BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Telegram Projesi Devam Ediyor!

TONCommmunity.org tarafından oluşturulan bir yan ağ, bugün testnetini başlattığını duyurdu.

Yayın:

-

telegram Open Network

Telegram’ın projesi olan ve SEC anlaşmazlıkları sebebiyle son bulan Telegram Open Network (TON) başka ellerde geliştirilmeye devam ediyor.

TONCommmunity.org tarafından oluşturulan bir yan ağ, bugün testnetini başlattığını duyurdu.

Resmi TON testneti ise 1 Ağustos’ta kapatılacak.

TONCommunity yan ağda oluşturulan tokenlerin “airdrop” yolu ile Telegram kullanıcılarına dağıtılacağını açıkladı. Projenin kurucusu Tooz Wu, Cointelegraph’a verdiği demeçte 10 milyon TonCoin’in kullanıcılara dağıtılacağını belirtti.

Çinli TONCommunity, kendisini TON Testnet’inin devamı olarak tanımlamakta. Resmi TON ağının geliştiricisi ağın, 1 Ağustos tarihi itibariyle resmi olarak devre dışı kalacağını açıklamıştı.

TONCommunity ise ağdan ayrılacak geliştiricilerin tümünü kendi testnetlerine davet etmiş durumda. Wu tarafından verilen demeçte topluluğun kilit üyelerinin Çin, Singapur ve Rusya’da bulunduğu da açıkladı.

TONCommunity tarafından desteklenen TONCommunity.org Telegram ağını tek kopyalayan grup değil. Hali hazırda SEC ile yaşanan sorunlar sonrasında 2 farklı grup daha Telegram ağını yeni bir testnet ile geliştirmeye devam edeceğini duyurmuştu.

Bildiğiniz üzere ABD’deki düzenleyici kurumlar ile sorun yaşayan Telegram, pes etmiş ve projeyi iptal ettiğini duyurmuştu. Düzenleyici kurumlar ise satış sonrasında ağ henüz aktive olmadan tokenlerin el değiştirdiğini ve tekrar satıldığını öne sürerek projeye geçit vermemişti.

Projenin 12 Mayıs’ta iptal edildiğinin açıklanmasının ardında Free TON topluluğu, Free TON Blockchain’i yayınlamıştı. Free TON tokenleri (1.342.000 adet) birçok geliştirici ve ağ doğrulayıcısına dağıtılmıştı. Diğer bir atılım ise NewTON ismi ile ortaya çıkmıştı.

21 Temmuz’da SEC’den Hester Peirce, Telegram’ın blockchain projesini durduran yetkilileri ağır bir dille eleştirmişti. Pierce ek olarak “Crypto Mom” olarak bilinen yetkilinin de ilk gününden son gününe kadar SEC’in Telegram’a karşı tavrını desteklemediğini açıkladı.

Telegram projesinin terk edilmesinin ardından farklı ağlar üzerinde projeyi devam ettirmeye çalışan 3 farklı grup bulunuyor. Genellikle Çin merkezli olan gruplar Telegram projesinin devam ettirme noktasında oldukça kararlı görünüyor. Sizce bu üçlüden herhangi birinin başarılı olma şansı bulunuyor mu?

Bildiğiniz üzere Telegram projenin iptal kararının ardından yatırımcılara iki farklı seçene sunmuş ve yatırım miktarlarını iki farklı tarihte ödemeyi önermişti. Yatırımlarını hemen geri talep eden yatırımcılar daha az bir miktar alırken, yatırımlarında ileri bir tarihte geri almayı kabul edenler ise daha yüksek bir meblağayı Telegram’dan geri alacaklar.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum İşlem Ücretlerine Maruz Kalmadan UNI Farming Mümkün Mü?

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Yayın:

-

cryptocom uni

Kripto para platformu ve borsası Crypto.com dün gerçekleştirdiği duyuru ile birlikte DeFi tarafında önemli bir adım attı.

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Platformun kendi tokeni CRO kilitleyerek gerçekleştirilebilecek yield farming etkinliği oldukça ilgi çekmiş görünüyor.

Herhangi bir kilitleme dönemi bulunmayan etkinlik kapsamında ücret ödemeden UNI token kazanılabiliyor.

Etkinlik için oluşturulan toplam havuz ise 500,000 $ değerinde. Kilitleme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar havuzdan payını alacak. Ödemeler ise UNI olarak gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz dönemde inanılmaz bir büyüme yaşayan merkezsiz borsalar Uniswap liderliğinde büyümelerine devam ediyor. Merkezi borsalara oldukça ciddi rakip olma yolunda ilerleyen merkezsiz platformlar, merkezi borsaların düzenlediği etkinliklere de konu olmaya başlamış durumda.

Ethereum Ücretleri

DeFi uygulamalarının ve platformlarının popüleritesinin hızla artması ile birlikte Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk da ciddi derecede artmış durumda. Saniyede ortalama 7 işlem onaylama kapasitesi bulunan ağa çok daha fazla işlem yüklemesi gerçekleştiğinden hem transfer süreleri hem de işlem ücretleri ciddi derecede artmıştı.

Doğası gereği merkezsiz borsalar üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin tümü için de bir transfer işlemi gerektiğinden bu durum ağ kapasitesini oldukça olumsuz etkilemişti.

İşlem başına 30 $’a kadar çıkan ücretler kullanıcıları oldukça zor duruma sokmuştu.

Karlılığın oldukça yüksek olması sebebiyle kimi kullanıcılar bu ücretleri göz ardı ederken kimisi ise ücretlerin yüksekliği sebebiyle merkezsiz borsalar üzerinde işlem gerçekleştirmemişti.

Kilitli Değer Miktarı

11 Milyar $’ın üzerinde seyreden DeFi üzerindeki kilitli değer miktarı Temmuz ayında 2 Milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Bu hızlı ivmelenme ve artış da kripto para topluluğunun ilgisi bu yöne çekmiş durumda.

DeFi platformları arasında Uniswap, en çok kilitli değeri barındıran platform konumunda bulunuyor. Yüzde 20’ye yakın dominans gösteren Uniswap’ın en yakın takipçisi ise MakerDao.

DeFi platformlarından yararlanıyor musunuz?

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi marketcap için: DeFi MarketCap

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

$ALPHA Hem Launchpad Hem De Launchpool Üzerinde Başlatılan İlk Proje Oldu!

Alpha Finance Labs tokeni ALPHA, aynı anda hem Launchpool üzerinde hem de Launchpad üzerinde aktive edilecek.

Yayın:

-

alpha binance

Binance bugün yaptığı duyuru ile birlikte iki farklı platformu üzerinden aynı anda başlatacağı ilk projeyi duyurdu. Launchpad üzerinde gerçekleştirilecek 15’inci proje olan ALPHA, bu anlamda bir ilk olacak.

Alpha Finance Labs tokeni ALPHA, aynı anda hem Launchpool üzerinde hem de Launchpad üzerinde aktive edilecek.

Bu noktada hem bir IEO gerçekleştirecek olan Binance, aynı zamanda yield farming ile staking yoluyla kullanıcılarına ALPHA tokenlerini dağıtacak.

Launchpad

Launchpad üzerinde gerçekleştirilecek IEO için toplamda 8 gün Binance Coin (BNB) bakiyeleri kontrol edilecek. Bugün itibarıyla başlayacak olan kontrol 8 Ekim’e kadar devam edecek.

Bu sayede kullanıcılar bakiye hesaplamaları sonucuna göre IEO’ya katılım gösterebilecek.

Launchpool

Launchpool üzerinden de staking yoluyla elde edilebilecek ALPHA için bugün itibarıyla staking işlemlerini başlatıyor.

ALPHA farming için 3 farklı coin kabul edilecek. Binance’in kendi tokeni olan BNB’in yanı sıra Binance USD (BUSD) de staking için kabul edilecek.

Diğer yandan Band Protocol (BAND) de stake edilebilicek tokenler arasında. Toplamda 1 ay devam edecek staking sırasında ALPHA, Binance tarafından duyurusu gerçekleştirilen Innovation Zone üzerinde 10 Ekim’de listelenecek.

ALPHA için oluşturulacak pariteler ise şu şekilde.

ALPHA/BTC, ALPHA/BNB, ALPHA/BUSD ve ALPHA/USDT.

ALPHA Hakkında

Toplamda 1 milyar adet arzı bulunan ALPHA için Launchpad üzerinde belirlenen harcap limiti 2,000,000 $.

Bu meblağa ile birlikte Launchpad üzerinde token arzının yaklaşık yüzde 10’u kullanıcılara dağıtılmış olacak. Birim başına 0.02 $ seviyesinden satışı gerçekleştirilecek olan ALPHA’nın 100,000,000 adedi bu şekilde satılacak.

Launchpool tarafında ise toplamda 50,000,000 adet ALPHA dağıtılması planlanıyor. Toplam arzın yüzde 5’ine tekabül eden bu miktar için toplam farming süresi 1 ay olarak belirlenmiş durumda.

Üç farklı havuz üzerinde gerçekleştirilecek staking işlemleri için de farklı limitler bulunuyor. Toplam airdrop miktarının yüzde 65’i BNB havuzunda gerçekleştirilecek.

Yüzde 25’lik kısım BAND tarafına ayrılmış durumda. Kalan yüzde 10’luk bölüm ise BUSD havuzu üzerinden dağıtılacak.

DeFi popüleritesi ile birlikte artan yield farming etkinliklerine katılıyor musunuz? Sizce staking yolu ile token elde etmek mantıklı mı?

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.