BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Yatırım Şirketi Pantera Capital: Bitcoin Rallisini PayPal Başlattı!

Şirket piyasadaki bu rallinin daha da devam edebileceğini açıkladı.

Yayın:

-

Bitcoin

Blockchain teknolojisi ve dijital para birimi yatırım şirketi olan Pantera Capital, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kendi platformuna entegre eden ödeme devi PayPal’ın girişinin Bitcoin fiyatında önemli bir artış sağladığını belirten bir rapor yayınladı. Bu durumun Bitcoin’de bir ralli yarattığını belirten şirket bu rallinin daha da devam edebileceğini açıkladı.

ABD merkezli yatırım şirketi, resmi blogunda, piyasadaki Bitcoin kıtlığının son fiyat artışının ana nedeni olduğunu ve yeni çıkarılan Bitcoin’lerin çoğunun PayPal tarafından satın alındığını dile getiriyor.

Hatırlanacağı üzere PayPal kısa süre önce, müşterilerin kripto para birimlerini doğrudan PayPal hesaplarından tutmalarını, satmalarını ve satın almalarını sağlayan yeni hizmetini duyurmuştu. 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan PayPal’ın yeni hizmeti, önde gelen kripto para biriminin fiyatı üzerinde muazzam bir etkiye sahip oldu. Bu durumu Pantera şu cümle ile açıklıyor:

“Arz ve talebin dengelenmesinin tek yolu daha yüksek bir fiyattır.”

Pantera Capital, PayPal’ın kriptoya girmesinden bu yana Bitcoin ticaret hacimlerinin de patlamaya başladığını söylüyor. Şirkete göre PayPal hâlihazırda yeni Bitcoin arzının neredeyse %70’ini satın alıyor. Pantera’ya göre, birkaç hafta içinde PayPal, yeni çıkarılan tüm Bitcoin’lerden daha fazlasını satın alacak.

Pantera, Bitcoin arzındaki kıtlığın ve yüksek talebin daha yüksek fiyatların ortaya çıkmasına neden olacağını dile getiriyor. Bu duruma ek olarak büyük şirketlerin de eklenmesi ile fiyatın daha da artacağını belirtiyor. Çünkü yatırım şirketine göre piyasaya büyük oyuncuların girmesi diğer büyük finans kurumların da onların izinden gideceği anlamını taşıyor. Hatta buna ek olarak bankalar gibi tüm finans kurumların da kripto para birimlerine hizmet etme yarışında olacağını söylüyor.

Şirkete göre daha fazla firma Bitcoin’e yatırım yapmaya çalıştıkça ve dolayısıyla fiyatı yükselttikçe arz kıtlığı daha da dengesiz hale gelecektir. 

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitstamp XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Yayın:

-

Bitstamp Kripto Para Borsası

Kripto para borsası Bitstamp, XRP tutanlara verilecek olan Spark Token “airdrop”unu destekleyeceğini açıkladı.

Flare Network tokeni olan Spark Token’ın 12 Aralık’ta alınan cüzdan görüntüleri sonrasında dağıtılması planlanıyor.

Spark Token dağıtımı halihazırda Poloniex, Uphold gibi birçok platform tarafından da destekleniyor. Binance, Huobi ve OKEx gibi borsalar ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

Airdrop zamanına oldukça az bir zaman kalmışken XRP fiyatında da ciddi bir ivmelenme yaşandı. Son iki gün içinde yüzde 100’den fazla artış yaşayan XRP, Tether’ı geçerek yeniden üçüncü sıraya yerleşmiş durumda.

XRP an itibarıyla 0.54 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Dev Rus Şirketi Gazprombank İsviçre’de Bitcoin Ticaretine Başladı!

Gazprombank (İsviçre), müşterileri için tamamen düzenlenmiş bir kripto para birimi yatırımı ve hesap yönetimi çözümü sunan ilk bankalardan biri oldu.

Yayın:

-

Rusya’nın en büyük bankalarından birinin yan kuruluşu olan Gazprombank İsviçre, İsviçre düzenleyicilerinin onayının ardından Bitcoin işlem hizmetini pilot olarak kullanmaya başladı.

19 Kasım tarihinde yapılan bir duyuruya göre Gazprombank, yeni kripto para birimi çözümünü fintech firması Avaloq ve kripto saklama sağlayıcısı Metaco gibi uzun süredir devam eden ortaklarıyla işbirliği içinde sunacağını bildirdi.

Gazprombank İsviçre CEO’su Roman Abdulin yaptığı bir açıklamada, yeni hizmetin kripto para işlemlerini geleneksel varlıklarla yapılan işlemler kadar kolay hale getirmeyi amaçladığını söyledi. CEO ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Dijital varlıklar, müşterilerimiz ve küresel ekonomi için giderek daha önemli hale gelecek. Küresel kripto ve blockchain ekosisteminin daha da geliştirilmesi için önde gelen İsviçre merkezli kuruluşlarla birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Gazprombank İsviçre, ilk BTC işlemlerini başlatmanın yanı sıra, bankanın sanal varlık hizmet sağlayıcıları (VASP) için yasal uyumluluğa odaklanan büyük bir endüstri birliği olan OpenVASP’ye katıldığını da duyurdu.

2019 yılının sonlarında başlatılan OpenVASP, VASP’lere  Finansal Eylem Görev Gücü tarafından getirilen “seyahat kuralı” olarak adlandırılan Kara Para Aklamayı Önleme yönetmeliğine uymada yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Duyuruya göre Gazprombank İsviçre, İsviçre kripto borsası Bitcoin Suisse ve yerel kripto bankası Sygnum gibi büyük endüstri firmalarının yanı sıra OpenVASP’ye katılan ilk bankacılık kurumu oldu.

Gazprombank İsviçre’den gelen bu son haber, bankanın İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’ndan kurumsal ve kurumsal müşterilerine Ekim 2020’nin sonlarında kripto saklama ve ticaret hizmetleri sunmak için onay almasının hemen ardından geldi. Tamamen Rusya merkezli Gazprombank’a ait olan Gazprombank’ın İsviçre 2018 yılından itibaren İsviçre’de kripto hizmetleri başlatmaya hazırlandığı biliniyor.

Bunun yanında Gazprombank, yurtdışında kripto ve blockchain ile ilgili hizmetlere öncülük eden tek Rus bankası değil. Eylül 2020’de, ülkenin en büyük devlet bankası olan Sberbank, İsviçre’deki yan kuruluşu aracılığıyla emtia ticareti finansmanı için blockchain tabanlı bir platforma katıldığını duyurmuştu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.