Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63361.13
-4.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3093.62
-4.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.42
-6.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.5
-4.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

LINK Scam Mi? Deadcoin Öyle Söylüyor!

Deadcoins.com isimli websitesi scam olduğu iddia edilen projeleri listeleyen bir platform olarak öne çıkıyor.

Clock
Paylaş
LINK Scam Mi? Deadcoin Öyle Söylüyor!

Kripto para topluluğu tarafından sevilen bir kripto para projesi olan Chainlink (LINK), Deadcoins tarafından “scam” ilan edildi.

Deadcoins.com isimli websitesi scam olduğu iddia edilen projeleri listeleyen bir platform olarak öne çıkıyor.

728×90 muhabbit - LINK Scam Mi? Deadcoin Öyle Söylüyor!300x250 muhabbit - LINK Scam Mi? Deadcoin Öyle Söylüyor!

Websitesine isteyen herkes sebebi ile birlikte projeleri scam olarak ekleyebiliyor. LINK de bu listeye eklenen projelerden birisi olarak öne çıkıyor.

Geçtiğimiz dönemde Zeus Capital tarafından da scam ilan edilen blockchain projesi kripto ekosistemine getirdiği oracle çözümleri ile öne çıkmakta. Zeus Capital geçtiğimiz dönemde detaylı bir makale yayımlayarak Chainlink ile ilgili raporunu yayınlamıştı. Raporda projeninin hedeflerinden hiçbirini gerçekleştiremediği ve bir hayal kırıklığı olduğundan bahsediyordu.

Tam bu dönemde LINK tarafında büyük bir düşüş beklenirken aksine, LINK hızlı bir yükselişe başlayarak ilk 6 kripto para birimi arasına yerleşmeyi başarmıştı.

Mevcut birçok DeFi projesinin Chainlink oracle hizmetlerinden yararlandığı da fazlasıyla bilinmekte. Yine de birçok farklı aktör Chainlink’i scam olduğu iddiasıyla suçlamaya devam ediyor.

Chainlink projesinin neden scam olduğu Deadcoin’de şu şekilde açıklanıyor.

Oracle sorununu çözmek amacıyla yola çıkan projenin bu sorunu çözemediği belirtilirken, birçok yatırımcıdan yatırım almasına rağmen başarıya ulaşılamadığı belirtiliyor.

Smartcontract.com’un kurucusu Sergey Nazarov projenin başarıya ulaşamamasının en önemli sebeplerinden birisini de yapılan yanlış ortaklıklar olarak görmekte. Nazarov’a göre bu yanlış ortaklıkların başında Google geliyor. En büyük darbenin ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’den alındığı belirtilen Deadcoin açıklamasında, Coinbase’in oracle çözümü için Chainlink yerine Open Oracle’ı tercih etmesi olduğu belirtilmekte.

Yapılan ağır eleştirilere rağmen Chainlink, altcoinler arasında en yüksek hacime sahip olan ve yatırımcılar tarafından en çok konuşulan projeler arasında bulunuyor.

An itibarıyla MarketCap verilerine göre LINK, sekizinci kripto para olarak ilk 10 kripto para birimi arasında yerini korumakta. LINK’in anlık fiyatı ise son 24 saatte yüzde 4’e yakın bir düşüş ile 8.80 $ seviyelerinde bulunmakta.

Deadcoin tarafından Chainlink’in scam ilan edilmesini siz nasıl yorumlarsınız? Sizce Chainlink scam bir proje mi yoksa doğru olmayan eleştirilere mi maruz kalıyor?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi MarketCap için: DeFi MarketCap

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar