Muhabbit

BLOCKCHAIN

UBS’in CEO’su Ralph Hamers: Kripto Paralar Test Edilmemiş Varlık Kategorisinde Yer Alıyor!

CEO, bankanın müşterilerini, kripto paralar konusunda dikkatli olmaya davet ediyor.

Clock
Paylaş
UBS’in CEO’su Ralph Hamers: Kripto Paralar Test Edilmemiş Varlık Kategorisinde Yer Alıyor!

İsviçre’nin dev bankası UBS’nin CEO’su Ralph Hamers, kripto paralar konusunda hâlâ kaçırılmış bir durum olmadığını açıkladı.

20 Temmuz tarihinde Bloomberg’e konuşan Hamers, müşterilerine farklı alternatifler baktıklarını ve onların şu an için kripto para konusunda korkuları olduğunu belirtti. CEO bu durumun nedeni olarak ise kripto paraların fiyat hareketliliğinin oldukça hareketli olmasına bağlıyor.

UBS CEO’su, bankanın varlık yönetimi müşterileri için kripto para hizmeti vermeleri konusunda ise şu açıklamayı yaptı:

“Aktif olarak böyle bir hizmet sunmuyoruz. Kripto paraların kendisinin hala test edilmemiş bir varlık kategorisinde olduğunu düşünüyoruz.”

Ancak bu açıklamalara rağmen, mayıs ayında, UBS’nin zengin müşterilere kripto para yatırımları sunmayı planladığına dair haberler çıkmıştı. O sırada önerilen ürün, kripto para birimlerinin oynaklığı nedeniyle bankanın varlık yönetimi müşterisi tarafından tutulan portföylerin çok küçük bir kısmıyla sınırlıydı. Sonrasında ise, bankanın haziran ayında yaptığı açıklamada piyasanın, düzenleyicilerin baskısı altında çökeceğini belirterek müşterilerini kripto para yatırımlarından kaçınmaları konusunda uyarmıştı.

Hamers, kripto paralara yatırım yapmak isteyen birkaç zengin müşteriyi kaçırmaları ile ilgili olarak ise FOMO’ya kapılmadıklarını belirterek UBS’nin kripto para konusundaki görüşünü ortaya koymuş oldu.

Bankalar Kripto Para Hizmeti Sunmaya Başladı

UBS’nin kripto para piyasası hakkındaki halihazırda var olan olumsuz görüşüne rağmen, İspanyol bankacılık devi BBVA’nın İsviçre şubesi, ülkedeki müşteriler için halihazırda Bitcoin alım satım ve saklama çözümleri sunuyor.

170 yaşındaki Bordier & Cie gibi birkaç İsviçre bankası da kripto para ticareti hizmetleri sunuyor. Bunun yanında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bankalar bile giderek önceki kripto para karşıtı duruşlarını terk ederek, dijital varlık yatırım ürünleri sunmaya başladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar