BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

tBTC DeFi İçin Yoluna Devam Ediyor! WBTC’ye Rakip Olabilir Mi?

Yeni gelen haberler pazartesi günü itibarıyla tBTC’nin yeniden başlatıldığını gösteriyor.

Yayın:

-

keep network tbtc

Geçtiğimiz dönemde Keep tarafından ortaya konan açık kaynaklı bir proje olan tBTC, Mayıs ayında durdurulmuştu.

Yeni gelen haberler pazartesi günü itibarıyla tBTC’nin yeniden başlatıldığını gösteriyor.

Bitcoin ile 1’e 1 takas yoluyla elde edilebilen tBTC Ethereum üzerinde bir ERC-20 token olarak bulunmakta. Bu sayede de Bitcoin ile DeFi uygulamaları üzerinde işlem gerçekleştirilmesini sağlamakta.

DeFi İçin Bitcoin Çok Önemli

Keep tarafından yapılan açıklamada DeFi’ın gelişimi ve kripto para ekonomisinin büyümesi için Bitcoin ve DeFi uygulamaları arasında oluşturulacak bir köprü veya likidite hayati önem taşıyor.

Fakat bunu gerçekleşitirirken bu köprünün tam anlamıyla güvenli ve sağlıklı olması gerekiyor. Keep ise tBTC ile bu noktada adımını atıyor.

Yatırma kontratında fark edilen önemli bir sorun sebebiyle geçtiğimiz Mayıs ayında ani bir kararla durdurulan tBTC, sorunun ortadan kaldırıldığını ve her bir tBTC için bir BTC ile rezervlerin sağlandığı ve işlemlerin başlayacağını altını çiziyor.

Akıllı kontratlar aracılığı ile işlemleri daha güvenli ve merkezsiz bir şekilde oluşturan Keep, tBTC.network adresi üzerinden kişilerin işlemleri kendi kendilerine gerçekleştirmelerine izin vermekte.

Oldukça basit üç işlem ile kişilerin tBTC üretebileceklerinin belirten Keep ekibi, aynı zamanda Bitcoin’lerini de bu adres üzerinden takip edilebileceğini açıkladı.

Geçtimiz Mart ayından beri iki farklı ek “audit” geçiren Keep, ilk “audit”in de ConsenSys tarafından gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

Trail of Bits tarafından Haziran ayında ikinci bir kontrolde geçen Keep, Ağustos ayında da son kontrollerin tamamlandığını açıkladı.

Neden Durduruldu

Geçtiğimiz Mayıs ayında bulunan bir problem sebebiyle işlemlerin geçici yeni fon kabulünün geçici olarak durdurulduğunu belirten Keep, mevcut kullanıcı fonlarının hiçbir tehlike altına girmediğini belirtti.

Farklı Alternatifler Var

Ethereum üzerinde DeFi uygulamalarında Bitcoin ile yararlanmak için üretilmiş farklı çözümler de halihazırda bulunuyor. Bu çözümlerin en bilineni ise Wrapped Bitcoin (WBTC). Özellike son birkaç ay içerisinde yaşadığı müthiş arz artışı ile dikkat çeken WBTC, 77,000’den fazla Bitcoin’i kilitli tutuyor.

Buna karşılık piyasa değeri olarak 812 Milyon $ seviyesine ulaşan WBTC, en aktif çözüm olarak öne çıkmakta.

DeFi Pulse verilerine göre son 24 saat içerisinde 700 yeni BTC kilitlemesi ile arz artışına devam eden WBTC oldukça fazla talep gören ürünlerin başında gelmekte.

Bu noktada tBTC’nin nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi MarketCap için: DeFi MarketCap

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.