BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

SON DAKİKA! Penti Siber Saldırıya Uğramış! Bitcoin Mi İsteyeceklerdi?

Türkiye’nin ünlü iç giyim markası Penti, 31 Temmuz tarihinde siber saldırıya uğradığını müşterilerine yolladığı bir mesaj ile duyurdu.

Yayın:

-

Türkiye'nin ünlü iç giyim markası Penti, 31 Temmuz tarihinde siber saldırıya uğradığını müşterilerine yolladığı bir mesaj ile duyurdu.

Bugün (05.08.2020) Türkiye’nin ünlü iç giyim markası Penti, 31 Temmuz tarihinde siber saldırıya uğradığını müşterilerine yolladığı bir mesaj ile duyurdu. Duyurunun ardından web sitesinde de açıklama yapan Penti, dünya çapında birçok özel kurum veya kuruluşun yanı sıra devlet dairelerini hedef alan siber saldırganların amacının ne olduğunu belirtmedi. Dünya çapında siber saldırganların son favorisi kripto paralar olduğu biliniyor. Yani Penti siber saldırısının ardında da Bitcoin veyahut gizlilik odaklı Monero gibi bir kripto para talep eden siber saldırganlar olabilir. Penti’den konu ile alakalı açıklama gelmedi ancak müşterilere hiçbir kredi kartı bilgisinin sızdırılmadığı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Penti’nin müşterilerine yaptığı duyurunun tam metni;

“Dünyada ve ülkemizde her geçen gün artan siber saldırıların hedefinde birçok devlet kurumu ve özel şirket yer almakta.

31 Temmuz 2020 Cuma günü, son zamanlarda dünya çapında birçok kurumun da karşılaştığı, uluslararası şebekeler tarafından organize edilen bu tarz siber saldırılardan birinin de şirketimizi hedef aldığını tespit ettik.

Bilgi teknolojileri ekibimizin, siber güvenlik ekibimizin ve siber güvenlik hizmeti aldığımız paydaşlarımızın da çalışmaları ile bu saldırıya hemen müdahale ederek karşılık verdik ve saldırganların sistemlerimize erişimlerini engelledik. 

Çalışmalarımız neticesinde müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız açısından oluşması muhtemel riskleri bertaraf etmeyi başardık ve devam edebilecek saldırılar için de önleyici ve alt yapımızı kuvvetlendirici çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Belirtmek isteriz ki hiçbir müşterimizin kredi kartı bilgisi ile ilgili bir risk söz konusu olmadığı gibi, Penti olarak tüm dünyadaki 600 mağazamızda, penti.com ve penti mobil uygulamamız ile de 7/24 müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.”


Son zamanlarda tüm dünyada artış gösteren siber saldırılara hedef yelpazesi giderek genişliyor. Geçtiğimiz aylarda başka bir Türk firma olan ebebek de siber saldırganların radarına takılmıştı. Siber saldırganlar ebebek firmasından bir miktar Bitcoin talep etmişlerdi.

Bununla birlikte aynı zamanlarda sevilen YouTube kanalı “Filmler ve Filimler” de siber saldırganların hedefi olmuştu. Kanalı giveaway scam şemasında kullanmak isteyen siber saldırganlar, çok geçmeden YouTube’un kanalın erişimini tekrar sahiplerine vermesiyle amaçlarına ulaşamamıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON DAKİKA

Son Dakika! Binance MCO’yu Delist Ediyor!

Yapılan açıklamaya göre Monaco (MCO) delist edilecek.

Yayın:

-

Yapılan açıklamaya göre Monaco (MCO),  Binance borsası tarafından delist edilecek.

Kripto para borsası Binance az önce yaptığı duyuru ile birlikte bir altcoini delist edeceğini duyurdu.

02 Kasım 2020 tarihinde delist edileceği duyurulan kripto para, an itibarıyla düşüş yaşamaya başladı.

Periyodik olarak borsada işlem gören coinleri inceledikleri ve standartları karşılayıp karşılayamadıklarını incelediklerini belirten Binance ekibi, incelemenin ardından delist kararı aldıklarını açıkladı.

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin Fiyatı 100 Bin TL İle Rekor Kırdı!

Bugün yaşanan yükseliş ile birlikte BTC/TRY paritesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Yayın:

-

Son dakika

Bitcoin fiyatı 100.000 TRY ile rekor kırdı.

Bugün yaşanan yükseliş ile birlikte BTC/TRY paritesi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bundan önceki en yüksek fiyat, 17 Ağustos tarihinde 93.248 TRY olarak kaydedilmişti.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.