Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67912
1.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3516
0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.63
11.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.8
0.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Origin Protocol, Saldırganı Bulana 1 M $ Verecek!

Origin Protocol’den saldırganı bulana ödül!

Clock
Paylaş
Origin Protocol, Saldırganı Bulana 1 M $ Verecek!

Bildiğiniz gibi Origin Protocol’ün stablecoini Origin Dollar (OUDS) bu haftanın başlarında hacklenmişti. Bu saldırının sonucu ise onlara 7 milyon $’a maloldu. Protokol, stablecoinine saldırı yapan kişiyi bulanlara 1 milyon $ değerindeki ödülünü açıkladı.

728×90 muhabbit - Origin Protocol, Saldırganı Bulana 1 M $ Verecek!300x250 muhabbit - Origin Protocol, Saldırganı Bulana 1 M $ Verecek!

Origin Protocol’ün OUSD birimine yapılan saldırının ardından, 1 dolarda sabit kalması gereken stablecoin 86 sente kadar düştü. 18 Kasım tarihinde, Şirketin kurucu ortağı Matthew Liu, olayı doğruladı ve saldırının sebebini “flash loan” olarak açıkladı. Saldırgan, saldırıyı başlatmak için bir flash loan yaptı ve OUSD sözleşmelerindeki güvenlik açıklarından yararlanarak fonları kendine geçirdi.

İlginizi çekebilir: Flash Loan Nedir?

Resmi blogda yapılan yeni bir güncellemeye göre, Şirketi DeFi protokolüne saldıran kişinin başına ödül koymuş durumda. Origin Protocol’ün kurucu ortağı Josh Fraser, güncellemede şunları yazdı.

Müşteri fonlarının geri dönüşüne yardımcı olabilecek bilgi ve kanıt sağlayan herkese 1.000.000 ABD dolardı değerinde bir ödül sunacağız.

OUSD’nin saldırıya uğraması, şirket çalışanları, kurucular ve yatırımcılar da dahil olmak üzere, Ethereum ve DAI cinsinden 7 milyon $’lık fonun kaybına sebep oldu.

Ayrıca Origin’in paylaştığı gönderide saldırgana da bir mesaj var. Söylediklerine göre, eğer saldırgan müşteri fonlarının 6 milyon $’lık tutarını iade etmeye karar verirse, 1 milyon $’lık fonu kendine ayırabilecek.

OUSD cüzdanlarını inceleyecek olursanız, kullanıcılarımızın çoğunun balina olmadığını fark edeceksiniz. Origin’in fonlarını sizde kalsın, ancak çoğu kripto sektöründe yeni olan kullanıcılarımızı cezalandırmayın.

Origin Protocol, fonların izini sürdüklerini ve bilgisayar korsanının fonları aklamak ve taşımak için hem renBTC hem de Tornado Cash kullandığını bildiklerini söyledi. Origin Protocol, DeFi sektöründe yaygın bir saldırı türü olan “flash loan” saldırısına kurban giden en son protokol.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Muhabbit DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar