan fiyat bu formasyonun neckline’ında bulunmakta. Buranın üzerinde mum kapanmasıyla birlikte formasyon aktifleşecek. Aksi halde şu an sadece olasılık olarak görmeliyiz. Kırılım gerçekleşmeden işleme girmek oldukça riskli olacaktır.

Bunun dışında düşen bir trend görmektesiniz. Bu trend son tepe noktasından başlamakta. Şu an fiyat bu trendde yakın değil ancak az önce bahsettiğim ikili dip formasyonu çalışırsa fiyatın trend bölgesine gideceğini düşünüyorum.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Huobi Üç Yeni HUSD Paritesi Duyurdu!

Yapılan açıklamada üç altcoin için yeni stablecoin paritesi açıldığı belirtiliyor. Pariteler Huobi’nin kendi “stablecoin”i olan HUSD tarafından oluşturulmuş durumda.

Yayın:

-

huobi kripto para borsası

Kripto para borsası Huobi, yaptığı açıklama ile birlikte üç yeni Huobi USD (HUSD) paritesini duyurdu.

İlginizi Çekebilir: DeFi Market Cap

Yapılan açıklamada üç altcoin için yeni stablecoin paritesi açıldığı belirtiliyor. Pariteler Huobi’nin kendi “stablecoin”i olan HUSD tarafından oluşturulmuş durumda.

Algorand (ALGO), OMG Network (OMG), ve Zilliqa (ZIL) için oluşturulan pariteler halihazırda kullanılabilir durumda.

HUSD Hakkında

Huobi USD (HUSD), Huobi tarafından oluşturulmuş 1:1 ABD Doları ile desteklenmekte. Tam şeffaflık içerisinde HUSD rezervlerini paylaşan Huobi, HUSD’nin düzenli olarak “audit” şirketleri tarafından denetlendiğinin altını çizmekte.

Huobi verilerine göre toplam piyasa değeri 265 Milyon $ civarında bulunan HUSD, MarketCap verilerine göre 56’ıncı sırada bulunuyor.

Son 24 saat içerisinde 78 Milyon $’lık ticaret hacmine ulaşan HUSD stablecoin seçenekleri arasında bulunuyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.