Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27733.81
1.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1646.03
-0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $10.18
8.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $213
0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

SEC, HEX Kurucusu Richard Heart’a Dava Açtı

SEC’in iddialarına göre Heart, yatırımcılara Hex’i “insanlık tarihinin en değerli varlığı” olarak pazarlamış ve yatırımcılara büyük kârlar vadetmiş.

Clock
Paylaş
SEC, HEX Kurucusu Richard Heart’a Dava Açtı

Binance ve Coinbase başta olmak üzere birçok kripto para şirketine dava açan SEC’in son hedefi, bu sefer Richard Heart oldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Richard Heart ve onun projeleri Hex, PulseChain ve PulseX hakkında dava açtı.

728×90 muhabbit - SEC, HEX Kurucusu Richard Heart'a Dava Açtı300x250 muhabbit - SEC, HEX Kurucusu Richard Heart'a Dava Açtı

Richard Heart; kayıtsız menkul kıymet satışı yapmak, kayıtsız kripto para platformu işletmek, yasa dışı 1 milyar dolardan fazla para toplamak ve lüks ürünler satın almak için yatırımcıları 12,1 milyon dolar dolandırmakla suçlandı.

Richard Heart, yatırımcı fonlarını kişisel mal ve hizmetler için kullandığı suçlamasıyla karşı karşıya

SEC’in iddialarına göre Heart, yatırımcılara Hex’i “insanlık tarihinin en değerli varlığı” olarak pazarlamış ve yatırımcılara büyük kârlar vadetmiş.

SEC; ayrıca Richard Heart’ın, menkul kıymet yasalarından kaçınmak için, yatırımcılara Hex ve PulseChain projelerinin staking özelliğini kullandırarak, kripto varlıklarını belirli bir süre boyunca “kilitlemelerini” önerdiğini iddia etti. Bu, yatırımcıların kâr beklentisi yaratmak için varlıklarını uzun süreli bir şekilde tutmaları ve bu süreçte ödül elde etmeyi beklemeleri anlamına gelir.

SEC, bu özelliğin yatırımcıların “makul bir kâr beklentisine sahip olup olmadığını” belirlemek için önemli bir kriter olduğunu söylüyor. Howey testi çerçevesinde, yatırımcıların bir varlıktan beklediği kârın, diğerlerinin çabalarına veya girişimlerine bağlı olarak gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini belirlemek önemlidir. Eğer yatırımcılar kâr beklentisi içindeyse ve bu kâr, projenin diğer insanların çalışmalarına veya girişimlerine bağlı olarak gerçekleşecekse, o varlık menkul kıymet olarak kabul edilir ve bu durumda SEC’in düzenlemelerine tabi olur. Bu nedenle SEC, Heart’ın yatırımcılara “makul bir kâr beklentisi” yaratmak için staking özelliğini kullandırdığı gerekçesiyle incelemekte ve Hex ile PulseChain projelerini menkul kıymet olarak değerlendirmektedir.

Dava dosyasında belirtilen diğer bir nokta ise, PulseChain için yapılan kayıtsız menkul kıymet fonlarının lüks mal ve hizmetler için harcandığı iddiası. Heart’ın gerçek adı Richard Schueler olarak belirtilirken, söz konusu harcamalar arasında pahalı spor arabalar ve lüks saatler yer alıyor.

SEC, şimdi jüri yargılaması talep ediyor ve Richard Heart ve projelerinin kalıcı olarak kripto varlık menkul kıymetleri satmaktan men edilmesini, haksız kazançların geri alınmasını, faiz öncesi dönem getirilerinin temin edilmesini ve sivil para cezalarının uygulanmasını istiyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar