BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Binance BZRX’i Listeliyor!

DeFi platformlarından bZx, 2020 yılının başlarından hacklenme hikayeleri ile gündeme oturmayı başarmıştı.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte DeFi platformlarından bZx’in tokeni BZRX’i listeleyeceğini duyurdu.

Bugün itibarıyla bazı BZRX pariteleri işleme açılıyor.

BZRX/BTC, BZRX/BUSD ve BZRX/BNB.

31 Ağustos’ta ise BZRX/USDT paritesi işleme açılarak listeleme tamamlanmış olacak. Son dönemde başlattığı politikayı bu listelemede de sürdüren Binance, USDT paritelerini geç açmaya başladı.

Listelemenin ilk gününde Binance USD (BUSD) paritelerini işleme açmaya başlayan kripto para borsası listelemeden 2 gün sonra USDT paritesini hayata geçiriyor.

Daha Önce Hacklenmişti

DeFi platformlarından bZx, 2020 yılının başlarından hacklenme hikayeleri ile gündeme oturmayı başarmıştı. Akıllı kontratlar üzerinden sistemin açığını yakalayan saldırganlar iki gün üst üste platformdan fon ele geçirmeyi başarmışlardı.

bZx tarafından yapılan açıklamalarda akıllı kontratttan 2,388 ETH, o günlü fiyatı ile 645,000 $ çalındığı belirtilmişti. İlk saldırıda ise “flash loan“lar sayesinde 360,000 $ değerinde fon platformdan çalınmıştı.

Bir lending ve margin trading platformu olan bZx’in tokeni BZRX, duyuru sonrasında yüzde 31’lik artış ile 1.08 $ seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Hack saldırıları sonrası üzerindeki fonların büyük bir kısmını kaybeden bZx, yeni bir sayfa açmak istediğini belirtmişti. Kontrat üzerindeki kilitli değer miktarına bakıldığında ise durum çok iç açıcı görünmüyor. DeFi platformları arasında 35’inci sırada bulunan bZx, üzerinde 615,000 $ bulundurmakta. Bu kilitli değer miktarı ise son dönemde popülerleşen DeFi platformları ile karşılaştırılamayacak derecede düşük görünüyor.

Sizce bZx yen bir patlama yaşayabilecek mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

FTX Chiliz’i Listeliyor! Fee Yok!

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Yayın:

-

ftx kripto para borsası

FTX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Chiliz’i (CHZ) listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Spot işlem tarafında 2 farklı parite ile işlemlere başlayan CHZ, hem USD hem de USDT paritelerinde alınıp satılabilecek.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Diğer yandan Perpetual Swap kontratı da aktive edilen CHZ için komisyon tarafında önemli adımlar atılmış durumda.

Piyasa yapıcı komisyonların sıfırlandığı CHZ paritelerinde kullanıcılar sadece piyasa alıcı komisyonu ödeyecek. Ek olarak FTX tarafından yapılan duyuruda “futures delivery fee”nin de sıfırlandığı belirtiliyor. Bildiğiniz üzere FTX’te çekim komisyonu da bulunmuyor.

CHZ tarafında hızlı bir giriş yapan FTX, komisyonsuz işlemler ile kullanıcıların dikkatinifazlasıyla çekecek gibi görünüyor.

CHZ an itibarıyla 0.0109 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Analiz haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 19.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (18.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat analizi yazı dizimizde bugün inceleyeceğimiz coin kripto piyasasının olmazsa olmazı Ethereum (ETH).

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 19.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bugün kripto piyasası için çok önemli bir yere sahip olan Ethereum (ETH) fiyat grafiğini inceleyeceğiz. Grafik 1 saatlik, bunu seçmemin sebebi ETH grafiğini sıkça güncellemek istiyorum. Bunndan dolayı küçük zaman dilimini seçtim.

Önümüzdeki ilk iki önemli direnç seviyesini grafikte kırmızı alanlar olarak gösterdim. Gördüğünüz üzere şuan bunlardan ilkinin üzerinde ETH fiyatı. Diğer direnç bölgesi de bu zaman dilimindeki bir önceki tepe bölgesi. Bunlara ek olarak ilk iki destek bölgemizi de mavi alanlar olarak gösterdim.

Bir parabolik yükseliş olduğunu da görmekteyiz. Ancak bu parabolik yükseliş çok dik olmadığından şuan çok da endişelenilecek bir durum yok. Grafikteki en güzel nokta bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonunun bulunması. Omuz, baş ve diğer omuz bölgerini grafik üzerinde gösterdim. Şu an formasyonun neckline’ını kırmış görünüyor. Bu formasyonun ilk hedefi grafikte işaretlediğim 388$ diğer hedef ise ikinci direnç bölgesi.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.