Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56964.09
1.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3245.8
-0.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.13
-1.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.3
-1.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Square, Çevre Dostu Madencilik İçin Kolları Sıvadı!

Square’in vaadi büyük!

Clock
Paylaş
Square, Çevre Dostu Madencilik İçin Kolları Sıvadı!

Ödeme devi Square salı günü, 2030 yılına kadar karbon nötr durumuna geçme yönünde büyük bir hamle yaptığını duyurdu!

Girişimin bir parçası olarak Square, “Bitcoin ekosistemi içinde yenilenebilir enerjilerin benimsenmesine ve verimliliğine yardımcı olan şirketleri desteklemeyi” amaçlayan Bitcoin Clean Energy Investment Initiative’e 10 milyon $’lık bir bütçe ayıracak.

Binance BannerBinance Banner

Bildiğiniz gibi Square, CashApp’ın arkasında olan firma. Yani Square kripto birimlerini, bir ödeme aracı olarak kullanıcılara sunabilecek büyük bir güç. Ödeme devi, bugün yaptığı bir açıklamaya göre, Bitcoin’i Square’in benzersiz bir parçası” olarak tanımladı.

Hem Square hem de Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Kripto para biriminin sonunda tamamen temiz enerji ile destekleneceğine, karbon ayak izini ortadan kaldıracağına ve küresel olarak yenilenebilir enerjilerin benimsenmesini sağlayacağına inanıyoruz.

Bitcoin ağının karbon ayak izi, yıllar boyu büyük tartışmalara konu oldu. 2019’da yapılan bir çalışmaya göre BTC’nin toplam karbon üretiminin bazı küçük ülkeler ile eşdeğer olduğu tahmin ediliyor. Geçtiğimiz hafta yapılan araştırmalar ise bu 2019’da yapılan araştırmayı sorguluyor.

İlginizi çekebilir: Şehirlerin karbon ayak izi

Ağın madencilik ayağı daha rekabetçi hale geldikçe, büyük madenciler kar marjlarını en üst düzeye çıkarmak için fazla enerji üreten alanlara akın etmekte. Hidro ve nükleer santraller, büyük madencilerin popüler uğrak adresleri arasında yer alıyor. Son tahminlere göre, madencilerin büyük bir çoğunluğu, yenilenebilir enerji kaynaklarına bağlı.

Kripto para birimlerinin ciddi bir sorunu olan enerji tüketimlerinin tamamen yeşil ve yenilenebilir hale getirmek sizce mümkün mü? Bu tür bir senaryoda kripto para birimlerinin kullanımı ve benimsenmesi ne derecede artar?

Daha fazla Square Haberi için: Square Haberleri

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar