Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26190.27
-0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1585.77
-0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.96
0.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $211.6
1.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Multichain Protokolünde Yaşanan Sorunlar Devam Ediyor!

Clock
Paylaş
Multichain Protokolünde Yaşanan Sorunlar Devam Ediyor!

Geçtiğimiz hafta, Çinli yetkililerinin Multichain‘in CEO’su Zhaojun dahil olmak üzere birkaç yöneticiyi tutukladığına dair söylentiler ortaya çıktı. Tutuklamalar henüz yetkililer tarafından doğrulanmadı ve reddedilmedi. Yine de Binance, bu haberlere yanıt vermek zorunda kaldı ve belirli token mevduatlarını askıya aldı.

728×90 muhabbit - Multichain Protokolünde Yaşanan Sorunlar Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Multichain Protokolünde Yaşanan Sorunlar Devam Ediyor!

Twitter’daki iddialar, yetkililerin şirkete ait 1.6 milyar dolarlık bir cüzdana el koymuş olabileceği yönünde.

Multichain’de neler oluyor?

Birkaç gün önce Multichain’in Twitter hesabından yapılan açıklamada, protokolün “öngürülemeyen sonuçlar” nedeniyle bazı sorunlarla karşılaştığı belirtildi. Ekip, bugün protokole erişim için CEO Zhaojun’a ulaşamadıklarını söyledi. Bu nedenle de protokolün ana sunucularına erişim sağlanamadı.

Yine açıklamaya göre, Multichain’in Router5 adlı bir node ağındaki sorunların birkaç blockchain üzerinde cross-chain hizmetlerini etkilediği belirtildi. Bu blockchain’ler şunlar: Keychain, PublicMint, Dyno Chain, Red Light Chain, Dexit, Ekta, HPB, ONUS, Omax, Findora, Planq.

Coinbase ürün başkanı: Düşük işlem hacmine sahip ağlar etkilenebilir

Coinbase’in ürün başkanı Conor Grogan, bugün yaşanan sorunların yukarıda bahsedilen ağlardaki düşük işlem hacmini etkileyeceğini ve sadece az sayıda kullanıcıyı etkileyeceğini söyledi. Ancak yine de son yaşanan sorunlar ve protokoldeki aksaklıklar, Multichain’in güvenilirliği ve işleyişi konusunda endişelere yol açtı.

Multichain ekibi; kullanıcıların akıllı kontratlar aracılığıyla protokolde işlemler yapmasını engellemek, protokolün istikrarlı duruma gelmesi ve güvenilirliğin sağlanması amacıyla, akıllı kontrat çağrılarını geçici olarak durdurma önlemi aldı.

Multichain Hakkında

Multichain, büyük blockchain köprülerinden biridir. Daha önce Anyswap olarak bilinen Multichain, farklı blockchain ağları arasında tokenlerın değişimini kolaylaştırır. Örneğin, Binance Chain, Avalanche, Polygon ve Ethereum gibi farklı ağlarda yer alan tokenlerın swap ve transferi Multichain üzerinden yapılabilir. Bu platform, kullanıcıların farklı blockchain ağlarını birbirine bağlamasını sağlar ve böylece farklı ekosistemler arasında etkileşim ve işlem mümkün hale gelir.

Coingecko verilerine göre Multichain, bu yılın başlarında 100 milyar doları aşan bir işlem hacmine sahip.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar