BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

Upbit Hackerlarının Çaldıkları Ethereumların Son Durumu

Upbit hackerları fonları transfer etmeye devam ediyor.

Yayın:

-

Muhabbit Özel Haber

Geçtiğimiz Kasım ayında Güney Kore borsası Upbit 342.000 ETH hacklenmişti. O tarihten bu yana hackerlar farklı borsalara belli miktarda coinler göndererek ellerinde Ethereum’ları bozdurmaya çalışarak ve normalde sadece balina hareketlerini toplulukla paylaşan whale_alert isimli twitter botunu da zor duruma sokmaya devam etmektedir.

Hackerlar her gün sayıları 5000-1000 arasında değişen ETH’ları farklı cüzdanlar arasında transfer ederek izlerini kaybetmeye çalışıyorlar.

Siz de hackerları ve balina hareketlerini takip etmek isterseniz. Aşağıdaki gömülü bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Render Network Nedir?

Ağ ERC-223 uyumlu RNDR Token ile desteklenmekte. Kullanıcılar kendi projelerinini ortaya çıkarırken RNDR’ı projeleri için kullanabilir ya da satışını gerçekleştirebilir. Peki “render” nedir?

Yayın:

-

render

Render Network (RNDR), GPU sağlayıcılar için merkezsiz bir blockchain çözümü olarak öne çıkmakta.

Ağ ERC-223 uyumlu RNDR Token ile desteklenmekte. ERC-223 ise ERC-20 protokolünün geliştirilmiş formu olarak öne çıkıyor. Token formu sayesinde kullanıcılar kendi projelerinini ortaya çıkarırken RNDR’ı projeleri için kullanabiliyor ya da satışını gerçekleştirebiliyor. Peki “render” nedir?

Kabaca “render” bilgisayar ortamında çizilmiş veya düzenlenmiş olan ham modeli bir program aracılığıyla işleyip resim veya video haline çevirmektir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijtal projeler artık hayatın her alanında bulunuyor. Özellikle film, dizi ve oyun yapımlarında sürekli olarak başvurulan “rendering” moden iş hayatında büyük bir zaman kaybına sebep oluyor.

Render Network ise merkezsiz yapısı ile binlerce GPU gücünü bir arada kullanarak ölçeklenebilir, hızlı, esnek ve güvenli “rendering” çözümleri sunması ile öne çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar ya da şirketler kendi başlarına oldukça uzun sürede tamamlayacakları “render” işlemini Render Network ve ona bağlı GPU gücü ile birlikte çok daha hızlı şekilde tamamlayabiliyor.

RNDR halihazırda birçok şirket tarafından kullanılmakta. Bu şirketler arasında öne çıkan Game of Thrones’un yapımcısı da olan HBO, Discovery, Bad Robot ve OctaneRender olarak öne çıkmakta. Bu şirketler sistemlerini tam anlamıyla Render Network’e entegre ederek sonuca çok daha hızlı şekilde ulaşabiliyor.

Nisan 2020’de aktive edilen Render Network hali hazırda 142,592 farklı “frame” tarafından aktif olarak kullanılmış durumda. Render işlemlerindeki başarı oranı ise yüzde 92 olarak öne çıkıyor.

Büyük Borsalarda Listelenecek

Render Network ağının tokeni RNDR’ın bu ay içinde büyük borsalarda listeleneceği belirtiliyor.

Halihazırda Algorand ekibi ile görüşen Render Network ekibi, RNDR’ı Algorand üzerine taşıyarak Algorand Standard Asset formuna dönüştürmek konusunda görüşmelerini sürdürüyor. Bu sayede RNDR, ALGO’yu destekleyen dtüm sistemlerle de entegre bir şekilde çalışabilecek.

OctaneRender ekosistemine tam entegrasyon ile birlikte Render Network kullanımında büyük bir patlama bekleyen Render ekibi, Octane kullanıcılarına RNDR kullanımı ile ilgili farklı bonuslar vermeyi de planlıyor.

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

MUHABBİT ÖZEL

Haftalık Muhabbit Özet 23-30 Kasım 2020

Merhaba sevgili Muhabbit okuyucuları, geçtiğimiz haftanın özetini derlediğimiz Haftalık Muhabbit Özet 23-30 Kasım 2020 haftasıyla karşınızdayız!

Yayın:

-

Haftalık Muhabbit Özet 23-30 Kasım 2020

Merhaba sevgili Muhabbit okuyucuları, geçtiğimiz haftanın özetini derlediğimiz Haftalık Muhabbit Özet 23-30 Kasım 2020 haftasıyla karşınızdayız!

23-30 Kasım 2020 haftasında dünyanın dört bir yanından sizlere sunduğumuz kripto para borsası haberlerine hep beraber bir bakalım.

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Ses Getiren Olayları

Ethereum 2.0 sonunda geliyor! Geçtiğimiz hafta ayak sesleri duyulan Ethereum 2.0’ın Faz 0 aşaması, 1 Aralık’ta Beacon Chain tetiklenerek başlatılacak.

Geçtiğimiz hafta Ethereum Classic için olaylı bir haftaydı. Thanos güncellemesiyle gündeme gelen Ethereum Classic’in yine bir %51 saldırısıyla karşı karşıya kaldığı iddiası ortaya atıldı. Ancak çok geçmeden ortaya çıktı ki olay %51 saldırısı değil, güncellemeydi.

Coinbase için hareketli bir haftaydı. Kaldıraçlı işlemlere son verileceğini açıklayan Coinbase, Margin Trading’in tamamen tedavülden kalkacağını ekledi.

Çin güvenlik güçleri, PlusToken olayından kalan 4,2 milyar dolarlık varlığa el koyduğunu açıkladı.

Facebook’un Libra’sından haber var! Gerekli onayları alabilirse Libra 2021 yılı Ocak ayında piyasaya sürülecek.

Galatasaray Spor Kulübü’nün taraftar token’ı GAL, Paribu üzerinde listelenmeye başladı.

Geçtiğimiz hafta Ripple ilk kez MoneyGram’a ödeme yapmayıp MoneyGram’daki hisselerini satışa çıkardı.

Rusya yerel kripto para borsalarını regüle etmek istediğini açıkladı.

Formula 1 pistlerini NFT’ler ile satın almak artık mümkün!

Gizlilik token’larına veda vakti geldi mi? En çok tercih edilen gizlilik odaklı kripto para Monero (XMR) takibi için patent başvurularının ardı arkası gelmiyor.

Geçtiğimiz Haftanın İlk 3 Kripto Parası;

Geçtiğimiz Hafta Bitcoin (BTC);

23-30 Kasım 2020 Bitcoin fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
23-30 Kasım 2020 Bitcoin fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Geçtiğimiz Hafta Ethereum (ETH);

23-30 Kasım 2020 Ethereum fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
23-30 Kasım 2020 Ethereum fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Geçtiğimiz hafta Ripple XRP (XRP);

23-30 Kasım 2020 XRP fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri
23-30 Kasım 2020 XRP fiyat, hacim ve piyasa değeri grafikleri

Haftalık Muhabbit Özet 23-30 Kasım 2020 ile karşınızdaydık, haftaya görüşmek üzere!

Daha önceki özet yazılarımız için; Haftalık Muhabbit Özet

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.