Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

USDC Üreticisi Circle Halka Açılıyor!

Stablecoin şirketi Circle, halka açılıyor.

Clock
Paylaş
USDC Üreticisi Circle Halka Açılıyor!

Stablecoin şirketi Circle, halka açılıyor.

Coinbase ile birlikte popüler “stablecoin”in yaratıcısı olan Circle, yaptığı duyuru ile birlikte halka açılacağını (SPAC) belirtti. Birleşme Amaçlı Ortaklık ile halka arz olacak olan şirket, yapılan anlaşma sonucu şirket değerini de açıkladı.

Konu ile ilgili ilk doğrulama Circle CEO’su Jeremy Allaire tarafından yapıldı.

Fidelity, Valor Capital ve Marshall Wace gibi yatırımcılardan 440 Milyon $’lık fon toplamayı başaran Circle, 4.5 Milyar $ değerleme ile halka açılacak.

“CRCL” “ticker”ı ile New York Borsası’nda (NYSE) işlemlere başlayacak olan Circle, an itibarıyla USDC (USD Coin) için çalışmalarına devam ediyor.

USDC Popülaritesi Artıyor

Dolaşımda 25 Milyar $ değerinde USDC bulunurken, Tether’ın ardından en büyük stablecoin projesi olarak öne çıkan USDC, ilk 10 kripto para birimi arasında yer alıyor.

Circle verilerine göre ağ üzerinde 785 Milyar $’lık işleme ev sahipliği yapan USDC, en çok tercih edilen “stablecoin”lerden biri olarak öne çıkıyor.

2021 yılının başından bu yana yüzde 3400’lük bir büyüme gösteren USDC, her geçen gün daha fazla işlem ve transfer hacmine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

USDC Birçok Yeni Ağa Geliyor

Geçtiğimiz gün yaptığı duyuru ile birçok yeni ağ üzerinde de işlemlere başlayacağını açıklayan USDC, 1 Temmuz’da Tron ağı üzerinde işlemleri aktive etmişti.

Konu ile ilgili olarak Circle CEO’su Jeremy Allaire tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

Bugüne kadar yaptığımız işlere baktığımızda, önümüzde inanılmaz fırsatların olduğunu görüyoruz. Bu noktada ciddi yatırımlar yaparak yolumuza devam ediyoruz. Ürün geliştirme noktasında yatırımlarımızı artırıyor ve çalışmalarımıza da devam ediyoruz.

Jeremy Allaire

Circle tarafındaki bu gelişmeyi siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar