Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27765.75
1.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1648.44
-0.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $10.16
7.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $213.6
-0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Bitcoin

Novogratz’a Göre Bitcoin ETF’leri Kabul Görecek

Mike Novogratz ve SEC eski başkanı Jay Clayton, ABD’de Bitcoin ETF başvurularının yakın zaman içerisinde kabul edileceğine inanıyor.

Clock
Paylaş
Novogratz’a Göre Bitcoin ETF’leri Kabul Görecek

Galaxy Digital kurucusu ve Bitcoin destekçisi ünlü isim Mike Novogratz; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Bitcoin’e dayalı bir borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayacağına inandığını söyledi. Ayrıca, Bitcoin’in fiyatının yıl sonuna kadar artacağını öngördü.

728×90 muhabbit - Novogratz'a Göre Bitcoin ETF'leri Kabul Görecek300x250 muhabbit - Novogratz'a Göre Bitcoin ETF'leri Kabul Görecek

ETF’ler Piyasayı Canlandıracak

Novogratz; BlackRock ve Invesco gibi büyük finansal kuruluşların sunabileceği böyle bir ETF’in, daha önce Bitcoin ekosistemine katılamayan yatırımcılar arasında kitlesel benimsenmeyi tetikleyebileceğine inanıyor. Ünlü iş adamı, kendi şirketinin de benzer bir fon üzerinde çalıştığını ancak sürecin zorlukları ve hayal kırıklığı yaratan yönlerini kabul ettiğini belirtiyor.

BTC’nin Fiyatlanmasını Bekliyor

ETF’e yönelik düşüncelerinin yanı sıra, Novogratz gelecek aylarda Bitcoin’in fiyatı için de iyimser görüşe sahip. ABD Federal Rezerv Bankasının politika değişikliği yapması durumunda, Bitcoin’in değerinde artış olabileceğini belirterek “Yıl sonunda daha yüksek bir seviyede olacağını düşünüyorum” diyor.

COVID-19 salgını sonrasında Federal Rezerv tarafından gerçekleştirilen bir dizi faiz artışından sonra, enflasyonun yavaşlamasıyla birlikte merkez bankasının faiz artırımlarını durdurabileceği spekülasyonu ortaya çıkmıştı. Son ABD Tüketici Fiyat Endeksi verileri de bazı olumlu işaretler göstererek bu düşünceyi destekledi.

SEC Eski Başkanı da Aynı Görüşte

SEC’nin eski Başkanı Jay Clayton da ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanma olasılığı konusunda iyimser bir tutum sergiledi. Daha önce Bitcoin konusunda şüpheci olan Clayton, BlackRock, Fidelity Digital Assets, Valkyrie ve Invesco gibi büyük finansal kuruluşların böyle bir ürünü piyasaya sürmek için başvuruda bulunmasını dikkat çekici olarak değerlendirdi. Şirketler spot Bitcoin piyasasının güvenli ve etkin olduğunu kanıtlayabilirse, SEC’nin bir Bitcoin ETF’ini onaylamaktan kaçınmasının zor olacağına inanıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar