Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44543.36
2.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2370.96
-0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.72
11.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.4
2.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Milyarder Ray Dalio: Devletlerin Kripto Paraları Yasaklaması Kaçınılmaz

Kripto paraların geleceğine dair düşüncelerini açıklayan ünlü milyardere göre önümüzdeki süreçte pek çok farklı para modeli ile karşı karşıya kalacağız.

Clock
Paylaş
Milyarder Ray Dalio: Devletlerin Kripto Paraları Yasaklaması Kaçınılmaz

Dünyanın en büyük serbest yatırım fonu Bridgewater Associates’in kurucusu ünlü milyarder Ray Dalio kripto para düzenlemelerine ve paranın geleceğine dair düşüncelerini 3 Şubat 2022 Perşembe günü David Rubenstein ile gerçekleştirdiği bir röportajda dile getirdi.

728×90 muhabbit - Milyarder Ray Dalio: Devletlerin Kripto Paraları Yasaklaması Kaçınılmaz300x250 muhabbit - Milyarder Ray Dalio: Devletlerin Kripto Paraları Yasaklaması Kaçınılmaz

İlginizi çekebilir: Token ve Coin Nedir?

Halihazırda hala Bridgewater Associates’in Yönetim Kurulu Başkanı olan milyardere göre kripto paraları görkemli fakat yasaklarla dolu bir gelecek bekliyor.

Yatırımlarının küçük bir yüzdesinin kripto paralarda olduğunu belirten Dalio, dijital paralara yönelik yatırımlarını çeşitlendirmek istediğini ancak işlemler izlenebildiği için böyle bir girişimin riskli olabileceğini düşündüğünü dile getirdi.  

Muhtemelen bazı hükümetler kripto paraları yasa dışı ilan edecek.

ray dalio 901x600 - Milyarder Ray Dalio: Devletlerin Kripto Paraları Yasaklaması Kaçınılmaz
Ray Dalio

Milyarder Dalio’ya göre Devletler Bitcoin’in Başarılı Olmasına Engel Olacak

Milyarder aynı zamanda insanların kripto paralara gereğinden fazla dikkat yönelttiğini düşündüğünün de altını çizdi.

Dalio Ocak 2022 tarihinde de benzer açıklamalarda bulunmuş, tıpkı bir zamanlar gümüş ve altın paraların yasaklandığı gibi kripto paralarında muhtemelen benzer yasaklara maruz kalacağının uyarısını yapmıştı. Dalio Eylül 2021 tarihinde yaptığı açıklamasında ise hükümetlerin Bitcoin’in çok başarılı olması halinde bu para biriminin önünü kesebileceğini belirtmişti.

Bence artık farklı para tiplerine sahip olabileceğimiz bir döneme giriş yaptık. Bir yandan paranın bir ticaret aracı olmasını sorgularken, diğer yandan da onu bir servet kaynağı olarak görmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda zenginliği gösteren değer kaynaklarını da sorgular olacağız.

Milyarder Dalio dünyanın her yerinde bu sorgulamaların dijital versiyonlarının da çeşitli formlarda gerçekleşeceğinin de altını çizdi ve ekledi:

Zenginliğe dair tanımlarımız ve rekabet şekillerimiz yakın bir zamanda form değiştirecek.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar