Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27733.76
1.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1645.73
-0.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $10.19
8.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $213
0.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC’ye Spot Ether ETF Başvuruları da Gelmeye Başladı!

SEC, spot Bitcoin ETF’leri ve Ether vadeli işlem fonları konusunda inceleme yaparken, Ark Invest ve 21Shares, kendi spot Ether tekliflerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Clock
Paylaş
SEC’ye Spot Ether ETF Başvuruları da Gelmeye Başladı!

ABD’li şirketler Ark Invest ve 21Shares, spot Ether ETF başvurusu yaparak, bu alanda yeni bir yarış başlattılar. Başvurular, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından halihazırda spot Bitcoin ETF’leri ve Ether vadeli işlem fonlarının gözden geçirildiği bir sırada geldi.

728×90 muhabbit - SEC'ye Spot Ether ETF Başvuruları da Gelmeye Başladı!300x250 muhabbit - SEC'ye Spot Ether ETF Başvuruları da Gelmeye Başladı!

İki şirketin bugün (06.09.2023) yaptığı başvuru, ABD’de böyle bir ürün için yapılan ilk teklifi temsil ediyor. Şayet önerilen ETF onay alırsa, Cboe BZX Borsası’nda işlem görmesi planlanıyor. Ancak şu an için bu ürün için bir etiket ya da ücret belirlenmiş değil.

Bu girişimin, ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanma ihtimalini artırabileceği düşünülüyor. Bloomberg Intelligence analistlerinin tahminine göre, böyle bir ürünün 2024 yılının sonuna kadar onaylanma olasılığı oldukça yüksek görünüyor. Ayrıca Kanada, spot Bitcoin ETF’lerini onayladıktan sonra 2021’de spot Ether ETF’sini de onaylayan ilk ülke olmuştu.

Ark Invest, daha önce 2021 yılında İsviçreli ETP ihraççısı 21Shares ile iş birliği yaparak, spot Bitcoin ETF’si başlatmıştı. SEC, başvurularını reddetmiş olsa bile şirketler bugün alandaki faaliyetlerini beraber sürdürüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar