Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

SEC Başkanı Değişiyor, Peki Şimdi Ne Olacak?

SEC Başkanı değişiyor! Kripto para dostu olduğu düşünülen yeni isim neleri değiştirecek?

Clock
Paylaş
SEC Başkanı Değişiyor, Peki Şimdi Ne Olacak?

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton, kısa süre önce görevine veda edeceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde Kripto Anne (Crypto Mom) lakaplı Hester Peirce’n sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla yeni isim belli oldu.

Paylaşıma göre yeni SEC Başkanı, 2018 yılı Eylül ayında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump tarafından komisyonda görev alması üzere atanan Elad L. Roisman oluyor. Daha önce kripto para dostu açıklamaları bulunan Roisman’ın SEC ve Kripto para dünyası arasında güzel ilişkiler kurulmasına katkıda bulunması bekleniyor.

Bununla birlikte Amerika’nın yeni dönem Başkanı Joe Biden’ın 20 Ocak 2021’de görevi teslim almasıyla birlikte yeni bir SEC Başkanı atayabileceği de düşünülüyor. Ayrıca SEC’in henüz resmî bir açıklama yapmaması da Roisman’in Başkanlık koltuğuna oturup oturmayacağının, otursa da kalıcı olup olmayacağının belli olmadığı yönündeki düşünceleri körüklüyor.

Ripple davasının ertesinde gerçekleşen bu başkan değişimi kripto para dünyasından birçok yatırımcıyı bundan sonra ne olacağı konusunda meraklandırdı.

Daha fazla SEC haberi için: SEC Haberleri
Daha fazla Ripple haberi için: Ripple Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar