BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Medikal Blokzinciri Projesi 7 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Yayın:

-

Muhabbit Clintex

Dijital varlık hazine yönetimi hizmeti Panxora, bir ilaç endüstrisi çözüm sağlayıcısı olan ClinTex’in, hastaların ilaçlara erişimini hızlandırmak için blok zincirle çalışan bir klinik deney çözümü için 7 milyon ABD dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Clintex CEO’su yatırım sonrasında “Ana önceliğimiz her zaman hastaların ihtiyaçlarını karşılamak olmuştur. Son koşullar, ilaç endüstrisinin kusurlarını ve veri paylaşma konusundaki isteksizliğini gün yüzüne çıkardı. Bu proje için blokzincirinin kullanılmasıyla, yalnızca bilgi hızlı bir şekilde yayılmakla kalmayacak. Aynı zamanda token endüstrisinin yapısı birçok kişiye temel ürünleri tokenize etme fırsatı sunacak. Bu alanda gerekli rehberliği sağlayacak Panxora ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Klinik deneme sürecini blokzinciri ile kolaylaştırarak bu kültürü herkesin yararına normalleştirmeyi amaçlıyoruz.”

Panxora CEO’su Gavin Smith tarafından yapılan açıklama ise;

“Panxora, kurumsal yatırımcıları token yatırımları konusunda en güvenli şekilde yönlendirmeye kararlıdır. En başından beri, ClinTex’in blok zinciri kullanımının çok parçalanmış ve verimsiz bir sektörü iyileştirme potansiyelini gördük. Proje ekibinin büyüme için uzun vadeli sorumlu bir planı var ve bunu her adımda desteklemeyi planlıyoruz. Desteğimiz ve hazine yönetim sistemimizin kullanımıyla, uzmanlığımızı proje kurucularına hedeflerine ulaşmaya odaklanabilmeleri için sunabiliyoruz. ClinTex’in gösterilebilir prototipleri için toplanan fonlar için sağlam bir planı olduğu için bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. “

CTi Platformu Ne İşe Yarar?

Şu anda, klinik deneylerdeki verimlilik sorunlarının maddi karşılığı günlük 600.000 ile 8 milyon ABD Doları arasında değişiyor ve yeni ilaç ve aşıların ihtiyaç sahibi hastalara ulaştırılmasını önemli ölçüde geciktiriyor. ClinTex’in veri analizi platformu, tahmine dayalı analitik, makine öğrenimi ve klinik deneylerde blokzinciri teknolojisinin ve akıllı sözleşmelerin kullanımı yoluyla ilaç geliştirme endüstrisini evrimleştirmeyi amaçlamaktadır. Hedef, klinik ihtiyaçları olan kişiler için yeni ilaçların maliyetini düşürmek ve bu ilaçların pazara girme hızını artırmaktır. Bu, klinik araştırmalarda maliyet aşımlarının, gecikmelerin ve veri kalitesi sorunlarının ana alanlarını belirlemek ve tahmin etmek, böylece küresel ilaç endüstrisi için geliştirme maliyetlerini düşürmek ve hastalara ilaç verilmesine yardımcı olmak için bir Clinical Trial Intelligence (CTi) platformuyla sağlanır.

Finansın merkeziyetsizleşmesine (DeFi) odaklanmışken medikal blokzinciri uygulamalarının da yatırım alması gelecekte blokzincirle ilintilendirilecek sektörün belirlenmesinde önemli olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Chainlink (Link) Fiyat Analizi 21.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz (21.10.2020). Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink (LINK)’i inceliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı yükselişlerle adından sıkça söz ettirmişti. Bir çok kişi LINK’i yeni Ethereum olarak tanımlamıştı hatta. Ancak fiyatında yaşanan düşüşlerden sonra popüleritesini biraz yitirdi diyebiliriz.

Chainlink LINK fiyat grafiği 21.10.2020. 1 saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Yukarıda da dediğim gibi LINK birkaç hafta önce kripto para piyasasında en çok konuşulan coinlerden biriydi. Bunun sebebi de fiyatında yaşanan yükselişlerdi. Ancak yaşadığı bir kaç set düşüşten sonra popüleritesini biraz yitirse de yine de hatırı sayılır bir yatırımcı kitlesi bulunmakta.

