BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Twitter Kullanırken Uniswap’te İşlem Yapmak İster misiniz?

Twitter’dan ayrılmadan Uniswap’te işlem yapabileceksiniz.

Yayın:

-

İnternet portalı Maskbook, Twitter kullanıcılarının uygulamadan ayrılmadan Uniswap‘te işlem yapmalarına izin veren bir eklenti geliştirdiğini duyurdu.

Maskbook, popüler sosyal medya platformu Twitter kullanıcılarının platformdan ayrılmadan piyasa verilerine erişmesine ve Ethereum tabanlı kripto varlıklarının alım satımını gerçekleştirebilmelerine imkan tanıyan bir ticaret widget‘ı oluşturdu.

Geliştirilen uygulamanın Uniswap ve CoinMarketCap tarafından da desteklendiği bildirildi. Uygulamanın kullanımının gayet basit olduğunu açıklayan şirket, kullanıcıların twitter kullanırken ekranın bir köşesinde yer alan kripto varlık şeridinin üzerine tıkladıklarında karşılarına piyasa verileri ve Uniswap’te ticaret yapabilecekleri arayüz içeren bir pencere geldiğini bildirdi.

24 Eylül tarihinde Twitter üzerinden yayımladığı bir mesaj ile yeni widget’ı duyuran Maskbook, geliştirdiği bu hizmeti, merkezi olmayan finans ( DeFi ) ekosistemindeki diğer protokollerin yanı sıra Facebook gibi diğer popüler sosyal medya platformlarında da uygulamak istediklerini ve bu amaçla çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi.

İlk defa 2019 yılının Temmuz ayında gerçekleştirilen bir lansmanla ortaya çıkan Maskbook, aradan geçen zaman ile kendini baya geliştirmiş görünüyor. Maskbook, piyasaya ilk çıktıları zamanlarda, Twitter ve Facebook kullanıcılarının platformlardaki gönderileri şifrelemesini sağlamak için kullanılıyordu. Maskbook, Twitter kullanıcılarının uygulamadan ayrılmadan, tek bir tıklamayla bir bağış kampanyalarına doğrudan para yatırmalarını sağlamak için bir Gitcoin URL’si içeren tüm tweet’leri algılayan bir özellik dahil olmak üzere bir çok uygulamaya da sahiptir.

Yeni Özellikler Yolda

Şirket uygulamaya ait yeni bir sürüm geliştirdiklerini ve bunu 45 gün içinde piyasaya süreceklerini bildirdi. Bu yeni sürüm ile widget’a, getiri toplayıcı, portföy analizi ve twitter teklifi verme gibi bazı özellikler getirileceği duyuruldu. Ancak daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

Widget’ın, Web 2 kullanıcılarına eşler arası ödemeler, merkezi olmayan depolama işlevselliği sunma gibi gelecek planları bulunmaktadır. Tüm bu işlemlerin yanında şirket ayrıca e-ticaret sektörüne de faaliyet göstermektedir. Firma, widget’ın gelecekteki sürümlerinin, NFT’ler  gibi sosyal içerik sunan ve son zamanlarda popüler hale gelen bir pazarda da faaliyet göstermek istediğini bildirildi.

Daha Fazla Uniswap Haberi İçin: Uniswap Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

CasperLabs Özel Token Satışından 14 Milyon Dolar Topladı

CasperLabs seçkin yatırımcılardan ciddi bir gelir elde etti.

Yayın:

-

Casper Network’ün yaratıcısı CasperLabs yatırımcılardan 14 Milyon dolar toplayan özel bir token satışı gerçekleştirdi. CasperLabs token satışı, Consensus Capital ve RockTree Capital gibi çeşitli sektör oyuncularının katılımı ile gerçekleşti.

Şirket Proof of stake ağı’nın yakın gelecekte halka açık bir token satışının da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Casper Ağı, geliştiricilerin kendi yerel belirteçlerini kullanarak blockchain uygulamaları tasarlamasına ve dağıtmasına olanak tanıyan bir blok zinciridir. Şirket, Casper Network’ün tamamen merkezi olmayan bir sistem olduğunu ve bu alanda çalışmalar yaptığını belirmektedir. Casperlabs, projeleri çekmek için DeFi pazarına girmeye ve Ethereum’un sınırlamalarını kullanmaya çalışıyor.

Ağ’ın şu anda ikinci teşvik edilmiş test ağında olduğu ve 2021 yılının ilk çeyreğinde tamamen piyasaya sürülmesi beklendiği firma tarafından açıklanan bilgiler arasında yer almaktadır.

Hatırlanacağı üzere CasperLabs Nisan ayında, Singapur’un BitMax kripto borsasıyla ortaklaşa kendi blok zincirini başlatma kararını açıklamıştı.

CasperLabs CEO’su Mrinal Manohar, şirketin yerel CLX tokenı için özel bir token satışı gerçekleştirdiğini resmi olarak  açıkladı. Ayrıca, ön satışın Hashkey Capital ve Blockchange Ventures dâhil 55 yatırım kuruluşunun katılımı ile gerçekleştiğini ve çok fazla ilgi gördüğünü bildirdi. 

CasperLabs token satışı yoluyla toplanan para, geliştiriciler tarafından mühendisliğe odaklanan fonlarla son lansman öncesi hazırlıklarını gerçekleştirmek için kullanılacak. Bununla birlikte, satışın birincil işlevinin, ağın ilk güvenliğini oluşturacak ağın lansman günü doğrulayıcılarını kurmak olduğu açıklandı.

Halka satış, önümüzdeki yıl bir Değişim Doğrulayıcı Teklifi olarak gerçekleştirilecek. Teklif BitMax üzerinde gerçekleşecek ve insanların ağ için evreleme düğümlerini denemelerine izin verecek. Ancak, Manohar kamu satışının yalnızca ağın merkezi olmayan hale getirilmesinden sonra yapılacağını belirttiği için, ağ halka açık satış olmasa bile hazır olacağı bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Çinli AntChain, Blockchain Tabanlı Dijital Telif Hakkı Platformu Oluşturuyor

Şirket telif haklarını blockchain ile izleyecek.

Yayın:

-

Dünyanın en büyük halka arzını başlatmaya hazır olan Çinli fintech şirketi Ant Group, blockchain kolu aracılığıyla yeni bir platform çıkaracağını duyurdu. Ant Group, hâlihazırda Çin’in en büyük dijital ödeme hizmeti Alipay’in ana şirketi konumundadır. 

Ant Group’un blockchain tarafı olan AntChain, yeni bir dijital telif hakkı hizmetleri platformunu kullanıma sundu. İçerik oluşturucuların video, görüntü tabanlı veya yazılı materyal, her tür orijinal içeriği güvenli bir şekilde doğrulamasını sağlamak için blockchain teknolojisini kullanacak.

Platform, veritabanına yüklenen her çalışma için benzersiz, çalınmaya karşı korumalı bir dijital telif hakkı sertifikası ve noter damgası oluşturacaktır. Sertifikalar, telif hakkı ihlali ve haksız fiil durumlarında kullanım için geçerli olacak şekilde tasarlanmıştır. Şirket, bu hizmetlerin kullanıcılarını tipik olarak telif hakkı kaydı ve sertifikası alma ile ilgili maliyetlerde % 95 oranında tasarruf sağlayabileceğini iddia ediyor.

Ek olarak, AntChain‘in platformu, içerik oluşturucuların olası telif hakkı ihlallerini daha verimli bir şekilde izlemelerine ve tespit etmelerine yardımcı olacak. Bunu gerçekleştirmek için de dijital kimlik ve arama hizmetleri kullanılacak. AntChain’e göre, yeni platforma her gün yaklaşık 10 milyon orijinal eser yükleniyor ve onaylanıyor.  

Deneme aşamasında olan yeni platformun deneme süresi boyunca ilk ortaklarından biri, dijital müzik puanı telif hakkı dağıtım ağı Shanghai CC Music Culture oldu. AntChain’in platformu, ağın müzisyenleri ve hak dağıtıcıları sayesinde geliri kaydeden ve otomatik olarak dağıtan akıllı sözleşmeler üreteceğini dile getirdi.

Ant Grup 2015 yılından bu yana blockchain teknolojini kullanarak çözümler üretmeye odaklandı. Ve zamanla bu alanda kendisini geliştirdi.

Blockchain teknolojisi alanında ciddi işlere imza atan AntChain markalaşma aşamaları kapsamında farklı uygulamalar geliştirmektedir. Buna örnek olarak kendi şirketi adına bestelettiği bir şarkı ile mizah yönlü tanıtımlarını sürdürmektedir.  

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.