Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43756
-1.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2347.15
-0.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.81
3.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $238.8
-1.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

SEC, Kraken’e Dava Açtı! Kraken Kurucusu, Davaya Karşı Savunma Yaptı

Clock
Paylaş
SEC, Kraken’e Dava Açtı! Kraken Kurucusu, Davaya Karşı Savunma Yaptı

SEC, kripto para borsası Kraken’e dava açtı ve menkul kıymet kayıtları olmadan faaliyet göstermekle suçladı. Kraken ise iddialarını reddetti ve hukuki yollarla mücadele edeceğini söyledi.

SEC’nin Kraken’e açtığı davada adı geçen kripto paralar ise şöyle: ADA, ALGO, ATOM, FIL, FLOW, ICP, MANA, MATIC, NEAR, OMG, SOL

728×90 muhabbit - SEC, Kraken'e Dava Açtı! Kraken Kurucusu, Davaya Karşı Savunma Yaptı300x250 muhabbit - SEC, Kraken'e Dava Açtı! Kraken Kurucusu, Davaya Karşı Savunma Yaptı

Jesse Powell’ın savunması

Kraken’in kurucusu Jesse Powell, SEC’nin iddialarını şiddetle reddetti. Kraken’in çalışmalarının şeffaf olduğunu; dolandırıcılık, piyasa manipülasyonu ya da müşteri fonlarının yanlış kullanımının olmadığını vurguladı.

Powell, SEC ile daha önce yaptığı yaptığı 30 milyon dolarlık anlaşmayı hatırlattı. Powell, SEC’nin bu eylemlerinin yüksek yasal maliyetler nedeniyle neredeyse gasp olduğunu ve dejavu gibi hissettirdiğini öne sürdü.

Kraken’in listelediği kripto paraların yatırım sözleşmesi yani menkul kıymet olmadığını ve özel menkul kıymet lisanslarına da ihtiyaç duyulmadığını savundu. Powell bu savunmayı, bir Federal Mahkemenin benzer bir SEC teorisini reddettiği bir emsalle destekledi ve iddiaların kusurlu bir yasal temele dayandığını söyledi.

Powell, kripto paralar ve dijital varlıklar için henüz net düzenleyici kuralların olmamasına da dikkat çekti. SEC bu durumda, net yönergeler olmamasına rağmen kurumlardan uyum talep ediyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar