BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Algorand, Yeni Hızlandırıcı Programı Kapsamında 500.000 $ Hibe Edecek!

Algorand Vakfı, Avrupalı ​​geliştiricileri ve girişimcileri desteklemeyi amaçlıyor.

Yayın:

-

Büyük blockchain platformu Algorand’ın arkasındaki yönetim ve araştırma kuruluşu olan Algorand Vakfı, Avrupa’da yeni bir hızlandırıcı programı başlatacağını duyurdu.

“Algorand Europe Accelerator” olarak bilinen yeni program, Algorand platformunda uygulamalar geliştirmek isteyen Avrupalı ​​geliştiricileri ve girişimcileri desteklemeyi amaçlıyor.

Algorand Vakfı, yeni programın, Algorand’ın yerleşik yatırımcıları Eterna Capital ve Borderless Capital ile işbirliği içinde başlayacağını söyledi.

Programın bir parçası olarak, Borderless Capital, seçilen on projeye başlangıç ​​fonu olarak 15.000 $ dağıtacak. Başarılı girişimler, hem Borderless Capital hem de Eterna Capital’den 500.000 $ ‘a kadar devam eden yatırımdan faydalanacak.  

Algorand Vakfı’nın bir sözcüsü konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Bu fondan yararlanacak olan proje sayısını önceden belirlemedik. En başarılı projeler 500.000 $ ‘lık yatırımdan faydalanacak.”

Algorand Europe Accelerator ayrıca, teknoloji mentorluğu, token ekonomisi, pazarlama ve kaynak yaratma konularında strateji oluşturma, pazar yürütme ve konu rehberliği gibi alanlarda uzmanlık içeren seçilmiş projelere sunmayı amaçlamaktadır. 12 hafta sürecek olan program, Props’un kurucu ortağı Adi Sideman, Securitize CEO’su Carlos Domingo ve Youbi Capital CEO’su Chen Li gibi sektör uzmanlarının da dahil olduğu bazı uzmanları şimdiden işe aldı.

Algorand Vakfı’nın baş ekonomisti Massimo Morini Şu açıklamayı yaptı:

“Avrupa’da Algorand tabanlı uygulamaların geliştirilmesinin Algorand’ın büyümesi için çok önemli. Çünkü Londra önemli bir başlangıç ​​merkezi ve çok önemli bir finans merkezidir”

Algorand’ın yeni Avrupa hızlandırıcı programı, bu yılın başlarında Asya’da ilan edilen programa benzer bir girişimi takip ediyor. Haziran 2020’de Algorand Vakfı, Algorand geliştiricilerine finansman ve devam eden yatırım olarak sırasıyla 15.000 $ ve 250.000 $ ödül vermek için Algorand Asia Accelerator’ı başlatmıştı. Program ayrıca Borderless Capital ve Eterna Capital tarafından da finanse edilmişti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Alibaba Kurucusu Jack Ma: Dijital Para Birimi, Parayı Yeniden Tanımlayabilir!

Jack Ma, dijital paranın finans sisteminin merkezinde yer alacağını açıkladı.

Yayın:

-

24 ​​Ekim tarihinde Şangay’da çeşitli organizasyon komitesi üyesi kuruluşlar tarafından düzenlenen 2. Finans Zirvesi’ne Birleşmiş Milletler Dijital İşbirliği Üst Düzey Grubu eş başkanı olarak katılan Jack Ma, dijital para birimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dijital para biriminin, para birimini yeniden tanımlayabileceğini söyleyen Ma, Dijital para birimi hakkında konuşurken şu ifadeler yer verdi:

“Örnek olarak dijital para birimini alın. 30 yıl sonra dünyanın ihtiyaç duyduğu finansal sistem gelecek vizyonla inşa edilirse, dijital para birimi çok önemli bir gösterge olabilir.”

Açıklamalarına devam eden Ma, günümüzde dijital para birimi standartları yakalamaktan çok değer yaratma zamanı olduğunu söyledi. Dijital para birimi aracılığıyla yeni bir finansal sistemin nasıl kurulacağının tek yolunun, dünya için geleceği düşünmek, küresel ticaretin nasıl yapılacağını düşünmek ve dünyayı düşünmek olduğunu açıkladı.

Dünya ticaretinin sürdürülebilirlik, yeşillik ve kapsayıcılık sorunlarını gerçekten çözmek için ise teste dayanabilecek ve blockchain teknolojisi temelinde kurulmuş bir veri tabanı olması gerektiğini bildirdi.

Dijital para biriminin çığır açacağından bahseden Ma ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Para biriminin ana işlevi hala var olsa da, dijital para birimi kesinlikle para birimini yeniden tanımlayacak. Tıpkı Apple cep telefonunun cep telefonunu yeniden tanımlaması gibi.”

Çin’in en zengin kişisi Jack Ma, Çin’in en büyük e-ticaret platformu Alibaba‘nın kurucusu ve eski başkanıdır. Ticaret faaliyetlerinin yanında finans sistemine de çok meraklı olan işadamı, en eski ödeme sistemlerinden biri olan ve şimdi Çin’deki en büyük ödeme platformu olan Alipay’in de sahibidir. Bunun yanında Alipay’in operatörü ve Alibaba Group’un bir iştiraki olan Ant Group’un kurucusudur.  Ayrıca şirket yakın zaman önce AntChain adı verilen yeni bir blockchain çözümünü de başlatmıştır.

Görünüşe göre Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, dijital para biriminin muhtemelen parayı yeniden tanımlayacağına ve gelecekteki  küresel finans sistemimizin merkezinde yer alacağına inanıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.