BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Monero ve Lightning’i İzleyebilene 625.000 $ Ödül!

Monero’yu izleyebilen yaşadı!

Yayın:

-

Monero

Amerika Birleşik Devletleri Vergi Dairesi (IRS), Monero (XMR) gibi izlenemeyeceği iddia edilen gizlilik paralarını ve Lightning Network üzerinden Bitcoin işlemlerinin izini sürebilen herkese 625.000 $ para ödülü vereceğini açıkladı.

Geçen hafta yayınlanan teklif, IRS’in 16 Eylül’e kadar çalışma prototipleri şeklindeki başvuruları kabul edeceğini söylüyor. Kabul edilirse, başvuru sahipleri 500.000 $’lık bir ödeme alacak.

Bu hibe, başvuru sahiplerinin prototiplerini önümüzdeki sekiz ay içinde bir çalışma konseptine dönüştürmelerine olanak sağlayacak. Pilot test tamamlanıp hükümet tarafından onaylandıktan sonra, proje sahiplerine 125.000 $ daha verilecek.

IRS-CI, uzman araçları, veriler, kaynak kodu, algoritmalar ve yazılım geliştirme hizmetleri ile beraber gizlilik paralarının izlenmesi ve ilişkilendirilmesi için yenilikçi çözümler aramaktadır. Duyuru, girişimin birincil hedeflerini, cüzdanları, işlem tarihlerini ve saatlerini ayrıca aktarılan tutarları belirleme dahil olmak üzere, IRS Suç Soruşturması (CI) özel temsilcilerine yardımcı olmak için tanımlanıyor.

IRS, mimli adreslerin gelecekteki işlemlerini tahmin etmek için bu tür araçlar kullanmayı umuyor. Nihai ürünler, CI’ya bu ürünleri daha da geliştirme ve değiştirme yeteneği ile tam kontrol sağlamalıdır, böylece kuruluş herhangi bir harici satıcıya güvenmek zorunda kalmaz.

Monero Neden Tercih Ediliyor?

Monero, suç örgütleri arasında Bitcoin gibi daha izlenebilir kripto para birimlerine nazaran daha çok tercih edilen bir sanal para birimidir. IRS, XMR’ın “gizlilik kaygıları” nedeniyle fidye yazılım grubu Sodinokibi tarafından kullanıldığını belirti.

Yekililer, kriptonun bilişim yeteneklerini arttıkça ve Chainalysis gibi şirketlerin yeteneklerinden yararlandıkça, suç örgütlerinin gizlilik paralarına olan taleplerinin arttığını söyledi.

Son yıllarda, Chainalysis, çocuk istismarı, kara para aklama ve terör finansmanları ile mücadele etmek için yasa uygulayıcıları ile işbirliği yaptı. Chainalysis, geçen ay üç terör örgütünün yıkılmasının ayrılmaz bir ortağı olarak görev aldı.

Gizlilik paraları, suçluların işlemlerini gizlemelerine yardımcı olmak için önemli bir stratejik ekipmandır.

IRS bu konu hakkında şunları söyledi:

Şu anda, yasadışı gruplara gizlilik sağlayan diğer blockchain dışı işlemler gibi, gizlilik paralarını içeren işlemlerin izini sürmek için sınırlı bir kaynak bulunmakta.

Blockchain analitik firması CipherTrace, yetenekleri henüz doğrulanmamış olsa da, Monero işlemlerini takip edebilecek yeni bir araca sahip olduğunu iddia ediyor. Şirket, geliştirmesi bir yıldan fazla süren aracın ABD İç Güvenlik Bakanlığı tarafından kullanılacağını duyurdu. CipherTrace finans analisti John Jeffries, XMR’ı ilk kaynağına kadar izleyebileceklerini iddia ediyor.

Daha fazla kripto para borsası haberine erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Yerel Seçimler Cardano Blockchain’i Üzerinde Yapılabilir!

Seçimler için Cardano!

Yayın:

-

yerel

Charles Hoskinson ile yapılan bir röportajda, Cardano tabanlı bir çözümün gelecekteki yerel seçimler için blockchain oylamasını mümkün kılabileceğini söyledi.

Bunun böyle olacağını hakkında sadece düşüncelere sahip değilim. Biz bunu sağlamak için altyapı oluşturuyoruz.

Hoskinson, Cardano merkezli seçimlere giden yolun kademeli olacağını ve bir dizi deney gerektireceğini söylüyor. Hoskinson, Belediye ve Eyalet seçimlerine destek vermeden önce, üçüncü partilerin ağı ön seçimler için kullanmasına başlayabileceklerini öne sürdü. Bunun neticesinde Hoskinson, ağın eski sistemler ile mücadele eden ülkeler için yerel seçimlerde kullanılabileceğini düşünüyor.

Bence üç ila beş yıl içinde bu teknolojiyi Etiyopya ya da Gürcistan hükümetine satmamız tamamen mümkün. Bu ülkeler yeni oylama sistemleri arıyor çünkü nüfus sayımı, kayıt ve özgür seçimler konusunda çok fazla sorun yaşıyorlar.

Ayrıca Hoskinson, IOHK’nın İngiltere’nin Lancester şehrinde bulunan ve düzenli olarak e-oylama araştırması yapan bir ekibi olduğunu da belirtti. Fakat kendisi, blockchain tabanlı bir oylama sistemini ölçeklendirmenin zor olacağını da kabul ediyor.

Eğer mahremiyeti önemsemediğiniz genel bir seçim yapıyorsanız, oylarları sayıyorsanız, milyon kişilik seçimler yapabilirsiniz. Ancak, mahremiyeti önemsediğiniz bir senaryoda işler ciddi anlamda karmaşıklaşabiliyor.

Ayrıca Hoskinson, geçtiğimiz gün Donald Trump’ın seçim ile alakalı olan bir tweetine yanıt verdi.

Seçimlerin Kasım’ın 3’ünde bitmesi gerektiğini söyleyen imalı bir tweet atan Trump’a, Hoskinson’un yanıtı, “Hey Don, bu problemin üstesinden gelebiliriz. İstediğin zaman ara.” oldu

Bu arada, Project Catalyst, Cardano girişimcilerinin finansman için proje sunmalarına izin verdi. Catalyst, Cardano Voltaire dönemine girdiğinde uygulama geliştirilen blockchain içi yönetişim türü için bir yol çizmeye başladı.

Ne dersiniz? Sizce yakın gelecekte blockchain teknolojisi ile desteklenmiş seçimler görebilecek miyiz?

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

Bitcoin 12 Yaşına 14 Bin Dolarla Giriyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin 12. yaşını 14 bin dolarla kutluyor.

Yayın:

-

Bitcoin 12 Yaşına 14 Bin Dolarla Giriyor!

12 yıl önce Whitepaper’ı yayınlanan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 33 ayın en yüksek seviyesini görerek 14 bin dolara geldi. Corona virüsü pandemisi ile tüm dünyada yaşanan ekonomik istikrarsızlığa bir seçenek olarak görülen ve sık sık güvenli liman olarak anılmaya başlayan Bitcoin, 2018 yılı Ocak ayından beri kıramadığı direnci kırdı.

Bitcoin (BTC) 24 saatlik fiyat grafiği

13 bin 935 dolar noktasını geçen Bitcoin daha önce 2019 yılı Haziran ayında 13 bin 880 dolara kadar çıkmıştı ancak yine de 14 bin dolara ulaşamamıştı. Şu anda birçok kripto para ve Bitcoin analistine göre Bitcoin 13 bin 880 dolar noktasının üzerinde bir dayanak noktası oluşturmayı başarırsa günlük grafikleri 15-16 bin dolar aralığında görmemiz mümkün olabilir.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Haberleri

Şu anda (31.10.2020/15:17) 13 bin 897 dolardan işlem gören Bitcoin (BTC)’nin Corona virüsü pandemisi ve akabinde tüm dünyada yaşanan ekonomik istikrarsızlık nedeniyle daha da güçlenerek yükseleceği ve altının güvenli liman unvanını ele geçireceği tahmin edilmekte.

Bu durumu destekleyenden ziyade zeminini oluşturan faktörlerden biri de hisse senetlerinin 2020 yılı Mart ayından bu yana en kötü haftasını yaşıyor olması. Bir de buna MicroStrategy’nin başlattığı birincil rezervin Bitcoin olması trendi de eklenince pusulanın geleneksel finanstan kripto para dünyasına kayması analistleri şaşırtmadı.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.