Grafikte iki adet direnç bölgesini kırmızı alanlar olarak gösterdim. Şuan bulunduğumuz direnç bölgesini minör direnç olarak tanımlayabiliriz. Bir üstündeki direnç bölgesi ise bana göre çok daha önemli. O bölge geçmişte oldukça güzel çalışmış. Bunun yanı sıra o direnç bölgesi bir önceki tepe noktası. Yani orayı geçtiğinde fiyat bu zaman dilimi için yeni bir “yüksek tepe” yapmış olacak ki bu da bullish açıdan oldukça güzel bir etkendir.

Diğer taraftan iki adet de destek bölgesini mavi alanlar olarak gösterdim. Bu bölgeler de geçmişteki hareketlere bakınca ne kadar güzel çalıştıklarını görebiliriz. Bu direnç ve destek bölgeleri bu zaman dilimi için ideal olduğunu düşünmekteyim. Siz de işlem yaptığınız zaman dilimine göre farklı destek ve direnç bölgeleri oluşturabilirsiniz. Örneğin daha küçük zaman dilimi için 10,5 dolar seviyesi de güzel bir destek seviyesidir.

Son olarak grafikte bir trend olduğunu görmekteyiz. Ancak fiyat şuan bu trende yakın değil. O yüzden şuan kırılım ihtimalini konuşmak yararsız olacaktır. Bu trend bölgesi grafiğimizde dursun, ilerde fiyat bu bölgeye gelirse daha detaylı olarak inceleriz.

Siz de analizini yapmamı istediğiniz coinleri twitter sayfamdan bana ulaşarak iletebilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum’un İşlem Ücretleri Düşüş Gösteriyor!

Ethereum işlem ücretleri makul seviyelere geriledi!

Yayın:

-

Ethereum Kripto Para

Ethereum’un işlem ücretleri, DeFi sektörünün popülerleştiği Temmuz ayından bu yana en düşük seviyelerde.

Bu durum ile birlikte piyasa analistleri, DeFi çılgınlığının yavaş yavaş sona erip ermediği konusunda tartışmalara başladı bile.

Ethereum’un İşlem Ücretleri Düşüyor!

Kripto para istatistik firmasi BitInfoCharts’tan gelen veriler, Ethereum gas ücretlerinin 0,905 $’a kadar düştüğünü gösteriyor. Bu işlem ücreti her ne kadar çokta düşük gibi görünmese de, daha Eylül ayının başlarında Ethereum’un işlem ücreti 16 $’a yaklaşmıştı.

Yaz boyunca Ethereum işlem ücretleri, Tether ve madencilerin Ethereum üzerinde çalışan DeFi protokollerini sürdürmesi ile tavan yaptı. Bununla beraber, Ethereum’un ağının son zamanlarda düşük ücretlere ulaşması, analistlerin DeFi popülaritesinin sonuna gelinip gelinmediği hakkında konuşmalar yapmasına sebep oldu.

Bildiğiniz üzere, Ethereum işlemlerinde tahsis edilen ücretler, işlem bloklarını çıkarmak ve sonuçlandırmak için işlem gücü kullananan Ethereum madencilerine veriliyor. Bu sene belirtilenlere göre, Ethereum madencilerine verilen bu ödül, Bitcoin madencilerinin kazandıklarını sollayarak 166 milyon $’a kadar ulaşmış.

Toro tarafından yayınlanan bir rapora göre, DeFi popülaritesi “hala yüksek” ve burada uzun bir süre yüksek kalacak. Görünenlere göre DeFiPulse’da eToro’dan çokta farklı birşey söylemiyor. An itibarıyla DeFi endüstrisi üzerinde toplam kilitli değer 11.17 milyar $’a ulaşmış durumda.

Ethereum 2.0’ın Eli Kulağında!

Ethereum’un yeni sürüm geliştiricilerinden biri olan Ben Edgington, Ethereum 2.0’ın ilk aşaması olan Aşama 0’ın resmi lansmanının 6 ila 8 hafta içinde çıkışını yapacağını ima etti. Bildiğiniz gibi Ethereum 2.0 ağı, Proof-of-Work algoritmasının aksine, Proof-of-Stake olarak çalışacak.

Aşama 0’da ana ağ, ilk yapı taşı olan beacon chain üzerinde çalışacak. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin yeni Proof-of-Stake algoritmasında, Ethereum işlem ücretlerini bazı çözümleri ile azaltmayı umuyor.

Daha fazla Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.