BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Medikal Blokzinciri Projesi 7 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Avatar

Yayın:

-

Muhabbit Clintex

Dijital varlık hazine yönetimi hizmeti Panxora, bir ilaç endüstrisi çözüm sağlayıcısı olan ClinTex’in, hastaların ilaçlara erişimini hızlandırmak için blok zincirle çalışan bir klinik deney çözümü için 7 milyon ABD dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Clintex CEO’su yatırım sonrasında “Ana önceliğimiz her zaman hastaların ihtiyaçlarını karşılamak olmuştur. Son koşullar, ilaç endüstrisinin kusurlarını ve veri paylaşma konusundaki isteksizliğini gün yüzüne çıkardı. Bu proje için blokzincirinin kullanılmasıyla, yalnızca bilgi hızlı bir şekilde yayılmakla kalmayacak. Aynı zamanda token endüstrisinin yapısı birçok kişiye temel ürünleri tokenize etme fırsatı sunacak. Bu alanda gerekli rehberliği sağlayacak Panxora ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Klinik deneme sürecini blokzinciri ile kolaylaştırarak bu kültürü herkesin yararına normalleştirmeyi amaçlıyoruz.”

Panxora CEO’su Gavin Smith tarafından yapılan açıklama ise;

“Panxora, kurumsal yatırımcıları token yatırımları konusunda en güvenli şekilde yönlendirmeye kararlıdır. En başından beri, ClinTex’in blok zinciri kullanımının çok parçalanmış ve verimsiz bir sektörü iyileştirme potansiyelini gördük. Proje ekibinin büyüme için uzun vadeli sorumlu bir planı var ve bunu her adımda desteklemeyi planlıyoruz. Desteğimiz ve hazine yönetim sistemimizin kullanımıyla, uzmanlığımızı proje kurucularına hedeflerine ulaşmaya odaklanabilmeleri için sunabiliyoruz. ClinTex’in gösterilebilir prototipleri için toplanan fonlar için sağlam bir planı olduğu için bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. “

CTi Platformu Ne İşe Yarar?

Şu anda, klinik deneylerdeki verimlilik sorunlarının maddi karşılığı günlük 600.000 ile 8 milyon ABD Doları arasında değişiyor ve yeni ilaç ve aşıların ihtiyaç sahibi hastalara ulaştırılmasını önemli ölçüde geciktiriyor. ClinTex’in veri analizi platformu, tahmine dayalı analitik, makine öğrenimi ve klinik deneylerde blokzinciri teknolojisinin ve akıllı sözleşmelerin kullanımı yoluyla ilaç geliştirme endüstrisini evrimleştirmeyi amaçlamaktadır. Hedef, klinik ihtiyaçları olan kişiler için yeni ilaçların maliyetini düşürmek ve bu ilaçların pazara girme hızını artırmaktır. Bu, klinik araştırmalarda maliyet aşımlarının, gecikmelerin ve veri kalitesi sorunlarının ana alanlarını belirlemek ve tahmin etmek, böylece küresel ilaç endüstrisi için geliştirme maliyetlerini düşürmek ve hastalara ilaç verilmesine yardımcı olmak için bir Clinical Trial Intelligence (CTi) platformuyla sağlanır.

Finansın merkeziyetsizleşmesine (DeFi) odaklanmışken medikal blokzinciri uygulamalarının da yatırım alması gelecekte blokzincirle ilintilendirilecek sektörün belirlenmesinde önemli olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trend Haberler