Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39451.33
1.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2164.36
2.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22
-0.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

Aave (AAVE) Avalanche Üzerinde İşlemlere Başladı! İlk Sıraya Yerleşti!

Merkezsiz yapısı ile dikkat çeken “lending” platformu (Kiralama), artık Avalanche üzerinde de hizmet sunulacak.

Clock
Paylaş
Aave (AAVE) Avalanche Üzerinde İşlemlere Başladı! İlk Sıraya Yerleşti!

Aave (AAVE), Avalanche ağı üzerinde işlemlere başladı. Merkezsiz yapısı ile dikkat çeken “lending” platformu (Kiralama), artık Avalanche üzerinde de hizmet sunulacak.

728×90 muhabbit - Aave (AAVE) Avalanche Üzerinde İşlemlere Başladı! İlk Sıraya Yerleşti!300x250 muhabbit - Aave (AAVE) Avalanche Üzerinde İşlemlere Başladı! İlk Sıraya Yerleşti!

Halihazırda Ethereum ve Polygon üzerinde çalışan Aave’in bulunduğu üçüncü ağ Avalanche olarak kayıtlara geçti.

Screen Shot 2021 10 05 at 08.40.21 1200x152 - Aave (AAVE) Avalanche Üzerinde İşlemlere Başladı! İlk Sıraya Yerleşti!
Aave- Avalanche

Kısa süre içerisinde 1 Milyar $’ın üzerinde kilitli değere sahip olmayı başaran Aave, DeFi Llama verilerine göre en yüksek kilitli değere sahip merkezsiz platform olarak Avalanche DApp’leri arasında ilk sıraya yerleşti.

Aave’i 1.30 Milyar $’lık kilitli değer ile Trader Joe takip ederken, üçüncü sırada ise Benqi bulunuyor. Benqi’yi ise merkezsiz AMM protokolü Pangolin takip ediyor.

Hangi Varlıklar İçin Destek Sunuluyor?

Avalanche üzerinde çalışan Aave uygulaması üzerinde başta AVAX olmak üzere birçok varlık için borç alma ve borç verme hizmetleri destekleniyor. Aynı zamanda DAI, USDC, USDT, WETH, WBTC ve AAVE için platform üzerinde destek sunulurken, kullanıcılar belirtilen APY’lara göre borç alıp borç verebiliyor.

Screen Shot 2021 10 05 at 08.45.20 936x600 - Aave (AAVE) Avalanche Üzerinde İşlemlere Başladı! İlk Sıraya Yerleşti!
Aave Lending&Borrowing

Ethereum Tarafında da Lider

Güncel verilere göre Ethereum tarafında da kilitli değer bakımından lider konumunda olan Aave, en çok kullanılan DeFi platformları arasında başı çekiyor. Halihazırda Ethereum ağı üzerinde 16 Milyar $’dan fazla kilitli varlığı üzerinde barındıran platform, son 7 gün içerisinde yüzde 18’lik bir kilitli değer artışı yaşamış durumda. Bu artış ile birlikte Curve platformunu geride bırakan Aave, ilk sıraya yerleşmişti.

Ethereum için Layer 2 çözümü olarak tercih edilen Polygon üzerinde de hizmet sunan Aave’in Polygon versiyonunda ise 4 Milyar $’ın üzerinde varlık kilitli durumda. Polygon (MATIC) ve diğer birçok popüler varlık için borç alma ve borç verme hizmeti sunan platformun bir sonraki adresi sizce hangi ağ olacak?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar