Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65087.91
1.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3175.41
3.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.11
7.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575.5
2.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Reddit’in Kurucularından Alexios Ohanian: Vitalik Buterin Harika İşler Yapıyor!

Ohanian, Vitalik’in Ethereum’u başka boyutlara taşıdığını söylüyor.

Clock
Paylaş
Reddit’in Kurucularından Alexios Ohanian: Vitalik Buterin Harika İşler Yapıyor!

Bilindiği üzere piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın zaman önce Time dergisinin 2021’in en etkili 100 kişisi listesine girdi.

728×90 muhabbit - Reddit’in Kurucularından Alexios Ohanian: Vitalik Buterin Harika İşler Yapıyor!300x250 muhabbit - Reddit’in Kurucularından Alexios Ohanian: Vitalik Buterin Harika İşler Yapıyor!

Programcı listede bir yenilikçi olarak kendisine yer buldu. Time, ilgili listede yer alan Buterin için, diğer yaratıcıları güçlendirme yeteneği bulunduğunu belirtiyor. Bunu ise Ethereum’a verdiği sürekli desteği ve ana özelliği olan akıllı sözleşmelerin başarmalarına yardımcı olmasını gösteriyor.

İlginizi çekebilir: Vitalik Buterin Kimdir?

Ünlü dergi, güncel olaylara göre en önemli kişileri listeliyor ve listedeki kişilerin benzersiz özelliklerine yer veriyor. 2021 yılı için dahil edilen diğer ünlü kişiler arasında ise, Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador‘un başkanı Nayib Bukele ve aynı zamanda bir kripto para birimi meraklısı olan Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk yer alıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Reddit’in kurucularından Alexios Ohanian, Buterin’in bu yıl listeye dahil edilmesi hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Vitalik’i bu kadar özel yapan şey onun bir oyun kurucu olması. Hiç kimse Ethereum’un tüm kullanımlarını ortaya koyamazdı, ancak başlamak için bir kişinin fikrini aldı. Oradan, yeni bir dünya açıldı ve bazılarına yatırım yaptığım blok zinciri teknolojisinden yararlanmanın yeni yollarını açtı. O harika işler yapıyor.”

Buterin için olumlu yorumlarına devam eden Ohanian, Ethereum ekosistemindeki bazı önemli projelere de atıfta bulunarak şu açıklamayı yaptı:

“Fantezi sporlarını yeniden icat eden Sorare gibi girişimler veya NFT koleksiyonlarını sergileyen Rainbow kullanıcıları olsun, bunların hiçbiri Vitalik’in yaratılması olmadan var olamazdı. İnternetin potansiyeli konusunda hiç bu kadar heyecanlanmamıştım ve bu büyük ölçüde Vitalik Buterin sayesinde oldu.”

Ethereum, Platformlar İçin Gerekli Bir Merkezdir

Bilindiği üzere bu yıl Ethereum, sanatçıların ve yaratıcıların çalışmalarından para kazanma şeklini değiştiren bir teknoloji olan NFT’lerin yükselişinin merkezi oldu. Hatta ana NFT pazarlarından biri olan Opensea, satışlarda bir milyar dolarlık sınırı çoktan aştı. Bu yıl yükselen bir diğer önemli Ethereum tabanlı proje ise Axie Infinity oldu. 2017 yılında ortaya çıkan Axie, kullanıcıların oyun oynayarak elde ettiği etkileyici gelir nedeniyle şimdilerde oldukça popüler durumda. Hatta Axie, Filipinler ve Venezuela gibi gelişmekte olan ekonomilerde büyük bir etki yaratmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar