Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53524
3.88%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3150
3.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.98
6.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.2
2.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Yield Farming Platformu APY.Finance Hızlı Başladı!

APY.Finance 67 milyon $’dan fazla kilitli fona sahip!

Clock
Paylaş
Yield Farming Platformu APY.Finance Hızlı Başladı!

DeFi sektörü, yeni piyasaya sürülen yield farming platformu APY.Finance ile yoluna güçlü bir şekilde devam ediyor.

APY.Finance, bugünün erken saatlerinde likidite madenciliği başlatıldıktan sonraki ilk saat içinde 67 milyon $’dan fazla kilitli fon elde etti.

APY.Finance’in madencilik sözleşmeleri, kullanıcıları platformun yönetişim tokeni APY ile ödüllendirilen DAI, USDC ve USDT stablecoinleri ile likidite sağlamayı teşvik eder.

Binance BannerBinance Banner

Resmi blog yazısında belirtilenlere göre ilk ay, 900.000 APY tokenini çıkarılacak. Fakat madenciler için olan “teşvik ayrıntıları” aydan aya değişiklik gösterecek. Çıkarılacak toplam APY miktar toplam 31,2 milyon adet olacak. Bu miktar toplam arzın %31.2’sine eşit olacak.

APY token dağıtımı, Twitter kullanıcısı Goomba ve topluluktan bazı kişiler için endişe yaratmış durumda.

Normal #DeFi kullanıcılarının VC’lere ve balinalara karşı rekabet etme şansı yok.

APY.Finance’in göstergeleri basım zamanı sırasında kapalı olduğu için, mevcut toplam kilitlenen değer onaylanmış değil.

İki hafta önce, APY.Finance, özel bir satışta 3.6 milyon $ topladı. Alameda Research, Arrington XRP Capital, Coingecko ve Parafi Capital dahil olmak üzere kripto alanındaki önemli yatırım firmaları teklife katıldı.

Bu satışta kaç token satıldığı ve hangi fiyata satıldığı belli değil. Bununla beraber, resmi blog gönderisine göre, token dağıtımının %20’si yatırımcılara token başına senelik 0,09 ABD doları verilmesi için ayrıldı. %16.5’i ise stratejik yatırımcılar için token başına yıllık 0,135 ABD doları verilmesi için ayrıldı.

Ek olarak, token dağıtımının %20’si takım ve danışmanlar için ayrılacak. APY token arzının tamamı serbest kaldıktan sonra, topluluk, yönetişim tokeninin %43.5’ini kontrol edebilecek.

Yatırımcılara sunulan 36.5 milyon tokenın tamanı satılırsa, APY.Finance 4 milyon $’dan daha fazla para toplayacak. APY tokenının, hem Uniswap’ın UNI tokenına hem de Sushi’nin SUSHI token listelemesine benzer şekilde lansmandan hemen sonra listelenmesini görmek ilginç olacaktır.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar