Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59058.91
4.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3342.12
2.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.94
1.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.5
4.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Twitter Kullanırken Uniswap’te İşlem Yapmak İster misiniz?

Twitter’dan ayrılmadan Uniswap’te işlem yapabileceksiniz.

Clock
Paylaş
Twitter Kullanırken Uniswap’te İşlem Yapmak İster misiniz?

İnternet portalı Maskbook, Twitter kullanıcılarının uygulamadan ayrılmadan Uniswap‘te işlem yapmalarına izin veren bir eklenti geliştirdiğini duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Maskbook, popüler sosyal medya platformu Twitter kullanıcılarının platformdan ayrılmadan piyasa verilerine erişmesine ve Ethereum tabanlı kripto varlıklarının alım satımını gerçekleştirebilmelerine imkan tanıyan bir ticaret widget‘ı oluşturdu.

Geliştirilen uygulamanın Uniswap ve CoinMarketCap tarafından da desteklendiği bildirildi. Uygulamanın kullanımının gayet basit olduğunu açıklayan şirket, kullanıcıların twitter kullanırken ekranın bir köşesinde yer alan kripto varlık şeridinin üzerine tıkladıklarında karşılarına piyasa verileri ve Uniswap’te ticaret yapabilecekleri arayüz içeren bir pencere geldiğini bildirdi.

24 Eylül tarihinde Twitter üzerinden yayımladığı bir mesaj ile yeni widget’ı duyuran Maskbook, geliştirdiği bu hizmeti, merkezi olmayan finans ( DeFi ) ekosistemindeki diğer protokollerin yanı sıra Facebook gibi diğer popüler sosyal medya platformlarında da uygulamak istediklerini ve bu amaçla çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi.

İlk defa 2019 yılının Temmuz ayında gerçekleştirilen bir lansmanla ortaya çıkan Maskbook, aradan geçen zaman ile kendini baya geliştirmiş görünüyor. Maskbook, piyasaya ilk çıktıları zamanlarda, Twitter ve Facebook kullanıcılarının platformlardaki gönderileri şifrelemesini sağlamak için kullanılıyordu. Maskbook, Twitter kullanıcılarının uygulamadan ayrılmadan, tek bir tıklamayla bir bağış kampanyalarına doğrudan para yatırmalarını sağlamak için bir Gitcoin URL’si içeren tüm tweet’leri algılayan bir özellik dahil olmak üzere bir çok uygulamaya da sahiptir.

Yeni Özellikler Yolda

Şirket uygulamaya ait yeni bir sürüm geliştirdiklerini ve bunu 45 gün içinde piyasaya süreceklerini bildirdi. Bu yeni sürüm ile widget’a, getiri toplayıcı, portföy analizi ve twitter teklifi verme gibi bazı özellikler getirileceği duyuruldu. Ancak daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

Widget’ın, Web 2 kullanıcılarına eşler arası ödemeler, merkezi olmayan depolama işlevselliği sunma gibi gelecek planları bulunmaktadır. Tüm bu işlemlerin yanında şirket ayrıca e-ticaret sektörüne de faaliyet göstermektedir. Firma, widget’ın gelecekteki sürümlerinin, NFT’ler  gibi sosyal içerik sunan ve son zamanlarda popüler hale gelen bir pazarda da faaliyet göstermek istediğini bildirildi.

Daha Fazla Uniswap Haberi İçin: Uniswap Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar