Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27764.59
1.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1648.4
-0.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $10.19
8.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $213.5
0.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Yeni Nesil L1X Cüzdanı Neler Yapabiliyor?

Tüm blok zincirlerini tek çatı altında toplamayı amaçlayan Layer One X’in yeni nesil cüzdanı neler yapabiliyor? Hep birlikte inceleyelim.

Clock
Paylaş
Yeni Nesil L1X Cüzdanı Neler Yapabiliyor?

İlk kripto para cüzdanı deneyiminizi hatırlıyor musunuz? İlk kez araba kullanışınıza benziyor muydu?

Şimdi, hayal edin ki birlikte başka bir tür araca binmek üzereyiz. Sizi dijital dünyada bir sonraki nesil deneyime taşıyacak bir araçtan bahsediyoruz. Evet, kripto cüzdanlarının geleceğinden bahsediyoruz. Peki kimler hazır?

728×90 muhabbit - Yeni Nesil L1X Cüzdanı Neler Yapabiliyor?300x250 muhabbit - Yeni Nesil L1X Cüzdanı Neler Yapabiliyor?

Bu yazı, Layer One X CXO’su (Chief Experience Officer) Kody tarafından kaleme alınan makaleden derlenmiştir.

L1X Cüzdanları Neden Dijital Bir Devrim?

Cebinizdeki cüzdan, nakit ve kredi kartlarınızı sakladığı gibi diğer şeyleri de içerebilir. Örneğin, favori restoranınızın kartını, fotoğraflarınızı, sağlık kartlarınızı, ehliyetinizi ve daha fazlasını içinde bulundurabilir. Fiziksel cüzdanınız, hayatınızdaki kimliğinizin bir uzantısıdır.

Günümüzde kripto para dünyasında, kripto para cüzdanının sadece dijital varlıklarımızı (coinler, tokenlar ve NFT’ler) tutabileceğini düşünmeye alışmış durumdayız. Ayrıca aktif olduğumuz her bir blockchain için farklı bir dijital cüzdanı “taşıma” zahmetine katlanıyoruz.

Ancak Layer One X olarak, işleri çok farklı görüyoruz. Ekibimiz mevcut cüzdan sınırlarını zorlamak için %100 odaklanmış durumda. Cüzdan deneyimimizi dijital kimliğinizin bir uzantısı haline getirmeyi hedefliyoruz.

İnovasyonu ve kriptoyu geleceğe taşırken, kullanıcılar cüzdanları neredeyse dijital bir pasaport veya web3’ün geniş web manzarasında gezinmek için bir araç gibi görmeye başlayacaklar.

Gelecek Nesil Kripto Para Cüzdanını Tasarlamak

Takımımızın gelecekteki cüzdan deneyimini nasıl şekillendireceği konusunda büyük bir vizyonu var ve bugün sizinle o geleceği paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

UI/UX tasarımcısı olarak, mevcut kripto cüzdanlarını deneyimledim ve 4 önemli alanı değiştirmek için büyük bir fırsat olduğunu görüyoruz.

Geniş kapsamlı kullanım: XTalk, uyumluluk konusundaki en önemli yaklaşımımız. Layer One X’in bu temel teknolojisi, cüzdanın başarısı için kritik öneme sahip. Bu teknoloji, kripto dünyasında herhangi bir yere geçiş için bir pasaport niteliğinde.

Kullanım kolaylığı: Gelecek nesil L1X cüzdan deneyimi, yeni başlayanlardan ileri seviye kullanıcılara kadar herkes için basit ve sorunsuz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Örneğin, hedef kitlesi bilgisayarını açamayan bir büyükanne olabilir. Neden mi? Çünkü ona torununun yardımı olmadan L1X satın alma imkanı sunacağız!

Düşük maliyetli işlemler: L1X coinin evrensel gas fee olma özelliğini cüzdan deneyimine sorunsuz bir şekilde entegre ettik. L1X coini, kullanıcıların zincirden bağımsız olarak işlem yapmasını, takas yapmasını ve akıllı kontratlara etkileşimde bulunmasını sağlar. Bu, tüm düzeylerdeki kullanıcılar için çok düşük maliyetli ve uygun bir çözüm sunar.

Huzur: Kripto kullanıcılarının gas fee’lerinin tükenme veya zincirde sıkışma endişesi taşımadığı bir deneyim hayal edin. Yeni nesil cüzdanlarda daha kapsayıcı çok daha fazla işlev ve özellik bulunabilir. Layer One X’in yeni cüzdanı da bunlardan biri olacak.

Basitlik ve Erişilebilirlik

Sorunun özü, kripto para dünyasının oldukça karmaşık olması ve bu da yaygın kabul için ciddi bir engel oluşturuyor. Odak noktamız bu engeli ortadan kaldırmak. Bunun için nasıl bir planımız var? Cevap; kripto deneyimini mümkün olduğunca kullanıcı dostu hale getirmek.

Kullanıcı deneyimini basitleştirmek için onu temel unsurlarına ayırmamız gerekiyor. Daha iyi bir kripto para cüzdanı deneyiminin doğru ölçüsü, iki şeye bağlı:

  1. Kullanıcının kolay ve sezgisel şekilde cüzdanı kullanması,
  2. Mevcut kripto para kullanıcıları için var olan sorunlara uygun bir çözüm sunması.

Layer One X’te, X_perience ekibi kullanıcıların, projelerin ve cüzdanların nasıl etkileşime girdiğini kökten değiştiriyor. Yakında L1X, en son geliştirme platformumuz olan xOS (Cüzdan İşletim Sistemi)’ni açacak. Bu benzersiz mühendislik katmanı, geliştiricilerin projelerini L1X cüzdan platformu üzerinde oluşturabileceği bir alan sunar ve L1X’in tüm temel teknoloji ve araçlarını otomatik olarak projelere entegre eder.

Cüzdan mühendislik katmanının temel bir bileşeni olan xApps ise, cüzdan deneyimine dahil edilmiş yerel bir geliştirici uygulamasıdır. xApps’in temel amacı, geliştiricinin projeyi bir dApp web sitesi deneyimi yerine bir cüzdan görünümüyle kullanıcıya sunmasını sağlamaktır.

Benzer şekilde geliştiriciler, kullanıcı dostu ekosistemimizi riske atmadan projelerinin ulaşımını genişletebilir ve kullanıcıların uygulamalara tüm L1X cüzdan deneyimleri aracılığıyla bağlanıp etkileşimde bulunmasına olanak tanır. Bu, Chrome eklentileri, tarayıcı cüzdanları, web uygulamaları ve yerel mobil uygulamalar ile gerçekleşir.

Geleceğin Güvenliği

Gelecek nesil cüzdanlara sadece güvenli demek yetmiyor, onlar birer kale gibi. Örneğin, L1X cüzdanını kullandığınızda, multi-sig, dusting attack prevention flows gibi özelliklerle sizin ve varlıklarınızın güvenliğini sağlayacak fonksiyonlar ekledik. Benzer şekilde, geliştiriciler xApp üzerinden projelerini oluşturduklarında, L1X’in en son güvenlik özelliklerini ve araçlarını otomatik olarak projelerine entegre ediyorlar. Sonuç olarak, kripto deneyiminizin hızlı ve güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Bir Cüzdan, Sınırsız İmkanlar

Diyelim ki yolculuğunuz boyunca her farklı zeminde arabanızı değiştirmeniz gerekiyor. Ne kadar sıkıntılı olurdu değil mi? Ancak kripto para kullanıcıları, bu davranışı her gün standart bir deneyim olarak kabul ediyor. Neden?

Layer One X’in kripto para cüzdanları için gelecek vizyonu oldukça basit. Birçok kripto para birimiyle uyumlu olan, EVM ve non-EVM blok zincirleri dahil olmak üzere kapsayıcı bir cüzdan deneyimi üzerinde çalışıyoruz.

Bu cüzdanın inanılmaz bir özelliği, diğer cüzdanları birincil L1X cüzdanına “bağlayabilme” yeteneğidir. Örneğin, Ethereum cüzdanınızı içe aktardığınızda, otomatik olarak L1X cüzdanınıza bağlanır. Sonuç olarak, tüm varlıklarınızı görüntüleyebilir, işlem yapabilir ve daha fazlasını, hepsini birincil cüzdanınızdan yapabilirsiniz. Bu, “Hepsini yöneten tek bir cüzdan!” tabirine yeni bir anlam kazandırıyor.

L1X cüzdanının diğer harika işlevlerinden biri, gas fee ücretlerini düşürebilmeniz ve başka bir gas fee tokenı satın almanıza gerek kalmamasıdır. Örneğin, L1X coin ile cüzdan kullanırken, evrensel gas fee özelliğini açmış olursunuz.

Bu özellik, yaptığınız işleme bağlı olarak tek bir gas fee ücreti veya çoklu zincir gas fee ücreti olarak işlev görür. Ethereum, BSC, Solana, Polygon, Avax, Fantom, Arbitrum ve Optimism’de gas fee ücretleri için L1X kullanılır. Sonuç olarak, kullanıcıların birden fazla zincirde gas fee ücretleri için sadece bir coin (L1X) tutmaları yeterlidir.

Layer One X cüzdan deneyimi sıradan bir cüzdan deneyimi değil. Tüm dijital varlıklarınız, blok zincir etkileşimleri ve daha fazlası için bir pasaport niteliğinde.

DeFi ve NFT’ler: Tamamen Yeni Bir Kullanıcı Deneyimi

Şimdi, düğmeye basılarak bir ev veya ofise dönüşebilen bir araba hayal edin. Bilim kurgu gibi geliyor değil mi? Ancak bu geleceğe yönelik kavramı gerçekliğe dönüştürüyoruz.

Odak noktamız, kullanıcının cüzdan deneyimini özelleştirmesine olanak tanımak. Aynı şekilde, tek bir platform üzerinden DEX’ler, oyunlar, DeFi projeleri ve NFT pazar yerleriyle nasıl bağlantı kurmak ve etkileşimde bulunacaklarını seçmelerine izin vermek. Tekrar söylemek gerekirse, cüzdanı sadece bir blok zinciri tarayıcısından çok yönlü bir mühendislik platformuna dönüştürüyoruz ve ona xOS (Cüzdan İşletim Sistemi) adını veriyoruz.

Kullanıcılar yakın gelecekte L1X cüzdanlarından varlık, veri ve dijital sanat gibi her şeyi ödünç alıp, borç verebilecek ve ticaret yapabilecekler.

Yeni Bir Çağın Başlangıcı

Kriptoda devrimin eşiğindeyiz. Gelecek nesil kripto para cüzdan deneyimi sadece bir güncelleme değil, bir evrimdir.

Bu, herkesin dijital manzara içinde kolayca, güvenli bir şekilde ve sorunsuzca gezinebildiği bir geleceğe doğru büyük bir adımdır. Evet, zorluklar olacak. Ancak dağları aşmış ve çölleri geçmiş olarak bu zorlukları da aşacağız. Hedeflerimize ulaştığımızda, rahatlıkla şunu söyleyebileceğiz:

“Artık L1X’in cüzdanını tanıtmak için çaba göstermemize gerek yok. Cüzdan, L1X’i tanıtacak!”

Kody K. (CXO)

Layer One X Türkiye Twitter hesabını buradan takip edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar