Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44298.26
2.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2363.9
0.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.03
14.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $238.5
2.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Neutrino USD (USDN) Otomatik Stake Etme Dönemini Başlatıyor!

USDN stake etme işlevinin; günlük olarak dağıtılan ve sürdürülebilir ödüller olduğu bildirildi.

Clock
Paylaş
Neutrino USD (USDN) Otomatik Stake Etme Dönemini Başlatıyor!

Neutrino Protocol tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Swop.fi havuzlarında bulunan USDN tokenlerinin, artık, otomatik olarak stake edilebileceği bildirildi. Günlük olarak ödenecek olan ödüllerin likidite sağlayarak elde edilen “kazancı” artırmak için havuzlara dâhil edileceği de açıklandı.

728×90 muhabbit - Neutrino USD (USDN) Otomatik Stake Etme Dönemini Başlatıyor!300x250 muhabbit - Neutrino USD (USDN) Otomatik Stake Etme Dönemini Başlatıyor!

Hatırlanacağı üzere yakın bir zaman önce, USDN tokenlerinin yer aldığı her bir Swop.fi likidite havuzunun USDN miktarının bir kısmı, Neutrino akıllı sözleşmesine stake edilmişti.

Yapılan açıklamada USDN stake etme işlevinin; günlük olarak dağıtılan ve sürdürülebilir ödüller olduğu söyleniyor. Ayrıca bu ödemelerin, takas ücretlerine benzer şekilde havuz likiditesine eklendiği, böylece de toplam USDN miktarının ve likidite sağlayıcısının kazancının artacağı bildirildi.

Şirket tarafından bildirildiği üzere hâlihazırda, USDN tokenlerini içeren likidite havuzları otomatik olarak stake edilmiş olan USDN tokenlerinin yüzdesini korumaya başlamış durumda. Bunun yanında havuzda yer alan toplam USDN miktarının kayda değer şekilde artış veya düşüş göstermesi durumunda, mevcut akıllı sözleşme tarafından bir miktar USDN tokenini; stake etmesi veya kaldırması ve bir ağ ücreti ödemesi gerekeceği dile getirildi.

USDN ve Stake Etme İşlevi Hakkında

Neutrino USD (USDN), ABD dolarına sabitlenmiş ve Waves ile desteklenen algoritmik bir stablecoindir. USDN ile yapılan tüm işlemler (ödüllerin verilmesi, stake edilmesi ve ödenmesi dahil) tamamen şeffaftır ve akıllı bir sözleşme ile gerçekleştirilir. Algoritmik bir stablecoin olan Neutrino USD (USDN), fiat tabanlı stablecoinlere göre büyük bir gelişmeyi temsil etmektedir. Rezerv olarak kripto (Waves) kullanır ve tüm sistem kalibre edilir, böylece tüm kontroller ve bakiyeler Neutrino USD’nin sabit bir fiyatı koruma eğiliminde olmasını sağlar, bu da kullanıcıların istikrar ve mutlak şeffaflık elde etmesini sağlar.

USDN, stake etme işlevi için yıllık olarak %15 APY getiri sağlamaktadır. Kullanıcılar mevcut toplam havuz likiditesinin, yaklaşık olarak yarısını stake edebilir. Burada dikkat edilmesi geren nokta ise bu stake işleminin sadece USDN ile yapılabileceğidir. USDN stake edilerek elde edilecek olan getirilerin miktarı zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir. Buradaki kazanç oranı toplam USDN arzındaki stake edilmiş USDN oranına ve Waves piyasa sermaye miktarındaki değişikliklere bağlıdır. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Stablecoin Haberleri İçin: Stablecoin Haberleri

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar