Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59245.6
4.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3364.54
3.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.22
2.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $412.1
3.54%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ukrayna Kripto Paraları Tanımak ve Düzenlemek İçin Yasa Çıkardı!

Ukrayna Parlamentosu, ülke içinden faaliyet gösteren yerli ve yabancı kripto para borsalarını düzenleyen yasayı kabul etti.

Clock
Paylaş
Ukrayna Kripto Paraları Tanımak ve Düzenlemek İçin Yasa Çıkardı!

Ukrayna Parlamentosu, ülke içinden faaliyet gösteren yerli ve yabancı kripto para borsalarını düzenleyen yasayı kabul etti.

8 Eylül tarihinde Ukrayna Parlamentosu, ülkesinde ilk kez kripto para birimini yasal olarak tanıyan On Virtual Assets (Sanal Varlıklar) yasa tasarısını kabul etti. Yasadaki maddeler, hükümetler arası arabulucu bir kuruluş olan Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine İlişkin Mali Çalışma Grubu veya FATF tarafından geliştirilen mevcut standartlara dayanmaktadır.

Binance BannerBinance Banner

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, yeni sanal ve dijital varlıkların düzenlenmesini denetlemekle ve uluslararası standartlara uygun olarak endüstrinin büyümesine rehberlik etmekle görevlendirilecek.

Dijital Dönüşüm Bakanlığı’ndan Anastasia Bratko, yasa ile birlikte şirketler Ukrayna’da sanal veya dijital varlık pazarlarını açabilecek. Bununla birlikte bankaların, kripto para şirketleri için hesap açabileceğinden de bahsetti. Anastasia Bratko sözlerine şu şekilde devam etti:

Bundan sonra Ukraynalılar, gelirlerini dijital varlık olarak beyan edebilecek. Çıkardığımız yasa ile dijital varlıklara sahip olan vatandaşlarımızın hakları yargısal olarak korunacaktır. Kabul edilen yeni yasayla birlikte sanal varlıkların dolaşımıyla ilgili kurallar oluşturuluyor. Bu da eski pazarları daha güçsüz bir durumda bırakıyor olabilir.

Sanal varlık hizmeti sağlayıcıları (VASP’ler) kripto para ve fiat arasındaki yapıların oluşmasında büyük bir rol oynayacaktır. Bununla birlikte VASP’lar ile kara para aklamayı önlemeye yönelik aksiyonlarda alınabilir.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksander Bornyakov, Ukrayna piyasasına döviz çekmenin öneminden bahsetti ve şunları söyledi:

“Ukrayna’da kripto paraların kullanılması için bazı teşvikler başlatılabilir. Bankalar kripto para kullananlar için bir hesap açacak ve yeni bir varlık sınıfıyla işlem yapacak. Ekonominin yeni sektörünün yasallaşmasından sonra sadece toplumun değil iş dünyasının ve devletimizin yararlanacağından eminim.

Ukrayna, Personel Maaşları İçin Dijital Para Birimi Pilot Uygulamasını Düşünüyor!

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve ülkenin Dijital Dönüşüm Bakanlığı başkanı Mikhail Fedorov, personel maaşlarını dijital para ile ödemek için bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) kullanmayı araştırdığını açıkladı.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar